A Veszprém tarolt a Szuperkupáért

Szerző: MTILétrehozva: 2014. augusztus 31. 21:13
A bajnok, kupagyőztes, Bajnokok Ligája-4. Veszprém férfi csapata nyerte az első alkalommal kiírt magyarországi kézilabda Szuperkupát, mivel simán, 33-24-re legyőzte az EHF Kupa-címvédő Szeged együttesét.

Kemény védekezéssel indított mindkét gárda, majd Prodanovic büntetőjét fogta a Szegedtől érkezett Mikler. A Veszprém egyik nyári igazolása, Marguc gyorsan három góllal nyitott, így a tizedik percre 5-2-re elhúztak a hazaiak. Sierra eleinte hiába védett jól a Tisza-partiaknál, a védelemtől nem sok segítséget kapott, így kisvártatva időt kértek a vendégek és bár a támadójátékuk valamelyest feljavult, a védőfaluk továbbra is hézagos volt. Átlagban minden szegedi gólra kettővel válaszolt a legfőbb hazai rivális (23. perc: 12-6). Ebben a szakaszban Zeitz és Nilsson - ugyancsak nyári szerzemények - remekeltek. A szünet előtt Vranjes és Ancsin révén közelebb zárkózott a Szeged, de még így is komoly volt a hátránya.

A második játékrészt Ilic-Balogh lőpárbaj vezette be, amely azzal zárult, hogy Mikler kivédte utóbbi büntetőjét. Rossz hír volt szegedi részről, hogy Källman bokasérülés miatt a 36. percben, 19-13-nál kiállt. Padlóra kerültek a vendégek, így kilenc gólos hátránynál (22-13) időt kértek, pedig emberelőnyben játszottak.

Mikler megbabonázta volt társait, sorozatban védte a ziccereket, büntetőket, így csak idő kérdése volt, mikor lesz két számjegyű a különbség. Erre negyedórával a vége előtt került sor (25-15).

A folytatásban sem igazán tudta kozmetikázni az eredményt a Szeged, miközben Zeitz megkapta harmadik kiállítását, így nem térhetett vissza. A végén kicsit kiengedve is magabiztosan győzött a magyar bajnoksághoz csak a rájátszásban csatlakozó, addig a SEHA Ligában és a BL-ben érdekelt Veszprém.

KÉZILABDA SZUPERKUPA, FÉRFIAK:

MKB-MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 33-24 (17-12)

gól: Marguc 8, Nagy 4, Ilic 4, Zeitz 4, Chema 3, Sulic 3, Nilsson 2, Ugakde 2, Ruesga 2, Terzic 1, illetve Ancsin 7, Vranjes 5, Balogh 4, Källman 2, Ilyés 2, Robledo 2, Bombac 1, Prodanovic 1