Biztos MKB-siker a döntő első meccsén

Szerző: shLétrehozva: 2008. április 26. 21:59
A férfi kézilabda bajnoki döntő első mérkőzésén a hazaiak vissza akartak vágni a múlt heti botrányos kupadöntőn történtekért. Marko Vujin 10 góljának és Dejan Perics kapus bravúrjainak köszönhetően megoldották a házi feladatot, míg a szegedieknél csak átlagos teljesítményeket láthattunk.

KÉZILABDA, FÉRFI NB I, BAJNOKI DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:
MKB VESZPRÉM KC - PICK SZEGED 32-24 (15-9)
Veszprém, 2500 néző, Vezette: Dobrovits, Tájok
MKB VESZPRÉM: PERICS (1-52. perc: 13 védés) - IVÁNCSIK T. (4), Cosma, Lapcsevics, Lusnyikov, ILYÉS (3), Iváncsik G. (3). Csere: Tatai (kapus, 53-60. perc: 5 védés), Sesum (3), Gál (2), PEREZ C. (4), VUJIN (10/3), Putics B. (1/1), Eklemovics (2). Edző: Mocsai Lajos
PICK SZEGED: Puljezevics (1-33. perc: 6 védés) - Gionea (2), KRIVOKAPICS (7), ANDJELKOVICS (5), Stamate (2), Petrea (1), ZVIZEJ (6/1). Csere: Marjanacs (kapus, 34-60 perc: 4 védés), Herbert, Sutka, Djurkovics (1), Vadkerti, Oszmajics, Bendó. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 10, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1.
Az eredmény alakulása: 7. p.: 3-1, 16. p.: 7-3, 24. p.: 12-6, 35. p.: 18-11, 44. p.: 25-14, 53. p.: 30-21.
Az egyik csapat három győzelemig taró párharcában 1-0-ra vezet a Veszprém.

A hazaiak többet kezdeményeztek a mérkőzés elején és góljaikra a szegedi oldalon csak Andjelkovics tudott válaszolni (7-3).

A veszprémi Vujin nagy akarással és eredményesen játszott, társai pedig védekezésben is határozottak voltak (12-6). Perez váltotta Ilyést, ami színesítette a hazaiak támadójátékát. Mindkét kapus mutatott be bravúrokat, de a különbség nem változott.

A második félidő két MKB-s góllal indult, mire Matics edző kapuscserével válaszolt, de ez sem állította meg a hazai rohamokat. (22-12)

Megnyugodtak a csapatok, felváltva estek a gólok, miközben tartotta tízgólos előnyét a Veszprém. Az utolsó hét percben már Tatai védett a hazaiaknál, a szegedi csapat Krivokapics góljaival még szépített, de csak csökkenteni tudta a vereség nagyságát.

A múlt heti Magyar Kupa-döntőn történtek miatt a szurkolók sokkal nagyobb csatára számítottak, de a játékvezetők végig a kezükben tartották a mérkőzést. A jobb kapusteljesítmény és gólratörőbb játék megérdemelt hazai sikert hozott.

EDZŐSZEMMEL:
Mocsai Lajos: – Végig eredményesebben játszottunk, ezzel biztosan győztük le ellenfelünket. Védekezésben és kapusposzton kiváló teljesítményeket láttam, míg kilenc játékosom is betalált az ellenfél kapujába.
Vladan Matics: – Sok hibával játszottunk, amit ki kell javítanunk a következő mérkőzésre. Igazi rangadó volt, ahol jobban játszott az MKB. Remélem, most mindenki boldog Veszprémben!