Férfi kézilabda NB I: nyíregyházi siker az utolsó fordulóban

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 17. 19:48
A férfi NB I-es kézilabdabajnokság utolsó fordulójában tét nélküli mérkőzés játszott egymással a Hort SE és a Nyíregyháza. A két csapat ugyanis ennek a meccsnek az eredményétől függetlenül már kiesett az első osztályból. A presztizscsatát végül a végig fölényben játszó Nyíregyháza nyerte.

KÉZILABDA, FÉRFIAK, NB I, 28. FORDULÓ:
HORT SE – NYÍREGYHÁZA 26-34 (9-13)
Kőér utca, Spartacus Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Jancsó, Marczinka.
HORT SE: Varga – Balogh 7, Tarjányi 1, Majoros 1, Tóth G. 5, Emmer, Gátori 3. Csere: Babicz 2, Nemes (kapus), Pozsgai 3, Nagy Z. 4, Buday, Orbán. Edző: Adorján Gábor.
NYÍREGYHÁZA: Nahah – Varga Zs 3, Farkas 6, Bancsók 4, Braun 4, Pisák 3, Ulics 10. Csere: Dancs 4, Szűcs B. Edző: Bartha Dénes
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-0, 19. p.: 5-6, 35. p.: 12-18, 48. p.: 17-24, 56. p.: 23-31.
Hétméteresek: 4/4 illetve 8/5.
Kiállítások: 12 illetve 14 perc
Kiállítva: Farkas az 59. percben.

Csak a mérkőzés első pár percében vezetett a Hort SE. Ekkor ugyanis a Nyíregyháza sorra kihagyta a ziccereit, de még hetesből sem tudott betalálni a kapuba. A félidő közepétől aztán Farkas vezérletével teljesen átvette az irányítást a vendégcsapat.

A fordulás után Ulics vállalt főszerepet: a nyírségi játékos átlövésekből és büntetőkből hatgólosra növelte a vendéggárda előnyét. Ez a különbség a találkozó végéig meg is maradt, sőt az utolsó percben újabb kettővel nőtt, így a Nyíregyháza teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

EDZŐSZEMMEL:
Adorján Gábor: – Gratulálok a Nyíregyházának.
Bartha Dénes: – Örülök, hogy az utolsó mérkőzésünkön gyöztesen hagyhattuk el a pályát.