Az Arsenal ráhajthat a címvédésre!

Szerző: SHLétrehozva: 2015. január 25. 19:19
A "nagyhalak" közül egyedül a címvédő Arsenal ugrotta át az akadályt az FA-kupa negyedik fordulójában (a legjobb 32 között), és már várhatja a hétfő esti sorsolást. Rosickyék az első félidőben 2-0-ra, a másodikban 3-1-re is vezettek vasárnap este Brightonban, s bár a Championship 19. helyezettje nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, végül, ha nem is könnyen, de behúzták a meccset.

Az Arsenalon kívül csak öt PL-csapat biztosította eddig a helyét a legjobb 16 között (Crystal Palace, Aston Villa, Leicester, West Ham, West Brom).

Az MU, a Liverpool, a Stoke és a Sunderland ismétel február elején.

A Chelsea, a Man. City, a Tottenham, a Southampton és a Swansea kiszállt a 4. fordulóban.

FA-KUPA, A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT:
BRIGHTON-ARSENAL 2-3 (0-2)

Az Arsenal összeállítása: Szczesny - Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs - Flamini, Ramsey, Rosicky - Walcott (Sánchez, 70.), Giroud (Akpom, 70.), Özil (Coquelin, 80.).

G.: O'Grady (50.), Baldock (75.), ill. Walcott (2.), Özil (24.), Rosicky (59.)

Brighton 2-3 Arsenal - Highlights All Goals... by SportPlusTV

Korábbi eredmények vasárnapról: Bristol City-WHU 0-1, Aston Villa-Bournemouth 2-1.