Katarzis: Fazekasék franciákat vertek!

Létrehozva: 2012. január 20. 21:52
Mit nekünk olimpiai, világ-, és Európa-bajnok! A magyar férfi kézilabda-válogatott az utóbbi évek legnagyobb bravúrjával 26-23-ra legyőzte a Franciaországot az Eb C-csoportjának 3. fordulójában. A fiúk minden várakozást felülmúlva másodikként léptek tovább a halálnégyesből, vasárnap Izlanddal folytatják a középdöntőben!

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, C-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Franciaország-MAGYARORSZÁG 23-26 (14-12)

Újvidék, Spens Arena. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)

FRANCIAORSZÁG: Omeyer, Karaboue - Abalo 1, Accambray, Barachet 5, Bingo 4, Detrez, Dinart 1, Fernandez 2, Gille 2, G. Gille, Guigou, Joli 2 (2), Karabatic 3, Narcisse 3. Szövetségi kapitány: Claude Onesta.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler - Ancsin 1, Császár 2, Harsányi 5 (2), Ilyés 1, Iváncsik G. 2, Krivokapics 3, Laluska, Mocsai 3, Nagy 1, Putics 2, Schuch, Zubai 6. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítás: 4, ill. 6 perc
Hétméteres: 3/2, ill. 2/2

Mocsai Lajos: „Óriási győzelem ez, gratulálok a csapatnak: az önfeláldozó védekezés, a kreatív kézilabda és a kapusteljesítmény mind elismerésre méltó. Hibáztunk néhány ziccert, de mindig tudtunk újítani. Egyelőre nehéz szavakat találni, hihetetlen erős csapatot győztünk le, megtaláltuk a nyitott és zárt védekezés elleni ellenszert. Fazekas Nándi kiemelkedett, a többiek között nem tudok dönteni. Mindig a következő feladatra koncentrálunk, egy jó adat nyugtatót kell bevenni, hogy valahogy el tudjunk hajnalban aludni, holnap pedig videózással folytatjuk!" – mondta diadalittas hangon a magyar válogatott szövetségi kapitánya az M1-nek a lefújást követően.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Azt hittük, a spanyolok elleni szerdai emberfeletti produkciót nem lehet felülmúlni, lehetett. Nem is kicsit. Leckét kapott az olimpiai, világ- és Európa-bajnok. Két fordulópont volt a mérkőzésen, mindkettő magyar kiállításhoz kapcsolódott. Az első félidőben Ilyés, majd rögtön utána Krivokapics kiszórása 5-0-s francia sorozatot ért, így hiába kezdett biztatóan Mocsai Tamás vezetésével a válogatott, rohanni volt kénytelen az eredmény után.

Épp itt mutatkozott meg a társaság ereje, nem hagyta három gólnál jobban meglépni a gallokat, ebben pedig elsősorban Fazekas Nándornak volt főszerepe, aki a szünetig is halmozta a bravúrokat, de utána egyszerűen kivédte a gyakran egyénieskedő Karabatic vezette sztárcsapat szemét. Végül 48 százalékkal, 21 védéssel zárt.

A másik döntő pillanat Császár Gábor kiállása jelentette, ekkor úgy érezhették a franciák - majd most bedaráljuk őket, mint az 1. félidőben. Ehelyett 16-14-ről érkezett a magyar egyenlítés emberhátrányban, ami akkora erőt adott a csapatnak, hogy 19-19-ig tartotta a lépést, aztán 28 perc után először átvette a vezetést (19-20).

A védekezés hátul Fazekassal innentől lehúzta a rolót, nagy szenvedve beerőszakolt négy gólt a címvédő, de eközben a másik oldalon a Mocsai-legénység hatot, és az utolsó percre úgy fordulhatott, hogy zsebében van a győzelem. Az utóbbi évek legnagyobb diadalát aratta a válogatott, hosszú évekig emlékezni fogunk erre az estére.

A sokak által féltett együttes három pontot visz tovább a halálcsoportból, és ami igazán nagy eredményre jogosítva fel a magyarokat, hogy a kapitány jól forgatta hatosát, így az eddigi két vezér Mocsai Tamás és Császár Gábor ezúttal kevesebbet játszott, míg Fazekas világklasszis teljesítményt nyújtott az eddigi hős Mikler Roland helyén a kapuban.

Vasárnap jön Izland, amely egy győzelemmel és két vereséggel, 0 ponttal lépett tovább a D-csoportból.

ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS:

60..: Végeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! 26-23. Mit nekünk olimpiai, világ- és Európa-bajnok!

60.: Iváncsik Gergő 23-26.

60.: Narcisse azonnal belőtte, de kit érdekel! 23-25.

60.: Iváncsik Gergő. Góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól 22-25.

60.: Mocsai Lajos kért időt.

60.: Fazekas 21. védésével megvan a labda - 0:56 perc vissza. Ezt innen nem lehet elbukni.

59.: Törlés, jönnek védőembereink.

59.: Másfél perc van vissza. Jönnek a gallok!

58.: Barachet azonnal válaszolt. 22-24.

58.: Góóóóóóóól! Krivokapics tört be kissé jobbról! 21-24.

58.: Megvan a labda!!!

58.: Sokadik blokk - három perc van vissza.

57.: Nem tudnak lőni, immár két perce és nem veszik el tőlük a labdát.

57.: Újabb blokk - másfél perce támadnak a franciák!

57.: Abalo belőtte - de előtte szabálytalanság volt, így érvénytelen.

57.: Kapufa, de a franciák folytatják!

57.: Nem tudnak lőni a franciák 4:01 hátra.

56.: Nem hibázta el - kettővel megyünk 4:56 perc még vissza. 21-23.

55.: Karabatic két percet kapott - Harsányi hetest lőhet!

55.: Karabatic önzőzte el, majd a másik oldalon Omeyer bravúrral hárított, aztán pedig Fazekaaaaaaaas!

54.: Karabatic középről ágyúzta be. 21-22.

54.: Kilenc perc alatt egyetlen gól a franciák mérlege - ennyire jól védekezünk!

53.: Putics tört be, de Omeyer útját állta.

53.: A kapusunk 49 százalékkal véd!

53.: Ki más, mint Fazekaaaaaaaaaaaaaaaaaas! Nem lehet neki gólt lőni - most a szélről!

52.: Menetrendszerint: Fazekas egyenes megbabonázza a gallokat! Karabatic járt pórul.

52.: Fazekas védett egy nagyot, majd Schuch takarította el a labdát.

51.: A beálló lesántikál a pályáról, hasfala csak nincs rendben - emberfelettit játszik.

51.: Zuuubai! Megtépték, de csak bedurrantotta. 20-22.

51.: Úgy tűnt, nem lehet túlszárnyalni a spanyol meccset. Lehet!!!

51.: Fazekas ért le a jobb alsóra - óriási átlövést fogott.

50.: Onesta mester kért időt.

50.: Putics használta ki a tétova védelmet -a jobb alsóba durrantott. Háromgólos. 20-21.

50.: Krivokapics labdaeladásából Bingo ziccerből egyenlített. 20-20.

49.: Krivokapics verte be átlövésből - 28 perc után újra vezetünk! 19-20.

48.: Most pedig Accambray...

47.: Levédekezzük a franciákat, most Bingo lépte el.

46.: Joli hibázott hetest!!! Mikleeeeeeeeeerr!!!

45.: Harsányi vágta a jobb alsóba a hetest. 19-19.

45.: Putics elé lépett be Bingo későn. Hetes.

45.: Fernandez fordult be - bevarrta.

44.: Ilyés lökött - ez kiállításgyanús volt, nem fújták be.

44.: Nagy Kornél kapcsolódott be a buliba. Első gólja. 18-18.

44.: Narcisse-szal nem lehet mit kezdeni. 18-17.

43.: Harsányi szenzációs passzát Zubai csapta be - már ötnél jár. 17-17.

42.: Barachet nem hibázik - a jobb alsóba helyezett. 17-16.

42.: Narcisse átlövését fogta Fazekas - szabaddobás, mert lökés volt előtte.

41.: Felállt, folytatja.

41.: Krivokapics hibázta el a ziccert, majd maradt a földön.

41.: Abalo szemét védte ki Fazekas Nándi, 48 százalékkal véd az olimpiai, világ- és Európa-bajnok ellen!

40.: Hihetetlen, emberhátrányban egyenlítettünk ki!!! Harsányiiiiiiiiiiiiiiii!!! 16-16.

40.: Krivokapics kiszorított helyzetben átlövésből pattintott a kapu jobb oldalába. 16-15.

40.: Támadó a franciáknál, mi jövünk.

39.: Császár kapott két percet - két meccse érzi úgy az ember, itt kettős mérce van. Apró lökés volt a Veszpérm irányítójától, annyira nem volt súlyos.

39.: Krivokapics hát mögötti passzát Zubai verte be. 16-14.

38.: Karabatic ejtése landolt a kapufán.

38.: Kellett: Fazekas-védés!

37.: Narcisse átlövésből aztán csak bevarrta. 16-13.

36.: Ancsin lövését Omeyer fogta - a másik oldalon Narcisse-t megfogtuk.

35.: Joli bevágta. 15-13.

35.: Karabatic lőtt mellé, de Harsányi belépett, így hetes.

34.: Gille passzolt Narcisse-hoz, de az abszolút ziccert is megfogta Fazekaaaaaaaaaaas!

33.: Ancsin javított - be a jobb alsóba. 14-13.

32.: Fazekas fogott ziccert, majd Ancsin Omeyer vállát találta el.

31.: Bingo kapott két percet, három teljes félidő után emberelőnyben a válogatott!

31.: Folytatááás!

30.: Vége a félidőnek.

30.: Barachet alúlról húzta be a rövidbe. 14-12.

30.: Ez zsinórban a harmadik félidő, hogy nem voltunk emberelőnyben. Hat a hat ellen pedig finoman szólva is versenyképesek vagyunk.

29.: Zubai rohant be középen, és verte be a ziccert. Nem adjuk fel! 13-12.

28.: Császár került a földre Karabaticcal, Mocsai elvitte volna a labdát, de befújták támadónak ezt is.

28.: Sikerült megállítani a franciákat, támadószabálytalanság - és a szurkolók tapsa közepette a magyarok támadnak!

27.: Császár jobbról pattintotta be a hosszúba. Micsoda gól! 13-11.

26.: Mocsai Lajos kért időt.

26.: Karabatic szedett össze egy kapufáról lecsorgó labdát, majd átemelte Fazekast. 13-10.

26.: Császár mattolta Omeyert - nagyon kellett. 12-10.

25.: Ez a két kiállítás nagyon rosszul jött, 5-0-s sorozatban a franciák - még jó, hogy kiegészültünk.

24.: Dinart beállóból erőszakolta be. 12-9.

24.: Még egy percig emberhátrány, Putics jobbról Omeyerbe lőtt.

23.: Császár rontott ziccert, a másik oldalon Bingo nem. 11-9.

23.: A hetest Joli verte be. 10-9.

23.: Krivokapics egy helyben állt, felmászott Bingo a hátára - a magyar pedig kiállított.

22.: Emberhátrányban elvették tőlünk a labdát, Barachet 95 km/h-s ziccerlövéssel egyenlített. 9-9.

22.: Ilyés kapott két percet.

21.: Karabatic csinálta meg a cselt, majd kapufás gólt lőtt. 8-9.

21.: Onesta kért időt - ilyen magyar csapatra lehet, nem számított.

21.: A másik oldalon pedig Putics, aki passz helyett bevarrta a jobb alsóba. 7-9.

20.: Fernandez tette le a névjegyét egy jobb alsóban landoló ágyúzással. 7-8.

20.: Harsányi a jobb szélről rántotta be a hosszúba. Micsoda játék, kettővel vezetünk!!! 6-8.

19.: Mocsai ördögi lövőcsel után a ziccert nem tudta belőni. Omeyer mutatott valamit a tudásából.

18.: Fazekas kivédi a gallok szemét - óriási!

18.: Putics és Császár jött be támadásban, a franciák csak 35 százalékban lőnek.

17.: Zubai beállóból megint majd' elesett, de azért csak bepatintotta. 6-7.

17.: Szélről kapufát lőnek a franciák, majd Laluskát rántják le a túloldalon.

16.: Balról Bingo verte meg az emberét és húzta be a rövidbe. 6-6.

15.: Fazekas hosszú indítása után Iváncsik nem tudta összeszedni a labdát.

15.: Hat védésnél a magyar kapus 11 lövésből! Mire leírjuk, már hét, Abalo sem tudott túljárni az eszén.

15.: Karabatic erőlteti a lövést, alulról próbálta meg, de Fazekas valahogy kiszedte a jobb alsóból.

14.: Fazekas-védés után Mocsai hibázott ziccerben.

13.: Karabatic rontott, a leindításból jobbról Harsányi vitte be és rakta be. Vezetüüünk! 5-6.

13.: Karabatic tépte meg Mocsait, ennek ellenére jobbról belépve bepattintotta. 5-5.

12.: Hatperces francia gólcsendet tört meg Bingo balról, éles szögből a léc alá lőve. 5-4.

11.: Fazekas védése után Mocsai lőtt kapufát - pech.

11.: Eladott labda után 1-4-ről felállva vezethetünk!

10.: Zubai szedte össze a labdát beállóban, majd estében valahogy a bal alsóba helyezett. Bravó! 4-4.

9.: Passzív játék miatt elvették a franciáktól a labdát - mi jövünk!

9.: Mocsai megint remekel: átlövésből a jobb alsóba helyezett. 4-3.

8.: Karabatic pattintott fölé.

7.: Mocsai a szélről. 4-2.

6.: Barachet tört be balról középre és pattintott a bal alsóba. 4-1.

6.: Ennyi! Ilyés ágyúzott a kapu bal oldalába. 3-1.

5.: Fazekas hárított megint - ideje lenne gólt lőni!

3.: Gilles pattintotta be az újabb leindítást - ez gyorsan megy. 3-0.

2.: Abalo átlövésből varrt balról a jobb felsőbe. 2-0.

2.: Lerohantak a franciák, Gilles beállóból lőtte a ziccert. 1-0.

1.: Fazekas védéssel nyitott!

1.: A franciák kezdték.

20:15: A kapuban ezúttal nem Mikler Roland, hanem Fazekas kezd.

20:13: Közben a himnuszok csendültek fel, a közönség óriási üdvrivalgással üdvözölte a magyar csapatot, a hangulatra biztosan nem lesz panasz, készen állunk a kezdésre!

20:12: A magyar csapat a következő körben a D-csoportból kap három ellenfelet, a jelenlegi állás szerint Horvátország, Norvégia és Izland lesz az.

20:11: A spanyolok páholyból nézhetik a mérkőzést, három ponttal folytatják a középdöntőben, míg a franciák egyelőre nullával, a magyarok eggyel (mivel előbbiek a kiesett az oroszokat verték, mi pedig az ibériaiakkal játszottunk döntetlent). Ezt lehet növelni és javítani esélyeinket a folytatásra.

20:10: Magyar dicsőségtábla:

olimpia: 4. - 2004, 1988, 1980, 1936; 6. - 1976; 7. - 1992; 8. - 1972.

világbajnokság: 2. - 1986; 4. - 1997; 6. - 2009, 2003, 1990; 7. - 2011, 1974, 1958; 8. - 1970, 1967, 1964; 9. - 2007, 1982, 1978.

Európa-bajnokság: középdöntő - 2008, 2004; csoportkör - 2010, 2006, 1998, 1996, 1994

20:05: Francia dicsőségtábla:

olimpia: 1. - 2008; 2. - 1992.

világbajnokság: 1. - 2011, 2009, 2001, 1995; 2. - 1993; 3. - 2005, 2003, 1997.

Európa-bajnokság: 1. - 2010, 2006; 2. - 2008.

20:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, a továbbjutás tudatában, a középdöntőbe vihető pontok szaporításának reményében lép pályára Újvidéken a magyar válogatott az olimpiai, világ- és Európa-bajnok franciák ellen!