Gólparádé Tatabányán - pazar játékkal

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 3. 10:24
Magabiztos játékkal, gólokban gazdag, no és a látványos találatokat sem nélkülöző mérkőzésen győzte le tíz góllal a hazai pályán játszó Tatabánya a biztos kieső Hort SE együttesét a férfi kézilabda-bajnokság alsóházi rájátszásában. A Carbonex már az első félidőben tetemes előnyt harcolt ki. A meccs kérdése csak az lehetett, mennyire enged ki a csoport első helyére esélyes vendéglátó együttes, amelynek kispadján a hírek szerint utoljára ült Tatabányán Füzesi Ferenc edző.

FÉRFI KÉZILABDA NB I., ALSÓHÁZ, 27. FORDULÓ
TATABÁNYA-CARBONEX - HORT SE 42-32 (22-13)
Tatabánya, 300 néző, vezette: Baranyi, Szloska
Carbonex: Szente - Vancsics 2, Serfel 2, Szögi 3, SZAVICS 8, LELE 9 (5), HALÁSZ 6 cserék: LISZKAI (kapus), Szöllősi 2, Hodi 2 (1), Visy 5 (3), Kanyó Á., Hajdú T. Edző: Füzesi Ferenc
Hort: Varga Á. - Tóth G. 2, Gábori M. 4, Majoros 5 (2), Babicz 5, TARJÁNYI 6, Balogh D. 3 cserék: Nemes A. (kapus), Emmer, Pozsgai, Buday 5, Nagy L. 2 Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása: 10. p.: 8-4, 15. p.: 13-6, 25. p.: 20-10, 38. p.: 26-16, 45. p.: 31-21, 50. p.: 33-25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 11/9, ill. 3/2

„Országos egyes” mérkőzésen búcsúzott a Tatabánya-Carbonex hazai közönségétől. Az alsóház listavezetője a kieső Hort elleni találkozón egy pillanatig sem hagyott kétséget afelől, hogy legyőzi a vendégeket. A lelátón ülő alig háromszáz tatabányai szurkoló inkább azon elmélkedhetett, vajon miért csak az alsóházban szerepelt a tavaszon a sokkal többre hivatott együttes. A Carbonex számára valóban fájó lehet a bajnokság gyengébbik csoportjában szerepelni, hiszen a válogatott kerettag Halász Máté mellett a junior válogatott Lele Ákos, valamint a szerb Nenad Szavics is bőven az első nyolc hely valamelyikére vihette volna a csapatot.

A Hort elleni találkozón ez a három játékos repítette a Komárom megyei együttest. A hazai csapat negyedóra elteltével jelentős előnyt harcolt ki (14-6), huszonöt perc elteltével pedig már húsz gólnál járt (20-10). A remeklő első sor végül kilencgólos előnnyel adta át helyét a Carbonex csereembereinek (22-13).

A második félidőben beállók kis megtorpanás után növelni tudták az előnyt (29-19), így a közönség valódi örömkézilabdát láthatott. A 40. percben beállt rutinos Kiss István látványos megoldások sorát mutatta be: előbb egy kipattanót vágott pazarul a jobb felső sarokba, majd Liszkai Szilveszter jó harminc méteres indítását kapta el a levegőben, és lőtte egyből a kapu bal oldalába (32-21). Majd jöttek a kínai figurák, illetve Halász Máté és Lele Ákos fal mellett és fölött átlőtt góljai, melyekre a Hort fiataljai fáradhatatlanul válaszolni tudtak.

A vendégek becsületére mondható, hogy nem adták fel, sőt, amikor a közönség soraiból néhányan csikóknak nevezték őket, Gábori Máté és társai megszórták magukat, noha Adorján Gábor edző így is elégedetlen volt a helyzetek kihasználásával. A realitás szerint azonban a két csapat között valóban legalább tíz gól van.

A mérkőzést követően a Carbonex vezetői május 12-ére sajtótájékoztatót hirdettek. A hétfői naponfontos bejelentéseket tartogatnak: Füzesi Ferenc edző helyét várhatóan két egykori tatabányai játékos-legenda, Debre Viktor és Marosi László veheti át a csapat élén.

EDZŐSZEMMEL
Füzesi Ferenc: Az első félidőben a valós erőnket mutattuk meg, a másodikban pedig egy péntek délutáni örömjátékot produkáltunk.
Adorján Gábor: Gratulálok a Tatabányának, sok sikert kívánok Füzesi Feri barátomnak.