Ukrajna is kipipálva

Szerző: shLétrehozva: 2010. november 28. 12:04
Tunézia könnyed legyőzése után ma nehezebb dolguk volt Vértenéknek az Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési meccsen. A kezdeti döcögős játék után Mátéfi Eszter csapata javítani tudott a második játékrészben, 30-27-re nyertek Ukrajna ellen.

Jól kezdett a magyar válogatott, Görbicz és Sopronyi keze (3-1) is villant, míg az ellenfélnél a jó ismerős Olha Nyikolajenko kezdte meg a találatok szállítását. A 8. percben már egyenlő volt az állás, a magyar válogatott sorra technikai hibákat vétett támadásban, védekezésben pedig dekoncentrált volt. Így Mátéfi Eszter a félidő felénél kénytelen volt időt kérni, ami sajnos nem sokat segített, öt perccel a félidei sípszó előtt már négy gólosra nőtt a hátrányunk. Innen szerncsére mér feljebb tudtunk kapaszkodni, de a szünetben így is 12-14-es ukrán vezetésnél vonultak öltözőbe a csapatok.

A második harminc percben Triffa jött be a remekül védő Pálinger helyére, Sopronyi pedig a jobbszélen váltotta Kovacsiczot. Nagyon hosszú idő után, épp a debreceni kiválóság góljával vettük vissza a vezetést a 42. percben, majd neki köszönhetően nőtt a különbség öt perccel később három gólosra. Kovacsics Anikó beállítása is új színt vitt a játékba, Triffa is elkezdett védeni, így a végén 30-27-re nyert a magyar csapat.

A torna legjobb magyar játékosának Pálinger Katalint választották, míg a legeredményesebb a ma kiválóan játszó Sopronyi Anett lett. A magyar válogatott két győzelemmel zárta a Telenor-kupát.

Női Telenor-kupa
MAGYARORSZÁG-UKRAJNA 30-27 (12-14)
Tiszaújváros, Vezette: Dobrovits, Tájok
MAGYARORSZÁG: Pálinger, Triffa (kapusok) Ábrahám 1, Bulath 3, Görbicz 3 (1), Kovacsics 2, Kovacsicz 1, Sopronyi 7, Szabó V., Szamoránsky, Szekeres 1, Szucsánszki 4 (3), Temes 3 (2), Tomori 2, Vérten 1, Vincze 3. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
UKRAJNA: Parhomenko, Tyimosenkova, Vlasenko (kapusok), Bakhirjeva, Batkova 2, Borscsenko 4 (1), Gorilska, Manaharova 5, Nyikolajenko 4, Pidpalova 3 (1), Sejenko 1, Symkute 3, Trehubova, Turkalo 1, Vascsuk 2 (1), Zoria 1. Szövetségi kapitány: Leonid Jevtusenko.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméterek: 8/6, ill. 4/3

60. Vascsuk még belövi második gólját büntetőből, ezzel csak szépít az eredményen. A tiszaújvárosi közönség felállva tapsol a mérkőzést megfordító magyar lányoknak. Vége a mérkőzésnek. 30-27

59. Vincze is megszerzi első, majd rögtön a második gólját is, ezzel valószínűleg eldőlt a mérkőzés!30-26

57. Turkalo serénykedett össze egy találatot, az ukránok nem adják fel, küzdenek tovább 28-26

56. Kovacsics hetest harcol ki, Temes lövését védi a kapus, de a kipattanót már belövi. Visszaállítjuk a három gólos különbséget. 28-25

55. Bután eladjuk a labdát saját térfelünkön, Batkova kis is használja a hibát. 27-25

52. Triffa elkezd védeni, ziccert, átlövést is hárít.

51. Kovacsics visszahúzza lövését a rövid sarokba, szépen csapjabe a kapust. A következő támadásunkban ismét ő talál be, jobbátlövőből 27-24

49. Manaharova emberelőnyből veszi be a rövid sarkot, jobbszélről. Batkova is megszerzi első gólját a balszélen 25-24

47. Sopronyi megoldhatatlan feladat egyelőre az ukránoknak, most eredeti pozíciójából, átlövőből is betalál. Temes pedig higgadtan értékesíti a büntetőt! Kezdünk ellépni az ukránoktól! 25-22

46. Pidpalovára nem léptünk ki, ő pedig kíméletlenül kilövi a bal alsót. Sopronyi válaszol a túloldalon. 23-22

45. A Fehérvár átlövője, Vascsuk is feliratkozik a góllövők listájára. 22-21

44. Sopronyi keze villan megint, lehet új szélsője lesz a válogatottnak? 22-20

43. Görbicz sérülés miatt nem játszik, de szerencsére nem súlyos, csak könyebb kézsérülése van

42. Simkutye, majd Vincze is betalál,az ukránok kapust cserélnek. 21-20

41.Sopronyi negyedik góljával megint vezetünk!! 20-19

40. A két beálló, Ábrahám és ukrán kolleganője gólváltása 19-19

39. Simkutye lövi az újabb ukrán gólt, betörésből. A másik oldalon megítélt büntetőt Temes lövi a pipába 18-18

38. Sopronyi átlövő létére megint betalál a jobbszélről, eddig hibátlan a helyzetkihasználása 17-17

37. Nem sokáig, Borscsenko szélről visszaszerzi a vezetést 16-17

36. Szucsánszki első akciógólja, egyenlítünk!! 16-16

36. Sopronyi váltja gólra Bulath kitűnő átadását 15-16

35. Zoria első gólja is megvan, a védekezésünknem javult az első félidőhöz képest. Kimarad az első hetesünk is. 14-16

34. Szucsánszki eddig hibátlan a hetesek értékesítésében 14-15

33. Pidpalova is megmutatja tudását, egy nagy átlövésgóllal. 13-15

32. Bulath ma csak bombákat tud lőni! 13-14

31. Triffa a kapuba, Sopronyi a jobbszélre érkezik a második harminc percre.

II. félidő

30. Sajnos Kovacsicz gólját már nem adják meg a bírók, így a magyar válogatott két gólos hátrányból várhatja a második játékrészt.

30. Sejenko újra kettőre növeli az ukrán előnyt.  12-14

29. Bulath kígyózott az ukrán falban, a labdát a kapuba pattintja. Már csak egy gól közte! 12-13

28. Manaharova majd Tomori gyors gólváltása 11-13

27. Szucsánszki a második hetesét is belövi, feljebb zárkózunk a féidő végén, ráadásul emberelőnyben is vagyunk 10-12

26. Tomori gondolt egyet és takarásból, test mellett hatalmas gólt lő! Ilyen megmozdulásokra lenne szükség a második félidőben! 9-12

25. Borscsenko ellentmondást nem tűrve lövi be az ukrán hetest, Pálinger tehetetlen. 8-12

24. Szucsánszki értékesíti a saját maga által kiharcolt hetest. 8-11

22. Sejenko első gólja, már minden pozícióból kaptunk gólt az ukránoktól. 7-11

21. Bulath nem lőtt, hanem bombázott a bal felsőbe! Nyikolajenko a túloldalon egyből válaszol.  7-10

19. Pálinger lemegy spárgába, így védi ki Pidpalova átlövését.

18. Vérten végre betalál, hosszú magyar gólcsend után!! 6-9

17. Manaharova már harmadik gólját szerzi egy lerohanásból. Támadásban súlytalanok vagyunk sajnos, kísérleteink folymatosan elhalnak az ukrán falon. 5-9

16. Pálinger két bravúrja egymás után! Átlövést és ziccert is fog!

15. Eladott magyar labda után Borscsenko talál be indításból. Mátéfi Eszter időt kér, keményebb védekezés és pontosabb támadások kellenének. 5-8.

13. Nyikolajenko megállíthatatlan, harmadik gólját lövi már Pálingernek. Emberhátrányban vagyunk, de Kovacsicz betalál! 5-7

11. De kellett!!!! Pálinger hetest fog!!!

10. Az égimeszelő Pidpalova értékesíti a belülvédekezésért megítélt hetest. Támadásban sok a technikai hibánk.

9. Manaharova második góljával már vezetnek az ukránok. Gyenge a magyar védekezés eddig. 4-5

8. Simkutye elküldte a magyar védőket gyufáért és gólt szerez szélről. 4-4

7. Görbicz büntetőből is eredményes, szemtelen ejtései közül mutatott be egyet. Manaharova gyorsan válaszol akcióból 4-3

6. Nyikolajenko nemcsak átlövőböl, hanem szélről is beveszi a magyar kaput. 3-2

4. Görbicz keze sül, jól kezd a magyar csapat 3-1

2. Sopronyi is ott folytatja, ahol tegnap abbahagyta.Nyikolajenko is megkezdi az ukrán góltermelést 2-1

1. Görbicz csuklója villant, a labda a bal alsóban. 1-0

12:55  Hamarosan kezdődik Tiszaújvárosban a női válogatott utolsó mérkőzése az Európa-bajnokság és a keretszűkítés előtt. A mai meccs két kimaradója Bódi Bernadett és Herr Orsolya.

A két csapat számos mérkőzést vívott már egymással, számunkra a legkellemesebb élmény a 2000-es Európa-bajnokság döntője, ahol Farkas Ágiék végül hosszabbítás után legyőzték az ukránokat. Az idei kontinensviadalon is könnyen összekerülhet a két válogatott, hiszen Görbiczék Franciaország, Szlovénia és a társrendező Norvégia, míg Ukrajna a németek, hollandok, svédek ellen küzdhet a középdöntőbe jutásért. A papírforma alapján a mai barátságos meccsnek lesz egy kevésbé barátságos folytatása is decemberben, a középdöntők során.

Az ukránok már eleve az EB-re szűkített keretükkel érkeztek a Telenor-kupára, amelyben több hazánkban légióskodó játékos is megtalálható: a két jobbátlövő, a békéscsabai Nyikolajenko és a fehérvári Vascsuk most ellenünk is bizonyíthat. Mellettük a Valcea-ban játszó Pidpalova és az orosz bajnokságba nemrég igazolt Simkutye jelenthethet veszélyt a magyar kapura. Ukrajna - a napi három edzéssel készülő mieinkkel ellentétben - "meccsből érkezett" a Telenor Kupára. A Turcsin Kupán az azerieket 26-21-re, a litvánokat 35-20-ra, míg a fehéroroszokat 32-28-ra verték, így győzelemmel hangoltak a mai mérkőzésre.

Mátéfi Eszter együttesében a tegnapi, Tunézia ellenei összecsapáshoz hasonlóan ismét két kimaradó lesz, várhatóan a három kapus és beálló illetve a négy irányító játékos egyike ül majd a lelátón.

A 12:55-kor kezdődő meccset élőben közvetíti a Sporthíradó.

A magyar válogatott kerete
Kapusok: Herr Orsolya (SYMA-Vác), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO), Triffa Ágnes (DVSC-KORVEX)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsaba), Kovacsicz Mónika (FTC Jógazdabank)
Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-KORVEX), Sopronyi Anett (DVSC-KORVEX)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC Jógazdabank), Temes Bernadett (SYMA-Vác)
Beállók: Ábrahám Szilvia (Veszprém Barabás), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Szamoránsky Piroska (FTC Jógazdabank)
Balátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC Jógazdabank); Szekeres Klára (Budapest Bank-Békéscsaba)
Balszélsők: Vérten Orsolya (Győri Audi ETO), Vincze Melinda (Alcoa FKC RightPhone)
Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter

Az ukrán válogatott kerete
Kapusok: Natalja Parhomenko (Sparta), Viktorija Tyimosenkova (Dinamo Volgográd),
Jobbszélsők: Julija Manaharova (Sparta), Tetyana Trehubova (Michalovce)
Jobbátlövők: Olha Nyikolajenko (Budapest Bank-Békéscsaba), Olha Vascsuk (Alcoa-FKG-RightPhone)
Irányítók: Regina Symkute (Rosztov Don), Natalja Turkalo (Karpaty), Julija Bakhirjeva (Michalovce)
Beállók: Lilja Gorilska (Sparta), Irina Sejenko (Sparta), Valerija Zoria (Szpartak Kijev)
Balátlövő: Anasztaszija Pidpalova (Valcea)
Balszélsők: Jana Batkova (ZGIA), Viktorija Borscsenko (Dniprjanka)
Szövetségi kapitány: Leonid Jevtusenko