A mérkőzés esélyesének kikiáltozott Zenit azonnal támadólag lépett fel, a Rangers azt csinálta, ami a Fiorentina ellen is sikerre vezetett: tizenegy emberrel védekezett, még Jean-Claude Darcheville is többször feltűnt a saját tizenhatosánál.
Az orosz csapat játékosai elsősorban távoli lövésekkel veszélyeztették Neil Alexander kapuját, ám a skót kapus biztosan állta a sarat. A másik oldalon Vjacseszlav Malafejev akár munkanélküli segélyt is kérhetett volna, egy-egy kirúgás elvégzésén kívül egyéb dolga nem akadt…
A Zenit hatalmas fölényben volt, olyan időszak is akadt, amikor 63 százalékban birtokolták a labdát. A szünet előtt ráadásul a játékvezető is megfosztotta őket egy tizenegyestől, amikor Kirk Broadfoot kezén csattant egy beadás a tizenhatoson belül.
Az 54. percben veszélyeztettek először a skótok, Jean-Claude Darcheville egy kiugratás után lőtt. Malafejev védett, de ekkor még nem múlt el a veszély, tűzijáték alakult ki az orosz kapu előtt, egy labda még Igor Gyenyiszov kezét is érte. Fröjdfeldt ezútatl sem látott okot a közbeavatkozásra.
Tíz perccel később az addig magabiztos Alexander hatalmasat hibázott, kifutott harminc méterre a kapuból, ám Andrej Arsavin hamarabb ért oda, és elvitte a labdát. Az orosz válogatott futballista a tizenhatos széléről kapura ívelt, ám Sasa Papac észlelte a veszélyt, és visszafutva, a gólvonalról fejjel hárítani tudott.
A 72. percben már semmi sem mentette meg a skótokat a kapott góltól: Gyenyiszov kapott remek labdát, ő pedig magabiztosan a kapu közepébe gurított.
Walter Smith mester cserékkel próbálta felrázni csapatát, beküldte egymás után Nacho Novót, Lee McCullochot és Kris Boydot is. Azonban a cserék sem tudtak változást vinni a játékba, a Zenit még Konsztantin Zirijanov találatával megduplázta előnyét, és végül megérdemelten hódította el az UEFA-kupát – története során először.