A csatározások elején sorra hullottak a legnagyobb nevek, a nyolc legmagasabban rangsorolt vívóból csak öt jutott a negyeddöntőbe Szilágyi számában.
A címvédőt kínai Csung Mant éppen a Vasas versenyzője búcsúztatta, akit megszorítani sem igen tudtak, egyedül a negyeddöntőben a német Hartung, akit tulajdonképpen Szilágyi "engedett visszajönni" 13-7-ről, az egyenlítés után aztán ismét a magyar pillanatai következtek.
Az elődöntőbeli asszóra is megmaradt a lendület, a későbbi bronzérmes Nyikolaj Kovaljov a csata második felében már csak asszisztált.
A döntőben 8-1-es magyar vezetésnél fordultak, joggal bízhattunk abban, hogy Szilágyi véghezviszi azt, ami 2004-ben, Athénban Nemcsik Zsoltnak nem sikerült. Így is lett, parádés védés-visszavágásoknak is köszönhetően 15-8 a vége hazánkfia javára!
Olimpiai bajnok Szilágyi Áron, van bronzunk, van ezüstünk, és van aranyunk, és ez még csak a második nap! Magyarország ezzel a hatodik helyre jött fel az éremtáblázaton.
Az előző két londoni olimpián is magyar vívóé volt a kardvívás aranyérme: 1908-ban Fuchs Jenő, 1948-ban pedig a legendás Gerevich Aladár győzött.
Az eredményhirdetésre Vangelis híres zenéjére, a Tűzszekerek című film betétdalának dallamaira vonultak be a dobogósok az ExCeL központ vívócsarnokának közepére.
Van már fényesebb érmünk a bronznál, Ungvári Miklós ezüstérmet hoz el Londonból, miután rendkívül szoros küzdelemben, egy pontot érő jukóval alulmaradt a fiatal grúz Lasa Savdatuasvilivel szemben, a cselgáncsozók 66 kilogrammos...
Tovább a teljes cikkhez »
Csernoviczki Éva a világranglista-vezető, japán Fukumi Tomokót ipponnal verve bronzérmes a londoni olimpia női cselgáncs versenyének 48 kilogrammos súlycsoportjában! Ez a női szakág első olimpiai érme, 20 éve, Barcelona óta...
Tovább a teljes cikkhez »