Nyolc év után BL-elődöntős a Veszprém!

Szerző: SHLétrehozva: 2014. április 26. 17:44
2006 után ismét Bajnokok Ligája-elődöntős a Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely első ízben utazhat négyesdöntőre (Final Four) a sorozatban. Ilics és Sulic a hazai gólok több mint a felét szállította, így a meccs legeredményesebbje, Mikel Hansen hiába iparkodott, egy héten belül másodszor is megadta magát a PSG.

A Veszprém kezdte jobban a találkozót, fantasztikusan védekezett, 3-0-ra elhúzott, aztán viszont két kapufa miatt megtört a lendület, és Abalo pillanatok alatt egyenlőre alakította az állást. Ezután is tapadt az Ortega-csapatra a PSG, a félidőben magyar szempontból nem túl megnyugtató 12-12-t mutatott az eredményjelző.

A második játékrész elején is meglépett három találattal a házigazda, főleg Sulic bizonyult könyörtelen befejezőnek. Innen már nem is nézett vissza a Veszprém, tíz perccel a vége előtt nyolc góllal vezetett. A hajrában inkább csak becsületből hajtott a PSG.

A párharcok győztesei jutnak be a május 31-én és június 1-jén sorra kerülő kölni négyes döntőbe. Az elődöntő sorsolását kedden tartják Bécsben.

BL, negyeddöntő, visszavágó:
Veszprém-PSG (francia) 31-26 (12-12)

G.: Sulic 8, Ilics 8/1, Nagy 4, Iváncsik T. 3/1, Iváncsik G. 2, Ruesga 2, Chema 2, Vilovszki 1, Ugalde 1, illetve Hansen 9/5, Honrubia 5, Narcisse 3, Vori 3, Kopljar 2, Abalo 2, García 1, Hallgrimsson 1

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 59-52-es összesítéssel.

A további program:
szombat:
Vardar Szkopje (macedón) - Flensburg-Handewitt (német) 17.00 (az első mérkőzésen: 22-24)
Barcelona (spanyol) - Rhein-Neckar Löwen (német) 20.15 (31-38)