Ezt is kiharcoltuk: újabb magyar hőstett

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 27. 15:51
A horvátországi férfi kézilabda-világbajnokságon szereplő magyar válogatott a zágrábi középdöntős szakasz zárónapján végletekig kiélezett hajrában Svédország után a Koreai Köztársaságot is egyetlenegy góllal múlta felül. A mérkőzés legjobbja Császár Gábor volt, akinek helyén volt a keze és a szíve is, kulcsfontosságú pillanatokban biztos kézzel értékesítette a hétmétereseket. A szlovákok kikaptak a svédektől, mehetünk az ötödik helyért: a németek ellen.

KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT
MAGYARORSZÁG – KOREAI KÖZTÁRSASÁG 28-27 (11-14)
Zágráb, 1000 néző, vezette: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
MAGYARORSZÁG: Fazekas – Iváncsik T. 4, Nagy 4, Gál 1, CSÁSZÁR 8 (4), Ilyés 3, IVÁNCSIK G. 6 (2). Cserék: Puljezevics (k) Mocsai 1, Zubai 1, Katzirz, Harsányi, Herbert.
Szövetségi kapitány: Hajdu János
KOREAI KÖZTÁRSASÁG: Kang – JONG 6, Kim 3, Park Dzsun Gu 5, LI DZSE VU 7 (3), Ju, Oh 4. Cserék: Park Csan Joung (k) Park Csan Jong 1, Jun 1.
Szövetségi kapitány: Csoi Taj Szup
Hétméteresek: 7/6 ill. 3/3
Kiállítások: 2 ill. 2 perc
Eredmény alakulása: 5. p.: 2-2, 10. p.: 4-6, 15. p: 5-8, 20. p.: 8-10, 25. p: 9-10, 35. p.: 13-16, 40. p.: 17-17, 45. p.: 20-20, 50. p.: 22-22, 55.p.: 26-26
TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Szlovákia – Svédország 26-27 (11-14)
Franciaország – Horvátország 19-22 (7-11)

Kovács Attila

Ahogy azt megszokhattuk, a magyar válogatott játékosai egytől egyig a szívükre tették a kezüket, amint felcsendültek a hangszóróból a Himnusz dallamai, a koreaiak saját nemzeti dalukat hallgatva viszont egészen eltérő módon adták át magukat az áhítatnak.

Néhányan összekapaszkodtak, páran vigyázzállásban énekeltek, de akadt olyan is, aki katonai tiszteletadással szalutált az imádott éneknek. Így Li Szan Guk nevét már akkor megjegyeztük, amikor még pályára sem lépett.

A legkevésbé sem lepődtünk meg azon, hogy az ázsiaiak védekezésben a három plusz hármas kamikaze-formációt részesítették előnyben, támadásban pedig előbb keresztbe-kasul szaladgáltak, majd ütemtelenül lődöztek betörésekből. Hol talpról, hol felugorva.

Jól ismertük a koreai konyhát, mégsem ízlett a főztjük. A svédek ellen brillírozó, ezúttal viszont bizonytalankodó Fazekas Nándort Puljezevics Nenad váltotta a kapuban, a 17. percben azonban a szegedi hálóőr sem tudta kifogni Li Dzse Vu hetesét, máris megléptek négy góllal.

Hajdu János nyomban időt is kért. Jót tett a fejmosás, jól zárt a retesz hátul, elől viszont nem tudtunk egyről a kettőre jutni, bosszantóan sok kihagyott ziccert és eladott labdát jegyeztünk fel az első harminc percben.

A félidő hajráját is elszúrtuk, Puljezevics lába között az utolsó utáni pillanatban talált utat Li Dzse Vu kósza kísérlete. 14-11 volt oda féltávnál. Nem véletlenül említem ismét őt, a műsorközlő is gyakran ismételgette a nevét. Az első játékrészben hétszer volt eredményes. Nálunk Iváncsik Gergő járt az élen, négynél járt a félidőben.

Nagyon akartunk, bíztunk benne, hogy nem lesz nyögés a vége: előbb-utóbb hátha elfáradnak a mérgezett egér módjára rohangászó koreaiak. A térfélcsere utáni forgatókönyv helyenként már happy end-del kecsegtetett, A 40. percben utolértük őket: Nagy László átlövés-góljával (17-17), de a vezetést még jó darabig nem bírtuk átvenni.

Elszórtunk sok-sok labdát, a fegyelmezetlenségek ellenére mégis partiban voltunk. Az 54. percben végre valahára már mi jártunk egy apró lépéssel előrébb, Iváncsik Tamás nem hibázott a szélről (25-24). Kuriózum, a beállóból irányítóvá avanzsáló Zubai Szabolcs húzta a talpalávalót, a koreaiak mégsem táncoltak a kedvünkre. Újra hátrányba kerültünk, másfél perccel a vége előtt Császár Gábor egyenlített hetesből (27-27).

A koreai támadás kimaradt, támadhattunk a győzelemért. Harmincnyolc másodperccel a vége előtt Nagy büntetőt harcolt ki, Császár ezt is belőtte. Iparos ázsiai barátaink az időkérésben bíztak a végén, azon tanakodtak, hogyan mattolják Puljezevicset tizenkét másodperc alatt. A válasz: sehogy. Újabb hihetetlenül izgalmas hajrá, újabb egygólos sikerrel a végén. Szép volt, fiúk!

ONLINE-TUDÓSÍTÁS: PATAKI GYULA

60. p: Nem jó a bejátszás, vége a meccsnek. A magyar csapat 28-27-re nyert.

60. p: Gál még kap két percet. Három másodperc van még.

60. p: 12 másodperccel a vége előtt időt kérnek a koreaiak.

60. p: Császár ezúttal a jobb sarokba vágja a hetest. 28-27

60. p: Nagy László hetest harcol ki, Oh pedig kimegy két percre.

59. p: Oh lövését védi Puljezevics.

59. p: Császár a bal sarokba lő. 27-27

59. p: Ilyés hetest harcol ki.

58. p: Ilyés lövése a blokkról vágódik az oldalhálóba.

57. p: Park Dzsung Gu nagy bejátszást kap, és nem is hibázik. 26-27

56. p: Nagy László lövését védi a kapus.

55. p: Dzsong gyorsan egyenlít. 26-26

55. p: Császár középről, talpról bombáz a kapuba. 26-25

55. p: Dzsong Ilyés mellől egyenlít. 25-25

54. p: Iváncsik Gergő gyönyörűen játssza meg testvérét, és Iváncsik Tamás a jobb sarokba lő. 25-24

48. p: Kim lő gólt balszélről. 20-21

47. p: Nagy László Park Csan Jung lábát találja el.

46. p: Hajdu János kapitány reklamál, ő kap egy sárgát.

45. p: Oh lövését Puljezevics védi, az ellentámadásból Iváncsik Tamás egyenlít. 20-20

45. p: Nagy László fantasztikus passza után Zubainak nincs nehéz dolga. 19-20

44. p: Park Dzsung Gu befordul, és a jobb sarokba lő. 18-20

43. p: Mocsai lövését védi a kapus.

42. p: Kim labdát szerez, majd bevágja a magyar kapuba. 18-19

41. p: Ilyés átlövi a falat, a labda a kapus lába között megy be. 18-18

41. p: Dzsong lövése a bal sarokba vágódik. 17-18

40. p: Katzirz rosszul indít, nem tudjuk átvenni a vezetést.

40. p: Nagy középről lő a bal sarokba. 17-17

39. p: Dzsong talpról lő, Puljezevics véd.

39. p: Iváncsik Tamás még a kapus mellett is elmegy. 16-17

38. p: Oh lő a jobb sarokba. 15-17

37. p: Labdát szerzünk, Iváncsik Gergő újra lerohanás után eredményes. 15-16

36. p: Szépen kijátszott akció végén Császár lő a bal sarokba. 14-16

36. p: Li Szang Guk hetesét védi Puljezevics.

35. p: Nagy László betalál, de a vonalon állt.

35. p: Park Dzsung Dzsu beállóból lő gólt. 13-16

34. p: Ilyés teríti le Li Dzse Vut.

33. p: Iváncsik Gergő lerohanása után 13-15

32. p: Császár a jobb sarokba lő. 12-15

32. p: Iváncsik Gergőt tarolja el Oh, hetes.

31. p: Park Csan Jong balszélről eredményes. 11-15

31. p: Li Dzse Vu lő kapu mellé.

31. p: Elkezdődött a második félidő.

30. p: Vége a félidőnek. Dél-Korea 14-11-re vezet.

30. p: Li Dzse Vu középről lő, Puljezevics lába között megy át a labda. 11-14

30. p: Dzsong és Nagy összeütközik, a koreait ápolni kell.

30. p: Dzsong a bal sarokba bombáz. 11-13

29. p: Mocsai lövését bravúrral védi Kang.

26. p: Magyar lerohanás végén Iváncsik Tamás talál be. 10-11

26. p: Mocsai lövését fogja a kapus, a kipattanót nem tudja megszelidíteni Zubai.

26. p: Li Dzse Vu tartja góllövő formáját. 9-11

25. p: Dzsong lövését blokkolja Nagy.

24. p: Mindkét oldalon jól működnek a védelmek az elmúlt két percben.

22. p: Egyszerre dönti le Herbertet és Zubait a koreai beállós. Nem kis teljesítmény...

21. p: Nagy László szép akció után lő a jobb sarokba. 9-10

20. p: Li Dzse Vu lövését kitornássza Puljezevics.

20. p: Mocsai jobbátlövőből talál be. 8-10

19. p: Park hetest harcol ki, Li Dzse Vu belövi. 7-10

18. p: Iváncsik Tamás kap testvérétől nagy labdát, és belövi a ziccert. 7-9

17. p: Iváncsik Gergő bevágja a bal sarokba. 6-9

17. p: Zubait vitték a földre, most mi jövünk hetessel.

16. p: Magyar időkérés. Szükség van rá.

16. p: Li Dzse Vu bevágja a büntetőt. 5-9

16. p: Puljezevics hiába véd nagyot, Ilyés szabálytalansága miatt hetes Koreának.

15. p: Beállt Puljezevics és Zubai

15. p: Oh szabadon lőhet, be is talál a bal felsőbe. 5-8

14. p: Császár a jobb kapufát találta el.

14. p: Nagy Lászlót visszarántják, hetes.

13. p: Oh lövése megy be Fazekas lábai között. 5-7

13. p: Iváncsik Gergő megelőzi a kapujából kifutó Kangot, és az üres kapuba lő. 5-6

12. p: Li Dzse Vu talpról lő a bal sarok mellé.

11. p: Gál lövését védi Kang.

10. p: Li Dzse Vu a hetest a jobb sarokba vágja. 4-6

10. p: Fazekas véd, de Herbert belülvédekezése miatt koreai hetes

9. p: Dzsong átlövésből eredményes, először vezet Korea. 4-5

8. p: Ilyés lövését védi a koreai kapus.

8. p: Li Dzse Vu lövését kissé elnézi Fazekas. 4-4

7. p: Császár tisztán marad, balátlövőből lő a bal felsőbe. 4-3