A Paks három gólt tartogatott a végére

Szerző: SHLétrehozva: 2014. október 22. 21:11
Paksi triplával zárult a DVTK elleni, a hetedik fordulóból elhalasztott bajnoki - labdarúgásban. Bartha László vezérletével ugyanis hármat rámolt be a házigazda az utolsó nyolc percben. Előtte közel félórán át a Diósgyőr vezetett. Az ETO nem tudott nyerni Kecskeméten, és megragadt a középmezőnyben. Alább az MLSZ beszámolója a szerda esti meccsekről.

NB I, A 7. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS
Paks-DVTK 3-1 (0-0)

G.: Gévay (85.), Bartha (88.), Bartha (93.), ill. Bacsa (56.)

Hatalmas szél és mély talaj nehezítette a csapatok dolgát, az első félidőben a DVTK tudott kevésbé alkalmazkodni a körülményekhez. A Paks fölényben játszott, Antal Botondnak többször is nagyot kellett védenie. A második félidőben magára talált a DVTK, és az 56. percben megszerezte a vezetést is, Elek Ákos passzát követően Bacsa Patrik harcolt ki magának lövőhelyzetet, majd 12 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (0-1). A paksiak sokat tettek az egyenlítésért, és a 85. percben siker koronázta próbálkozásaikat, Bartha László bal oldali beadását követően Gévay Zsolt közelről volt eredményes (1-1). A 88. percben már a Paksnál volt az előny, Bertus Lajos beadása után Bartha szép mozdulattal lőtt a kapuba (2-1). A 3-1-es végeredményt is Bartha állította be, egy kontra végén talált a hálóba.

Kecskemét-Győr 1-1 (0-1)
G.: Bebeto (60. - 11-esből), ill. Lipták (35.)

Az első félórában többet birtokolta a labdát az ETO, de a támadásai nem voltak hatékonyak, a kapu előtt sokat hibáztak a játékosok. A 35. percben mégis vezetést szereztek a vendégek, Lipták Zoltán tört be a 16-oson belülre, majd 12 méterről kapura lőtt, a labda egy védőn megpattanva a hálóban kötött ki (0-1). A szünet után aktívabb lett a KTE, és a 60. percben megszerezte az egyenlítő gólt, egy kezezést követően megítélt tizenegyesből Bebeto volt eredményes (1-1). Az utolsó félórában az ETO támadott többet, a hajrában is megvolt az esélye a győztes gól megszerzésére, de a kecskemétiek kibekkelték a lefújásig, és megszerezték az egyik pontot.