Kézilabda, férfi NB I: magabiztos füredi győzelem az alsóházban

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 4. 22:40
A férfi kézilabda bajnokság rájátszásában a 9-16. helyért játszó csapatok mérkőzésén a hazaiak könnyű győzelemre számítottak a tataiakkal szemben. Ezzel szemben a vendégek szívósan védekezve minden gólért keményen harcolva nem hagyták magukat. A fordulás után a fürediek egy darabig úgy játszottak, ahogy elvárják tőlük, de a biztos vezetés tudatában ismét pontatlanul céloztak és ezzel csökkentette a hátrányát a vendég csapat.

BALATONFÜREDI KC – TATAI HAC 34-28 (18-15)
Balatonfüred, 400 néző, Vezette: Kisfalvi, Péli
BALATONFÜREDI KC: SZATMÁRI – TOMBOR (9/1), Lelkes, VILOVSZKI (3), Kányai (1), Salamon (1/1), KOLEP (7). Cserék: Szabó I., Kovács S. (kapusok), MOHÁCSI (7/1), Kotormán (3/1), Pál (3), Bene, Bakos. Edző: Velky Mihály
TATAI HAC: Czérna – KUZMA (5), Bodnár (2), Bognár, KISS Á. (9/6), Imre B. (2), Lengyel (2). Cserék: Gazda-Pusztai (kapus), Krancz (2), SZALCZINGER (4), Kőhalmi (1), Zeck M., Kun (1), Nagy Z. Edző: Basky Péter
Az eredmény alakulása: 8.p.: 5-2, 19.p.: 10-9, 26.p.: 14-13,36.p.: 23-18, 45.p.: 30-20, 54.p.: 32-25.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/6.

Három csapat pályázik az alsóház első helyére, a Tatabánya, a Gyöngyös és a Balatonfüred.

Az utolsó fordulóban a gyöngyösi csapat látogat a Balaton partjára és ott fog eldőlni a végső sorrend a rivális együttesek között

EDZŐSZEMMEL
Velky Mihály: – Rengeteg hibával játszottunk, a védekezésünk nem olyan volt, mint amilyet szerettem volna. A második félidőben volt egy jó tíz percünk, amit 10-2-re nyertünk, majd saját hibáinkkal felhoztuk ellenfelünket.
Basky Péter: – Az élet nem habostorta!