Bravúr a javából: levertük a norvégokat!

Szerző: SHLétrehozva: 2014. december 17. 22:57
Összeszedett, időnként csillogó játékkal verte az Eb - eddig 100 százalékos - topfavoritját a házigazda Magyarország női kézilabda-válogatottja, amelynek érdemeit az sem kisebbíti, hogy az olimpiai bajnoki címvédő számára már nem volt tét a szerda esti, debreceni meccsen. Bulath, Triscsuk, Tóth, Kovacsics és Mayer is eljutott négy gólig. Kilenc év után vertük meg ismét Norvégiát női kézilabdában. Az elődöntőbe jutás már nem jöhetett össze, de a magyar lányok elérték a korábban kitűzött alapcélt, Franciaországgal csatázhatnak az ötödik helyért pénteken, Budapesten.

Középdöntő, I csoport, 3. forduló:
Magyarország-Norvégia 29-25 (15-11)
Debrecen, Főnix csarnok, 4500 néző, v.: Jurinovic, Mrvica (horvátok).

Gólszerzők: Bulath 6, Triscsuk 5, Kovacsics 4/3, Mayer 4, Tóth 4, Kovacsicz 3, Tomori 3, illetve Löke 6, Karlsson 5/1, Kristiansen 3, Mörk 3/1, Oftedal 3, Jakobsen 2, B. Riegelhuth 1, Wibe 1, Breivang 1.

A csapatkapitány Tomori kisebb betegséggel vállalta a játékot, a 18 éves Tóth volt az irányító, Mayer pedig a beállós. Ilyen összeállításban még nem kezdett a házigazda ezen a tornán. Szó sem volt arról, hogy a már biztos csoportelső, elődöntős norvégok félvállról vették volna az mérkőzést.

A 4. percben - többek között a győri légiós, Löke két góljával - már 4-1-re megléptek, és Németh András kénytelen volt időt kérni. Ez jót tett, ahogy a cserék is, a norvégok a félidő utolsó harmadában egyszer sem találtak kapuba, míg a magyarok hétszer is, így négy gól volt Tomoriék előnye a szünetben.

A második félidő elején 19-13 is volt az állás, Tóth 4/4-es lövésmutatóval rendelkezett, és már négy gólpassznál járt ekkor (a hajrában már pihentette a kapitány a mosonmagyaróvári szupertehetséget). Szűk negyedórával a vége előtt 22-18-nál Planétát kiállították, ekkor Tomori brillírozott, két gólt lőtt a jobb felső sarokba.

Mindig volt, aki vitte a vállán a csapatot, a hajrában Bulath vállalkozott többször is sikerrel, amellett, hogy Kiss ismételten szenzációs volt. Senki nem ismert elveszett labdát, nem volt lyukas poszt ezen az estén, és támadásban pedig végig felszabadultan játszott a magyar együttes.

Ezzel a sikerrel azt is elérte a csapat, hogy nem kaphat kiemelt ellenfelet vasárnap a jövő évi dániai vb selejtezőjében.

Korábban:
Spanyolország-Dánia 29-22 (15-12)
Románia-Lengyelország 24-19 (11-9)

A csoport végeredménye: 1. Norvégia 8 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Magyarország 6, 4. Dánia 5 (123-124), 5. Románia 5 (113-115), 6. Lengyelország 0

Azonos pontszám esetén a spanyol és a magyar válogatott között az egymás elleni eredmény (27-26), a dán és a román csapat között - mivel egymás ellen döntetlent játszottak - a gólkülönbség döntött.