A Szeged elvérzett Franciaországban

Szerző: MTILétrehozva: 2014. március 23. 19:07
Az eddig százszázalékos Pick Szeged simán, nyolc góllal kikapott a francia Nantes vendégeként a férfi kézilabda EHF Kupa főtáblájának 5. fordulójában.

Férfi EHF Kupa, C csoport, 5. forduló:
Nantes (francia)-Pick Szeged 31-23 (15-10)
A magyar csapat góldobói: Källman 6, Zubai 5, Balogh 5, Mindegía 3, Ilyés 2, Ancsin 1, Blazevic 1

A szegediek korábban, hazai pályán mindössze egy góllal verték a francia együttes, az az eredmény már sejtette, hogy nehéz feladat vár rájuk Nantes-ban. A meccsen aztán a hazaiak uralták a játékot, s már a félidőben öt góllal vezettek, a fordulás után pedig tovább tudták növelni előnyüket, így nagyon fölényes győzelmet arattak.

szombaton játszották:
IKF Kristianstad (svéd)-Tatran Presov (szlovák) 34-27 (14-12)
Az állás: 1. Nantes 8 pont (147-124), 2. Pick Szeged 8 (145-141), 3. Kristianstad 4, 4. Tatran Presov 2

A négy csoportból alapesetben az első két-két együttes jut a negyeddöntőbe, ám előfordulhat, hogy a négyből a legrosszabb második mégis kiesik.