Szünet után esélytelen volt a Komló

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 24. 19:57
Simán nyert a bajnok Szombathely a kiesés veszélyétől fenyegetett Komló ellen idegenen. A végeredmény 3-0 lett a zöld-fehérek javára, a vendéglátók még megnehezíteni sem nagyon tudták az éllovas dolgát.

LABDRÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 29. FLABDRÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 29. FORDULÓ:ORDULÓ:
KOMLÓI BÁNYÁSZ SK – SZOMBATHELYI HALADÁS 0-3 (0-2)
Komló, 300 néző, vezette: Németh Á. (Márton Zs., Szalai).
KOMLÓ: Kovácsevics – Kelemen, Győri, Fodor, Fellai – Korbuly, Méhn, Kardos, Sághy (Müllerlei, 75.) – Egle (Tallósi, 62.), Szabó Cs. Vezetőedző: Mészáros Ferenc.
SZOMBATHELY: Rózsa – Csontos, Guzmics, Kuttor, Devecseri – Vörös, Rajos, Sipos N. (Burkus, 75.), – Nagy G. (Schimmer, 70.) , Andorka, Simon A. (Hegyi, a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél.
Gólszerző: Andorka (5., 43.-11-esből), Hegyi (59.)
Kiállítva: Fodor (42. p.).

Komoly rendőrségi készültség előzte meg a meccset, mert arról szóltak a hírek, miszerint a pécsi kemény mag szeretne megütközni a szombathelyiekkel. Mindezt azért, mert legutóbb, amikor a Rohonci úton jártak, akkor a lefújás után kitört a verekedés. A stadionon belül is megerősített rendezői gárda figyelte a lelátón helyet foglalókat, még szombathelyiek is voltak közöttük, tucatnyinál többen.

Gyorsan vezetés szerzett a bajnokcsapat, méghozzá szabadrúgásból, a gólkirályjelölt révén. A hazaiaknak kellett volna támadni ezután, ha valóban szerettek volna pontot, pontokat gyűjteni utolsó hazai meccsükön, a kiesés ellen vívott harcban. Ehelyett a szünet előtt büntetőt ítél ellenük a játékvezető, jogosan, ráadásul megfogyatkoztak.

A térfélcsere után már teljesen a vasutas gárda akarata érvényesült a játéktéren. Miután megszerezték harmadik találatukat, már senki sem reménykedett a bányászok közül abban, hogy bármilyen jelentősebb fordulat beállhat.

EDZŐZEMMEL
Mészáros Ferenc: – Röviden összefoglalva, kaptunk egy potyagólt, egy jogtalan 11-est, kiállítással együtt. A második félidőben már osztálykülönbség volt a csapatok között.
Csertői Aurél: – Jól játszottunk, gólokat rúgtunk, néha látványosan játszottunk. Könnyeben nyertünk, mint amire számítottunk.