A jelenleg a Pine Grove-klinikán kezelt kétgyerekes apuka balesete óta 58 nap telt el, veszteségei pedig nagyjából 50 millió dollárra (9,5 milliárd forintra) rúgnak. Vezető amerikai vállalatok sora mondta fel szerződését a 14-szeres Grand Slam-bajnokkal, így a Gillette, az Accenture és az AT&T. És ez még csak a kezdet.
A családi perpatvar következményeként bekövetkezett baleset után felesége Elin Nordegren beadta válókeresetét, a bíróság pedig akár 300 millió dollárt (57 milliárd forintot) ítélhet a szőke szépség javára, vagyis az eddig bizonyítottan kilencszer félrelépő sportoló kárára.
Bármennyire hihetetlen, de az évi 18 milliárd forintnak megfelelő összeget bezsebelő golfozó szexbotránya az egész amerikai piacra hatással lehet. Az eddig mintaférfinak tartott Woods sportága 2010-ben mintegy 300 millió dolláros bevételkiesésre számíthat.
Nem csoda, hiszen a 34 esztendős zseni gyakorlatilag egymaga felelős a golf amerikai felemelkedésének, hihetetlen televíziós népszerűségének, amely soha nem látott méretű pénzdíjakat, és szponzori szerződéseket hozott a sportág konyhájára.
Tiger Woods botránya azután robbant ki, hogy autójával nekirohant egy tűzcsapnak floridai otthona közelében, később pedig kiderült (?), hogy féltékeny felesége látta el a baját, amelyre a jármű kivert hátsó ablakai utalnak. Azóta az amerikai sajtóban kilenc hölgy tálalt ki a sportolóval folytatott viszonyáról.
Woods egyik leghíresebb ütése a 2005-ös Mastersról