Az index.hu internetes portál szerint tovább nehezíti a klubok dolgát, hogy nem szabadon, hanem megszabott feladatok elvégzésével használhatják fel a milliókat. A pénzt meghatározott szempontrendszer alapján osztják szét: az eredményesség mellett fontos ismérv, hogy hány szakosztályt működtet az adott egyesület és mekkora az igazolt sportolók létszáma.
A Sportegyesületek Országos Szövetsége honlapján nyilvánosságra hozott tájékoztatás szerint a lista élére a Budapesti Honvéd került 13 millió forinttal, míg az ötvenkettedik pozícióban a Honvéd Szondi SE-t találjuk, mindössze 500 ezerrel.
Molnár Imre, a Honvéd ügyvezető elnöke a Népszabadságnak elmondta: „pántlikázva" érkezik a pénz, vagyis előzetesen meghatározzák, hogy azt mire lehet felhasználni. Az összeg harminc százaléka „mehet" fizetésre, a többiből finanszírozhatnak edzőtáborozást, utazást, doppingellenőrzést, vásárolhatnak sporteszközt és -ruházatot, továbbá csökkenthetik az irodaköltségeket. Az elöljáró elmondása szerint ez a tizenhárommillió forint az éves működési költség öt százaléka.
A rangsor 10. helyén álló BVSC ügyvezető elnöke, Szentpáli Gábor azzal példálózott, hogy a klub uszodájának tíz napi gázszámlája a téli időszakban közel 6 millió forint volt.
„Ehhez képest ki-ki értékelje belátása szerint, vajon mire elegendő az egy teljes esztendőre folyósított 3 400 000 forint..." Hozzátette: „Sokatmondó az is, hogy az állam által folyósított összeg a létesítményfenntartást is tartalmazó büdzsénk egyetlen százalékát teszi ki."
Markovits László, a Vasas elnöke az index.hu-nak mondta el véleményét, amely szerint a magyar sport könnyen ellehetetlenülhet.
„Minden fórumon sürgetem az összefogást, hogy találjunk ki valamit, mert nagy bajban vagyunk, és még nagyobba kerülhetünk. Már nem fog menni, hogy majd csak megmenekülünk valahogy, mert szerencsénk lesz. A szerencsére nem lehet már hagyatkozni. Azt tapasztalom, hogy aki tíz forintot adott, most már csak kettőt tud. Aki kettőt, az meg semennyit. Így összességében az eddig összekalapozott száz forint ötven alá esett. Talán tizenötre. A száz forint sem a szuper minőségű sportot jelentette, abból is olyan sportágakban értünk el sikereket, amelyekben kisebb volt a konkurencia” – mondta Markovits.