A századik pécsi kosár sem maradt el

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 24. 20:05
A várt forgatókönyv szerint zajlott le a MiZo Pécs 2010 – BEAC-Újbuda mérkőzés a kosárlabda női NB I 6. fordulójában. A Pécs minden negyedet megnyerve, végül nagy különbséggel győzte le fővárosi ellenfelét, 100-51-re.

KOSÁRLABDA NB I, NŐK, 6. FORDULÓ:
MIZO PÉCS 2010 – BEAC-ÚJBUDA 100-51 (25-7, 23-15, 23-10, 29-19)
Pécs, 500 néző. Vezette: Farkas G., Sabáli L.
PÉCS: IVÁNY 17/3, Raksányi 8, Somogyi 13/3, QUEENAN 15, Vajda 13. Cs.: Ruják 2, Mazzante 8, GRAZIANE 20, Mészáros, Ruppert 2, Kopácsi, Szabó F. 2. Vezetőedző: Füzy Ákos.
BEAC-ÚJBUDA: Szász, Kisvári 14/12, Zsámár 3, Horváth Sz., BAGI 12. Cs.: KÁRÁSZ 17, Szabó A., Gróf 3, Halasi, Széplaki 2, Ruttner R. Vezetőedző: Balogh Judit.
Az eredmény alakulása: 2. p.: 6-2. 5. p.: 15-2. 8. p.: 17-6. 12. p.: 27-10. 16. p.: 37-14. 19. p.: 46-17. 23. p.: 57-24. 26. p.: 67-27. 29. p.: 71-30. 32. p.: 78-36. 37. p.: 94-44.

A korábban megszokotthoz képest meglehetősen foghíjas volt a pécsi lelátó, bár a leghűségesebb drukkerek igyekeztek jó hangulatot teremteni. Az egy BEAC-Újbuda szurkolóval szemben mindenképpen fölényben voltak.

Semmi rendkívülit, váratlant, érdekeset nem hozott az első negyed, de az feltűnő volt, mennyivel gyorsabban támadott a Pécs, mint ellenfele. A kilencedik perc végén kapta meg az 5. csapatszemélyit az újbudai együttes, Graziane dobhatott ezért büntetőket – eredményesen. Aztán mezőnyből is eredményes volt a brazil hölgy.

A vendég Kárász Linda dobásával indult a második tízes szakasz, de a labda lecsorgott a gyűrűről. Ezután viszont Kisvári Renáta ívelt látványos hármast a pécsi kosárba. A17. percben a vendégek kértek időt, ezzel aztán némi pihenőhöz is jutottak. Az utolsó másodpercekben Füzy Ákos is időt kért, hogy megbeszéljék az utolsó védekezési formációjukat még a szünet előtt.

Sokkal jobban kezdte a folytatást a pécsi gárda, 11-2-es sorozattal növelte előnyét, ami persze nem okozott nagy meglepetést a sportcsarnokban. Egyre jobban kidomborodott a tudáskülönbség, bár néha azért a budaiak is vezettek formás akciókat, dobtak kidolgozott helyzetekből látványosan, csak sokkal kevesebbet, mint vetélytársuk.

A negyedik negyedben már csupán az lehetett kérdéses, sikerül-e a hazaiaknak megdobni a 100. pontot, illetve az, mikor jön el a pillanat? A végére ugyanis a Pécs a lehető legfiatalabb formációban volt a parkettán. Végül Szabó Flóra lett a „százados”, 14 másodperccel a végső dudaszó előtt.

EDZŐSZEMMEL
Füzy Ákos: – Ma az idősebb játékosok vitték a prímet a csapatomban. Amikor ők voltak pályán, akkor néha látványos kosárlabdát játszottunk. Számos tapasztalattal gazdagodtunk ezen a találkozón.
Balogh Judit: – Bárcsak azt mondhatnám, azért volt a nagy különbség, mert csütörtökön nem tudtunk edzeni. Öröm volt látni a sok pécsi fiatal tehetséget.