Kiütéses győzelemmel lett meg a 9. hely

Szerző: shLétrehozva: 2009. december 17. 07:39
Nem szabad tombolva ünnepelni a magyar női kézilabda-válogatott világbajnoki szereplését, de tény, utolsó mérkőzésén remekelt Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese: 41-25-re múlta felül az osztrák csapatot. A találkozó első félideje még roppant szorosan alakult, a mieink mindössze két találattal (17-15) vezettek. A fordulás után viszont jött a parádé, a gyors és pontos támadások padlóra küldték a riválist.

 

NŐI KÉZILABDA-VB, A 9. HELYÉRT:
Magyarország-Ausztria 41-25 (17-15)
Szucsou, v.: Floresca, Duta (románok)

MAGYARORSZÁG: Herr O., Pastrovics (kapusok), Bódi 3, Bulath 4, Juhász 3, Kovacsics 5 (2), Szabó V., Szekeres, Szucsánszki 2, Tomori 6, Tóth K. 2, Tóth T. 7 (2), Vérten 5, Zácsik 4, Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
AUSZTRIA: Schilk, Blazek (kapusok), Budecevic, Doppler, Engel 6 (5), Frey 1, Grausenburger 2, Ivancok, Magelinskas 3, Plach, Scheffknecht 4, Spiridon 7, N. Stumvoll 1, S. Stumvoll 1, Subke, Szövetségi kapitány: Herbert Müller.


Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5

 

TOVÁBBI EREDMÉNYEK:
AZ 5. HELYÉRT:
Dánia–Dél-Korea 33–31 (20–15)
A 7. HELYÉRT:
Németország–Románia 35–25 (20–13)
A 11. HELYÉRT:
Angola–Kína 26–25 (14–14)

 

Néhány évvel ezelőtt akár szorongva is várhattuk volna a „sógornők” elleni összecsapást, hiszen klasszisok egész sora szerepelt az akkori válogatottban. Mostanra meggyengült az osztrák válogatott, amelynek legismertebb tagja a győri közönség kedvence, Simona Spiridon. A romániai születésű klasszis meg is szóra a magyarokat, de ez semmit sem ért, még szépségtapasznak sem volt jó…


A találkozó előtt érkezett a jó hír, a napokon át maródi csapatkapitány, azaz Vérten Orsolya ismét vállalta a játékot, így a kapus Triffa Ágnes, valamint a szélső Orbán Adrienn szurkolhatott a lelátóról. Az első félidőben volt is miért, ugyanis a két együttes szinte kézenfogva haladt előre, noha mindvégig a magyarok diktálták a tempót.

Vérten négy góljával már 9-5 is volt az eredmény, de ekkor egy rövidzárlat bontotta meg a játékot. Az osztrákok egy találatra közelítették meg a mieinket, de ez ébresztőként hatott. Ismét jöttek a szép és eredményes támadások, Zácsik Szandra ismét kiválóan lőtt. A szünet előtti pillanatokban azonban az ellenfél is fejlebb kapaszkodott, így 17-15-nél telt le a harminc perc.

$$jatekos$$


Érezhető volt, ha sikerült visszább szorítani Engelt, Spiridont és Scheffknechtet, akkor nyugodtabb folytatás vár a magyar válogatottra. Mátéfi Eszter szövetségi kapitány nyitottabb védekezésre utasította a hölgyeket, ezzel pedig padlóra küldte a riválist. Kiválóan mozgott a fal, a sikeres deffenzív játékra pedig már jöhettek a gyors kontrák.

Igazi, magyar örömjátékot láthatott a közönség, szebbnél-szebb találatok révén hizlalódott a különbség. A rivális kipukkadt, egy pillanatra sem veszélyeztette a remeklő Mátéfi-csapat sikerét. A csereként beküldött Tóth Tímea ismét korábbi gólerős énjét „vette elő”, de a többiek sem fukarkodtak. Szinte percről-percre lett nagyobb a „hézag”, így a hajrában már csak azért izgultunk, senki se sérüljön meg. Szerencsére ez is összejött, így kellemes szájízzel fejezte be a magyar válogatott a világbajnokságot.

Az biztos, volt már sokkal jobb helyezése is a korábbi csapatoknak, de ezúttal ezt a kilencedik pozíciót is meg kell becsülni. Világklasszisaink (Pálinger Katalin és Görbicz Anita) maradtak otthon, de így sem vallott szégyent a válogatott. Két vereséget szenvedett, de Románia és Norvégia ellen is becsülettel helytállt. Persze, eljátszhatunk a gondolattal: mi lett volna, ha a középdöntőben legyőzzük Spanyolországot és/vagy Dél-Koreát...

VÉRTEN ORSOLYA NYILATKOZATA:
„Jó érzés, hogy győzelemmel zártunk! Sokat tanulhatunk a világbajnokság tapasztalataiból, a későbbi tornákon jobb eredményt érhetünk el. Többre vagyunk képesek, de sajnos nem szereztünk pontokat az első csoportkörben a románok és a norvégok ellen. De akkor is jobbak lehettünk volna, ha a középdöntőben jön össze a bravúr Spanyolország vagy Dél-Korea ellen. Örülök, hogy ismét játszhattam, de aki ismer, az láthatta, hogy nem voltam száz százalékos állapotban. A futásom és a felugrásom sem volt az igazi. De a csajok ma mindent megtettek a győzelemért. A második félidő igazi örömkézilabdát hozott, a labdaszerzéseket gyors lerohanások követték. Megtisztelő, hogy én lehettem a csapat kapitánya, jó dolog, hogy hallgatnak rám a lányok.”
EREDMÉNYEK, A PROGRAM

HELYOSZTÓK, ELŐDÖNTŐ, DÖNTŐ:

december 17., Helyosztók az 5-12. helyért (Szucsou)

11-12. helyért: Angola-Kína 26-25 (14-14)
9. helyért: Magyarország-Ausztria 41-25 (17-15)
7-8. helyért: Németország-Románia 35-25 (20-13)

5-6. helyért: Dánia-Dél-Korea 33-31 (20-15)
December 18.: Elődöntők. Norvégia-Oroszország, Franciaország-Spanyolország (Nancsing)
December 20.: Bronzmérkőzés és döntő (Nancsing)
HIRDETÉS
AJÁNLOTT OLDALAK
 » love.hu
 » ingatlanok.hu
 » book.hu
 » Utasbiztosítás a Biztosítók.hu-n
 » biztositok.hu
 » data.hu