Magyar csoda: döntetlen a spanyolokkal!

Létrehozva: 2012. január 18. 21:58
Szöllősi Szabolcs utolsó másodpercben kiharcolt és Császár Gábor által értékesített hetessel a magyar férfi kézilabda-válogatott emberfeletti döntetlent játszott Spanyolországgal az Európa-bajnokság C-csoportjának 2. fordulójában. Mocsai Tamás és Mikler Roland vitte a hátán a bírói ellenszél ellenére az utolsó leheletéig küzdő társaságot, amely ezzel reális továbbjutási esélyekkel várja a pénteki, címvédő Franciaország elleni rangadót.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, C-CSOPORT, 2. FORDULÓ:

SPANYOLORSZÁG-MAGYARORSZÁG 24-24 (11-12)

Újvidék, SPENS. Vezette: Geipel, Helbig (németek)

SPANYOLORSZÁG: Hombrados, Sierra (kapusok), Aguinagalde 1, Canellas 6 (4), A. Entrerrios 2, R. Entrerrios 2, Garcia Parrondo 1, Guardiola 2, Gurbindo, Juanín Garcia 1, Maqueda 1, Morros, Romero 2 (2), Sarmiento 1, Tomas 1, Ugalde 4. Szövetségi kapitány: Valero Rivera.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler - Ancsin, Császár 7 (5), Harsányi 1, Ilyés 2, Iváncsik G. 2, Krivokapics, Laluska, Mocsai 7, Nagy, Putics, Schuch 1, Szöllősi 1, Zubai 3. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítás: 0, ill. 10 perc

Hétméteres: 7/6, ill. 5/5

ÖSSZEFOGLALÓ:

Nem túlzás, emberfeletti teljesítményt nyújtott az Iváncsik Tamást nélkülöző magyar válogatott a hétfőn az olimpiai, világ- és Európa-bajnok franciákat lerendező spanyolok ellen. A tavalyi világbajnokságon hattal kapott ki a későbbi bronzérmestől az együttes, most úgy lett döntetlen, hogy a német bírópáros kritikán alul fújt.

Elég ha az aprók fricskák mellett a kiállításokra pillantunk, nullával hozták a hispánok a 60 percet, pedig nem voltak kezesbárányok. Ráadásul a másik oldalon igen könnyedén fújkálták be a két perceket, a "kedvenc" a végleg kiszórt Laluska Balázs volt, a másik négyet az amúgy a betonfalként működő védelem vezére, Ilyés Ferenc vitte el.

A kezdeti hullámvölgy, támadásbeli gondok után Mocsai Tamás vette a vállára a csapatot, ő volt az egyik nagy hős, a másik a bravúrt bravúrra halmozó Mikler Roland a kapuban. Nagyot játszott a sérüléséről tudomást sem vevő Zubai Szabolcs, de ez a csapat épp egységével juthatott el idáig. Mindig volt valaki, aki válaszolni, lépni tudott, mi sem példázza ezt jobban a hajrára beküldött Szöllősi Szabolcs, aki gólja után kiharcolta a pontot érő hetest.

A körülmények és a világválogatottal felérő ellenfél sem tudta útját állni a magyar válogatottnak, ezek után a franciák sem tűnnek lehetetlen akadálynak. Egy biztos, ha a spanyolok legyőzik az oroszokat, biztos a továbbjutás. De evés közben jön meg az étvágy, mi lenne, ha a gallok kárára kicsit szaporítanánk a vitt pontjainkat.

Mocsai Lajos nyilatkozata az M1-nek a lefújás után: „Nagyon-nagyon büszke vagyok a fiúkra! Borzasztóan nehéz mérkőzés volt a világbajnoki harmadik ellen, fizikai fölényüket nehéz volt kompenzálni. Stratégiával mégis sikerült és mindig volt valaki, aki túllendített minket a holtpontokon. Kapusposzton kiemelkedőt nyújtottunk, és kétgólos hátrányban a hajrában sem adtuk fel. Ilyen dramaturgia ritkán látható, szerencsére jól kerültünk ki belőle."

60.: Vééééééééééééééééééééééééége!!!

60.: Csááááááááááááááááászár, belőtte. Döntetlen. Megvaaaaaaaaaaaaann. Bravóóóó. 24-24.

60.: Lejárt az idő! Császáron a világ szeme!!!!

60.: Szöllősi lőtte mellé, de heteeeeeeeeeeees!!!

60.: Császár állt be a szélsőnek, aki elesett - támadófalt. 19 másodpercünk maradt!

60.: Schuch szabálytalankodott, fél perc még. A spanyolok folytatják.

60.: Spanyol időkérés, 52 másodperc van hátra.

59.: Ilyés adta el a labdát. Ezen mehetett el a meccs.

59.: Kapufa után Mikler emberfeletti bravúrja. Egyenlíthetünk!!!!!!!!!!

59.: Pontosan két perc van hátra, a spanyol jönnek.

58.: Császár nem hibázott. A bal alsóba lőtt. 24-23.

58.: Heteees!

58.: Mikler tartotta életben a reményt, Alberto Entrerriós átlövését fogta.

57.: Aguinagalde. 24-22.

56.: Harsányi a jobb szélről pattintott a rövidbe. 23-22.

55.: Mocsai Lajos kért időt.

55.: Sarmiento. 23-21.

54.: Szenzációs bejátszás után a csurgói Szöllősi Szabolcs. 22-21.

53.: Megint ő, most ziccerből. 22-20.

52.: Raúl Entrerriós átlövésből pattintotta be! 21-20.

52.: Valami emberfeletti, amit a fiúk csinálnak!

51.: Ilyés átlövésből a bal alsóba tüzelt. 20-20.

51.: Iker Romero második büntetőjét is értékesítette. 20-19.

51.: Mocsairól körülbelül az ötödik hetest kapjuk, szerencsére hét góljával kompenzál.

51.: Egyenlő újra, nem adjuk fel.

50.: Mikler sokadik bravúrja után Schuch préselte át magát a falon, a labdát pedig a kapuba csorgatta. 19-19.

49.: Ilyés kínai figura végén balról húzta be. Gyönyörű!!! 19-18.

48.: Eladott labda után García jobbról. 19-17.

47.: Iker Romero pakolta be a hetest. 18-17.

47.: Valami nagyon nem stimmel a német bírókkal, nem elfogultan nézve is a spanyoloknak mindent befújnak, nekünk semmit. Most ajándékhetes.

47.: Laluskát harmadjára szórták ki - végleg kiállították.

47.: Megtört a jég, Mocsai unta meg és átlövésből a rövidbe pattintott. 17-17.

46.: Mikler hiába védett bravúrral, Guardiola bevágta a kipattanót. 17-16.

46.: Schuchot öklelték fel. Csak szabaddobás, és még nem volt spanyol kiállítás 45 perc alatt.

45.: Nem jutunk lövéshez, messze vagyunk a kaputól - így nagyon nehéz!

42.: Canellas hatodik góljával. 16-16.

42.: Raúl Entrerriós azonnal válaszolt.  15-16.

41.: Labdaszerzés után Zubai verte be a ziccert. 14-16.

40.: Császár bevágta a hetest. 14-15.

40.: Iváncsik Gergőt lökték meg lövés közben - hetes!

39.: Ugalde a szélről. 14-14.

38.: Ilyés passzolt Császárhoz egy jó védekezés után a másik oldalon, a Veszprém irányítója pedig behúzta be a rövidbe. Gól emberhátrányból!!! 13-14.

38.: Schuch Timuzsin kapott két percet - kemény volt, de időben elengedte a spanyolt.

35.: Ugalde verte be a ziccert. 13-13.

34.: Visszaadja a sors: előbb Mikler védett, majd kapufa a spanyoloknál.

33.: Iváncsik Gergőt ketten terítették le, két perc helyett tovább - botrány!

32.: Mocsai ágyúzott a bal alsóba. 12-13.

31.: Guardiola leindításból. 12-12.

31.: Folytatááás!

30.: Vége az első félidőnek, micsoda 30 perc volt. Szervezett, taktikusan és erőn felül játszik a magyar válogatott.

30.: Iváncsik balról tört be, Sierra védett.

30.: Canellas büntetőjét fogta Canellas - tombol a közönség. Ennnyi!

30.: Mocsaira fújtak belülvédekezést - hetes.

30.: Putics alulról próbálta meglepni Sierrát - leért a bal alsóhoz.

29.: Canellas ötödik gólját lőtte, középről, közelről az elsőt akcióból. 11-12.

29.: A szünetig emberhátrányban vagyunk.

29.: Hősiesen védekeztünk, aztán Laluskát szórták ki, nem tűnt jogosnak.

28.: A spanyolok 50, a magyarok 55 százalékos hatékonysággal támadnak.

28.: Bajban vannak a spanyolok védekezésünkkel, időt is kért Rivera mester.

27.: Rögtön a másik oldalon Mocsai nem hibázott - először két góllal vezetünk!!! 10-12.

27.: Átlövésből durrantottak csúnyán fölé a hispánok.

27.: Raúl Enterriós lőtt fölé Mocsai szorításában a közönség nagy örömére.

26.: Micsoda góóóól! Császárt szorították ki, Mocsaihoz tett, ő azonnal Zubainak, a beálló pedig bepattintotta. 10-11.

26.: Törlést kértek Iváncsikék - megkapták.

26.: Maqueda törte meg az ötperces gólcsendet - középről, ziccerből.

25.: Ilyésnél fújtak lépéshibát, mikor löktek rajta egy nagyot - kicsit furcsa ez.

25.: Maqueda lövését blokkoltuk, aztán eladták a labdát a spanyolok.

25.: Majd négy perce nem volt gól...

24.: Támadószabálytalanság - jönnek a spanyolok.

23.: Nagy Kornél lőtt, miközben óriási iramban loholt jobbról a sarok felé, de lökték - nálunk maradt a labda.

23.: Zubai leindítása nem talált célt.

22.: Miközben Császár átlövését védte Sierra, kiegészültünk.

22.: Fegyelmezett a társaság, nincs meggondolatlan passz, kapkodás, és egyelőre eladott labda se nagyon.

22.: Magyar időkérés.

21.: Eladtunk a labdát, de Császár azonnal visszaszerezte.

21.: García vetődött be balról, Mikler lépett bele.

21.: Ki más, mint Mooooocsai! Balról, éles szögből, ütem nélkül varrta be a hosszúba. 9-10.

20.: Canellas nem hibázik hetesből - most a jobb alsót választotta. 9-9.

20.: Érett, Ilyés megint kemény volt - ez már két perc. Pedig egy percig nagyszerűen védekeztünk.

20.: Ilyés kapott sárgát, kicsit régóta támadnak már spanyol barátaink.

19.: Laluska ment nyakra, Mikler védett. Szerencsére nincs kiállítás.

19.: Ilyés volt határozott védekezésben, majd törlés. Megfogtuk a spanyolokat a kezdeti rohanás után.

19.: Császár oldotta meg okosan a hetest - először vezetünk!!!

19.: Iváncsik Gergő lövőhelyzeténél védekezett belül Sarmiento - hetes. Vezethetünk!!!

18.: Zubai villant beállóból, ezek szerint nem lépett be. 8-8.

18.: García mattolta Miklert.

17.: Iváncsik Gergő a jobb szélről pattintotta be. 7-7.

16.: Átlövésből Raúl Entrerriós ágyúzta be a bal felsőbe. 7-6.

16.: Császár az öklét rázza, a közönség tombol - így tovább!!!

15.: Mikler harmadik bravúrja után Császár gyorsan válaszolt balról! 6-6.

14.: Mooocsai!!! Ő viszi a csapatot a hátán, középről nem kegyelmezett. 6-5.

14.: Kapufáról a kipattanót a Tomás húzta be. 6-3.

13.: Keresztlabda magas volt Császárnak, a hosszún így lett jó Iváncsik Gergőnek, aki átejtette Sierrát. 5-4.

13.: Fenn a bíró keze, Ilyés lövése egy spanyolról pattant mellé - sarokdobás.

12.: Mikler védése után támadunk, nagyon messze vagyunk a kaputól...

11.: Mocsai rohant végig és pattintotta be - nem volt lépéshiba, hiába reklamáltak a spanyolok. 5-3.

11.: Harsányi ziccerét Sierra fogta, de a másik oldalon is jól védekeztünk.

11.: Kiegészültünk.

10.: Ugalde maradt üresen a bal szélen, most a rövidbe pattintott. 5-2.

10.: Mocsai egy szép csel után pattintotta be éles szögből jobbról. Bravó! 4-2.

9.: Ugalde a bal szélről rakta be. 4-1.

8.: Laluskának két perc, mezrángatás miatt.

8.: Ez volt a meccs negyedik hetesgólja - egy akcióból esetleg???

8.: Császár varrta be a bal felsőbe. Szép volt! 3-1.

8.: Mocsai harcolt ki büntetőt!

7.: Fazekas állt a kapuba, Canellas a bal alsóba tüzelt. 3-0.

7.: Repkednek mindkát oldalon a sárgák, most Mocsai kapott egyet. És hetes!

6.: Szerencsére azonnal válaszolt Mikler - kellett!!!

6.: Harsányi beállóból belelőtte Sierrába - egyelőre bevehetetlen kapuja.

5.: Korai tanácstalanság támadásban.

4.: Harmadjára is a kapus győzött - most Harsányi jobbos betörésénél, de nálunk maradt a labda.

3.: Mocsai célozta meg a bal alsót, Sierra hárított.

3.: Újabb belülvédekezés, Canellas megint belőtte a büntetőt. 2-0.

2.: Sierra fogta átlövésünket.

1.: Mocsai védekezett belül, Canellas vágta be a hetest. 1-0.

1.: A spanyolok kezdték!

20:13: Felcsendültek a himnuszok, ismét óriási magyar tábor gyűlt össze Újvidéken.

20:10: A franciák javítottak szerdán, 28-24-re verték az oroszokat, így jelenleg másodikok a csoportban.

20:08: Magyar dicsőségtábla:

olimpia: 4. - 2004, 1988, 1980, 1936; 6. - 1976; 7. - 1992; 8. - 1972.

világbajnokság: 2. - 1986; 4. - 1997; 6. - 2009, 2003, 1990; 7. - 2011, 1974, 1958; 8. - 1970, 1967, 1964; 9. - 2007, 1982, 1978.

Európa-bajnokság: középdöntő - 2008, 2004; csoportkör - 2010, 2006, 1998, 1996, 1994

20:05: Spanyol dicsőségtábla:

olimpia: 3. - 2008, 2000, 1996.

világbajnokság: 1. - 2005, 3. - 2011.

Európa-bajnokság: 2. - 2006, 1998, 1996, 3. - 2000.

20:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a C-csoport 2. fordulójában a spanyol-magyaron. Jó szurkolást kívánunk!