Kézilabda, női NB I: magabiztosan győztek otthon a csabai lányok

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 31. 19:14
A kézilabda női NBI-ben a viharsarki csapat idei utolsó hazai mérkőzésén sima tíz gólos győzelmet aratott a gyenge napot kifogó baranyaiak ellen. Az első félidőben szebbnél szebb támadásokat vezettek a békécsabaiak, a vendégek viszont nem tudták átlőni a jókora magassági főlényben lévő falat. A második félidőre feljavultak Tabajdi mester lányai, de így is megmaradt a végére a majd egy tucat gólkülönbség.

NB I, NŐK, ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ:
SONEPAR- BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – PIKKER-PTE PEAC 30-20 (19-9)
Békéscsaba, 600 néző. V: Kocsmáros A., Nagy L.
BÉKÉSCSABA: ZANETA – BAROSS 8, Takács 1, RÁCZ 4, Szekeres 2, Cifra. Ancsin 1. Cs: Veress, (kapus), Glusica 3, SZÖGI 3 (1). TÓTH 6, Kelemen 2, Hajduch, Petrovszki. Edző: Mátéfi Eszter
PÉCS: Víg – Gogolák 2, WEITNER 4 (3), Székely 3, Vasas 1, GRÁNER 5, Horváth. Cs.: Tóth 2, Darányi 1, Danyi 1, Gulya 1. Edző: Tabajdi Ferenc
Az eredmény alakulása: 9. p.: 5-0. 14. p.: 8-4. 19. p.: 10-5. 23. p.: 13-6. 27. p:. 17-7. 30. p.: 19–9. 35. p.: 21-11. 43. p.: 26–12. 49. p.: 27-15. 55. p.: 28-19. 59. p.:31-25
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2

EDZŐSZEMMEL:
Mátéfi Eszter: - Örülök a két pontnak, de a második félidei eredménynek és egy-két játékos szerény teljesítményével nem lehetünk elégedettek.
Tabajdi Ferenc: - Van olyan nap amikor semmi sem sikerül. Ennek ellenére becsülettel küzdöttünk.