A Győr szétcsapta a Ferencvárost

Létrehozva: 2014. május 11. 14:00
A címvédő Győr hétgólos győzelmet aratott az FTC otthonában a női kézilabda NB I döntőjének első, vasárnapi mérkőzésén. A finálé második meccsét csütörtökön rendezik Győrben.

Az első gólt a hazaiak szerezték, a Győr azonban rögtön fordított, s a folytatásban is irányította a játékot. Ennek következtében a 12. percben 7-3-ra, a 19.-ben pedig már 11-5-re vezetett a Bajnokok Ligájában egy hete címét megvédő vidéki együttes, a fővárosiak csak asszisztáltak. A félidőben nyolc gól volt a két csapat közötti különbség.

A szünet után, a 33. percben tíz találatra nőtt a vendégek előnye (10-20), az FTC csak a 49. percben, 19-28-as állásnál került ismét tíz gólon belülre. Ettől egy kis lendületet kaptak a házigazdák, s miközben a győrieknél leginkább már csak a cserejátékosok léptek pályára, 29-22-re felzárkóztak. A hajrá azonban nem hozott izgalmakat, s a címvédő - a nyolcgólos Görbicz Anita és a hat találatig jutó brazil Eduarda Amorim vezetésével - magabiztosan hozta az első meccset.