Az első Skaliczki-siker Kecskeméten

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 24. 19:22
Megszerezte második élvonalbeli győzelmét is a Budapest Bank Kecskeméti KC együttese, miután péntek este hazai pályán egy góllal legyőzte a Komló gárdáját. A 24-23-as győzelemben elévülhetetlen érdemeket szerzett a kecskemétiek kapusa, Kovács Róbert, aki a második félidőben fantasztikusan védett, és az utolsó másodpercekben is az ő bravúrja kellett a két pont megszerzéséhez.

KÉZILABDA, FÉRFIAK, NB I., 9. FORDULÓ
BUDAPEST BANK KECSKEMÉTI KC – KOMLÓI BSK 24-23 (13-13)
Kecskemét, 700 néző. Vezette: Szegedi Zsolt és Unyatinszki Tamás
KECSKEMÉT: Erdélyi – Kekezovics 7/2, Dobardzijev 4, Bíró 1, Veszelinov 3, Berta 1, Csorba 2. Csere: KOVÁCS (k), Skribics, Basarics, Drabant 3, Dobó 1, Vujasin 1, Dengi 1. Vezetőedző: Skaliczki László
KOMLÓ: Pókos – BAKOS 5, Kaplonyi 3, Sutka 2/1, Nagy Z. 2, Molnár, Péter 2. Csere: Szabó (k), Szappanos 2, Dömös 5/1, Kiss 1, Kilvinger 1. Vezetőedző: Füzesi Ferenc.
Az eredmény alakulása: 5.p.: 3-1, 11.p.: 4-7, 14.p.: 7-7, 25.p.: 10-12, 37.p.: 15-16, 43.p.: 17-17, 49.p.: 21-18, 54.p.: 23-20
Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2.
Kiállítások: 8 ill. 10 perc.

A kiesés elleni küzdelemben mindkét csapat számára létfontosságú volt a győzelem megszerzése a pénteki mérkőzésen. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, de 10 perc után érthetetlenül sok hiba csúszott Bíróék játékába, amit a vendégek remekül kihasználtak, és háromgólos előnyre tettek szert. Skaliczki László már a 14. percben kénytelen volt időt kérni, ami szemmel láthatóan megnyugtatta kissé az újonc kecskemétieket, és a félidő végére sikerült kiegyenlíteniük.

A második játékrész az addig látottakhoz nem hozott változást, feszült hangulat, és sok hiba jellemezte a játékot. Ami mégis a hazaiak felé billentette a mérleget, az Kovács kapus teljesítménye volt, aki szenzációs formában védett. A vendégeknek Dobardzijev buta hibája miatt komoly esélyük volt a végén az egyenlítésre, Kovács azonban 10 másodperccel a vége előtt megfogta Péter lövését, így a hazaiak örülhettek.

EDZŐSZEMMEL
Skaliczki László: - Igazi alsóházi rangadó volt. A fordulatos mérkőzés egyes szakaszaiban és a végjátékban jobbak voltunk, illetve Kovács jól védett, ennek köszönhető győzelmünk.
Füzesi Ferenc: - A végjátékban kihagytuk ziccereinket, nem is lehetett más az eredmény, mint vereség.