S. József tett bejelentést, hogy ismeretlen tettes augusztus 18. és október 18. között Akasztón, a Vörösmarty utcában lévő, riasztóval védett Stadler-stadionból ellopta Az utolsó vacsora című olajfestményt, mely a bejelentő szerint nyolcmillió forintot ért, valamint 7,5 millió forint értékben fénytesteket és elektromos vezetékeket is - mondta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Nyíkos Tamás főhadnagy közlése szerint a rendőrség nyomozást indított az ügyben; meg kell állapítani, hogy ki a stadion jogos tulajdonosa, kié az ellopott tárgyak tulajdonjoga, és mekkora a tényleges kárérték.
Az MTI információi szerint a bejelentést Stadler József tette a rendőrségen.
Az egykori stadionépítő vállalkozót 2003. február 12-én csalás és más bűncselekmények miatt négy és fél év fogházbüntetésre ítélte másodfokú, jogerős ítéletében a Legfelsőbb Bíróság. Stadler József és társai ellen 1995-ben indult büntetőeljárás különösen nagy hátrányt okozó csalás és adócsalás miatt. Az ügyészség szerint a vádlottak 1993-94-ben több milliárd forintos kárt okoztak az államnak fiktív számlákkal, jogtalan áfa-visszaigényléssel.
A vállalkozó "orosz közvetítéssel vásárolt" festményeket 820 millió forint értékben, és ezek után több mint 200 millió forint általános forgalmi adót igényelt vissza az APEH-től. A vállalkozó ellen eljárás indult az áfa-visszaigénylések miatt - nem csak a festmények ügyében -, és leállították a kifizetéseket. Az, hogy mi lett a "drága festményekkel", nem derült ki az eljárásban.
Stadler József feltételesen szabadlábra került, miután letöltötte négy és fél éves büntetésének kétharmadát.
Szabadulása után harmincegy festményét, köztük Leonardo da Vinci Az utolsó vacsora című, világhírű, Milánóban látható freskójának kétszer négy méteres olajfestmény változatát bocsátotta árverésre a vállalkozó.
Stadler József akkor az MTI-nek elmondta, fájó szívvel válik meg kedvenc képeitől, de a börtönévei alatt létrehozott alapítvány céljainak megvalósításához pénzre van szüksége. A festmények közül Az utolsó vacsora című másolat volt a legdrágább, hárommillió forintos kikiáltási árával. A kép nem kelt el az internetes árverésen, de a lopás bejelentője szerint azóta nyolcmillió forintra nőtt az értéke.
Stadler József szabadulása után az MTI-nek azt is elmondta, hogy a festményeket a soltvadkerti születésű, de Kiskunhalason élő és alkotó Simek Dóra festőművész készítette. Az autodidakta művésznőnek 2000-ben adta az első megbízást.