Drámai vég, kikaptunk Horvátországtól

Szerző: shLétrehozva: 2009. június 14. 21:39
Minimális különbségű, 26-25-ös vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda-válogatott Dalmáciában, Horvátország legjobbjai ellen. Gál Gyula, Nagy László és Eklemovics Nikola nélkül is felvettük a kesztyűt, de a a döntetlent nem sikerült kierőszakolni, üres kézzel távozunk Horvátországból. A hátralévő két mérkőzésen három pontot kell szereznie a magyaroknak, hogy ott lehessenek a jövő januári ausztriai világbajnokságon. Görögország és Szlovákia következik.

EB-SELEJTEZŐ, FÉRFIAK, 4. CSOPORT:
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 26-25 (12-9)
Zadar, vezette: Sztanojevics, Viszekruna (szerbek).
HORVÁTORSZÁG: Alilovic, Losert (kapusok), Balic 2, Bicanic, Duvnjak 4, Gojun, Horvat 5 (1), Kopljar 2, Lackovic 2, Miljak, Musa, Nincevic 2, T. Valcic 4, Vori, Vukic 3, Zrnic 1. Szövetségi kapitány: Lino Cervar.
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Liszkai (kapusok), Császár 3, Halász, Harsányi 2, Herbert, Ilyés 6, Iváncsik G. 2, Laluska 2, Mocsai 2 (1), Nagy K. 1, Putics 1, Schuch 1, Zubai Sz. 4. Szövetségi kapitány: Hajdu János.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/1, ill. 1/1.

Nem sikerült a bravúr, de emelt fővel távozhattak Hajdu János tanítványai Zadarból, a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Horvátország otthonából. Az egygólos vereség mindig fájdalmas, a játék azonban felettébb biztató volt, ezzel a mentalitással, ezzel a teljesítménnyel nyerhetünk Szlovákiában, a sorsdöntőnek ígérkező utolsó selejtezőn.

Rögtön a falhoz állítottuk a horvátokat. Ilyés és Iváncsik lepte meg őket, 4-3-ra, majd 7-5-re is vezettünk. Ekkor ritmust váltottak, Horvat sziporkázott, és Lackovic gondoskodott róla, hogy elveszítsük a fonalat. Háromgólos hátránnyal fordultunk.

A második félidőben teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a pirosmezesek a Cervar-fiúknak. A félidő eleje még a horvátokról szólt, Balic "háttal a kapunak cunderezős" gólja után négy, Vukic duplája után már öt volt közte. A félidő közepén aztán rendesen rákapcsoltak a magyarok, feljöttünk két gólra, és a feltámadó Császárral már az egyenlítésért küzdöttünk. Mindhiába, kétszer sem sikerült, még a szerencse sem a mi oldalunkon állt ezen az estén. A görögök ellen két pont, Szlovákiában minimum egy kell az üdvösséghez.

HAJDU JÁNOS: GÁTLÁSTALANUL KELL JÁTSZANI
Olyan eredményt értünk el, amiért nem kell szégyenkeznünk, de nagyon bosszantó, hogy egy pici góllal alulmaradtunk, a görögök ellen már be is biztosíthattuk volna a továbbjutást. Nem akarok a játékvezetéssel foglalkozni, megvoltak a lehetőségeink. Tisztességesen küzdöttek a fiúk, remekül helytálltunk a világ egyik legjobbja ellen, le a kalappal! Persze az is igaz, hogy némileg tartalékosan álltunk fel, elképzelhető, hogy nem égtek azon a lángon a horvátok, amilyenen egy éles, fontos tétmeccsen. A második félidőben bátrabbak voltunk, hiszen nem volt veszítenivalónk. Nagy Kornél, Császár Gábor és Zubai Szabolcs nagyon érezték egymást. Felszabadultan, gátlástalanul, fanatikusan kell játszani. Nem tudom, hogy változtatok-e a kereten, ehhez még időt kérek.
HORVÁTORSZÁG-MAGYARORSZÁG – AZ ONLINE KÖZVETÍTÉS

60.: Őrület, megvan a labda, Fazekas indít,  Harsányi a kapusba! Újabb időkérés, miközben megint eljutnak a hálóig a horvátok. Természetesen nem érvényes a gól. Van még öt másodpercünk, de Mocsai sem járt sikerrel, Alilovicon túljutott a labda, a gólvonalon nem. VÉGE, 26-25!
59: Magyar időkérés, közben Balic bevágta, de nincs gól.
59.: Kiállítás, Ilyés.
58.: Laluska 26-25
58.: Zrnic 26-24
58.: Császár, óriási kapufás gól a kapu bal oldalába! 25-24
57.: Az eddigi legeredményeseebbek: Ilyés 6, Horvat 5, Duvnjak, Valcic, Zubai 4-4
56.: Halász Mátééé, kapufa! A csuda vigye el!
55.: Valcic 25-23
54.: Császár labdája süvít a kapu aljába. 24-23
53.: Nincevic kontra Fazekas, nincs bent a hetes!!
52.: Kiegészültünk. Ilyés hatodik gólja, tizenegy lövésből. 24-22
52.: Kopljar, 24-21
51.: Császár, Harsányi, gól 23-21
50.: Hetes, Halász Máté ül le. Horvat fölédobta! Fazekas még nem kapott hetesgólt.
40.: Zubai három gól kilenc perc alatt 18-14
39.: Az első horvát kétperces, Gojin. Emberelőny.
39.: Vukic már megint, öt gól közte. Az eddigi legnagyobb különbség 18-13
38.: Vukic ment el, bedobta 17-13
38.: Ez az! Zubainak megint elsült a keze 16-13
37.: Duvnjak a bal felsőbe 16-12
36.: Ilyés 15-12
35.: Balic fenomenális gólja. Te jó ég, fordult egyet, s háttal a kapunak cunderezett a hálóba 15-11
24.: Ilyés, bravó! Emberhátrányban egyenlítünk. 8-8
23.: Horvat gólja, vezetnek. Császár kétkezes lökés miatt kapott két percet, emberhátrányban vagyunk 8-7
22.: Lackovic rakétája, bent van, sajnos. 7-7
21.: Duvnjak átlövésével szemben tanácstalanok voltunk. 6-7
20.: Mocsai lövőcsel, micsoda gól!!! 5-7
18.: Zrnicet megbűvölte Fazekas, kimarad a hetes!
17.: Harsányi nagy futása, szakad a háló! 5-6
16: Valcic másodszor villan 5-5
15.: Iváncsik ezúttal kipattanóból 4-5
14.: Balics egyenlít 4-4
13.: Fergeteges akció, mesés Iváncsik-ejtéssel! 3-4
11.: Újabb hetes, Mocsai-sárga, Horvat lő Fazekasba, vezethetünk!
10.: Mocsai pattint hetesből a hálóba. 3-3
8.: Ilyés szemfülességét dicséri az újabb gól, Császár lövését blokkolták, a lepattanót bevágta a Veszprém klasszisa. 3-2
7.: Kopljar bombázott a jobb alsóba 3-1
5.: Ilyés 2-1
4.: Újabb horvát találat: Horvat 2-0
2.: Valcic pokolian nagy gólja 1-0
1.: Nincs gól.
Fazekas, Harsányi, Mocsai, Császár, Ilyés, Schuch, Iváncsik Gergő a kezdőcsapatunk. Piros mezben a magyarok.

19:55. Pályán a csapatok. Márciusban két góllal jobbak voltunk Horvátországnál, a vb-n 27-22-re kaptunk ki tőlük januárban úgy, hogy sokáig vezettünk. Mikler Roland ié Iváncsik Tamás maradt ki a keretből. A horvátok legutóbbi meccsükön húsz góllal nyertek Finnországban, a mieink 29-30-ra kaptak ki Szombathelyen Szlovákia legjobbjaitól.
AZ EB-RE HANGOLVA:
•    Az Európa-bajnokságra 2010. január 19. és 31. között kerül sor Ausztriában.
•    A csoportmérkőzéseket Graz, Innsbruck, Linz és Wiener Neustadt (Bécsújhely) városaiban játsszák, a középdöntőre Innsbruckban és Bécsben kerül sor.
•    A döntőkre és helyosztókra 2010. január 30-án és 31-én ugyancsak Bécsben kerül sor.
•    A modern csarnokok legalább 5000 férőhelyesek.
•    A döntőket Bécsben 11 000 szurkoló tekintheti meg.