EHF Kupa: búcsúzott a Tatabánya

Szerző: SH/MTILétrehozva: 2011. december 3. 23:19
Búcsúzott a Tatabánya a férfi kézilabda EHF Kupától, mivel a múlt vasárnapi, hazai veresége után szombaton idegenben is kikapott - mégpedig 34-25-re - a címvédő német Göppingentől a 16 közé jutásért rendezett párharcban.

EHF Kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó:

Göppingen (német) - Tatabánya-Carbonex 34-25 (19-14)

Továbbjutott: Göppingen, kettős győzelemmel, 62-51-es összesítéssel

Jól kezdett a Tatabánya, 6-4-re és 9-6-ra is vezetett, a német csapat azonban felzárkózott, 10-10-nél utolérte ellenfelét, majd a szünetig ötgólos előnyre tett szert. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a továbbjutás, mivel összesítésben már hét találat volt a különbség a Göppingen javára.

A második félidő elején ugyan a Tatabánya - a honlapja beszámolója szerint - még tartotta magát, a 40. percben 21-17 volt az állás, a végére azonban jelentősen nőtt a különbség.

Az EHF Kupában érdekelt másik magyar együttes, a Balatonfüred vasárnap fogadja a Dunkerque-et. A francia alakulat az első mérkőzésen 30-21-re győzött.