Ezen a hétvégén ünnepli 28. születésnapját Grant Hinkle. Családja tortával, ajándékokkal fogja meglepni az ünnepeltet, azonban egy dologra biztosan nem kell költenie a hozzátartozóknak, mégpedig karkötőre.
Helyi idő szerint ma hajnalban ugyanis, az amerikai üzletember legyőzte egyetlen állva maradt ellenfelét James Akenheadet a heads-upban, így Hinkle nyerte az idei WSOP második versenyét, a velejáró 831 ezer dollárt és persze az annyira nagy presztízzsel bíró karkötőt is.
Négy napos kemény küzdelemben rekordszámú játékos próbált szerencsét, a WSOP történetének legnagyobb Főversenyen kívüli tornáján az 1500 dolláros NL Hold’em versenyen. Nem kevesebb, mint 3929 résztvevő indult, viszont a második nap végére már csak 447-en maradtak állva, köztük a magyar Tóth Richárd is.
A hétfői nap végére a tervek szerint már kialakult volna a dötőasztal, viszont a maratoni 16 órás játék után a szervezők több játékos kérésére félbeszakították a versenyt és kedden 18-an folytatták a csatát.
Ezen a napon búcsúzott Tóth Richárd is, aki szerencsétlen körülmények között esett ki. A magyar kezébe az egyik osztás után egy AA került és eleinte kisebb emelésekkel próbálta csapdába csalni versenyzőtársait. Ez lett a veszte.
A flop ugyan ideálisnak tűnt, hiszen pikk J, káró 3 és 6 érkezett, viszont egyik ellenfelének, aki káró 79 lapokkal szállt be, ez flösshúzót jelentett, így innentől nehéz volt dobásra kényszeríteni.
Az utolsó két lap viszont egy kőr 4-es és egy pikk 5-ös volt, így ellenfele 79-es lapkombinációja nem flössre, hanem sorra javult, de ez is elegendő volt az egy pár legyőzéséhez.
Ezzel Tóth Richárd 40. helyen búcsúzott ettől a versenyszámtól, viszont 14480 dollárral gazdagodott. Ha a magyar versenyző tovább tudja folytatni jó formáját, akkor sokat hallhatunk még róla az elkövetkező hetekben.
A keddi napon a kialakuló döntőasztal legnagyobb sztárja a 2000-s világbajnok Chris Ferguson volt, aki a kiesés széléről kapaszkodott vissza és végül harmadikként zárt.
A két versenyben maradt játékos, Grant Hinkle és James Akenhead közel hasonló zsetonmennyiséggel vágtak neki a végső csatának, azonban a szerencse az amerikai üzletember mellé állt.
Az egyik leosztásban mindketten all-in mentek viszont érdekes módon Hinkle a nem túl erős káró 104 lapokat mutatta fel, amely treff-kőr AK párossal találta magát szemben.
A flop előtt bizakodhatott is Akinhead, utána aligha. Az első három lap 10, 4, 10 volt, ezzel Hinklenek full-house kombinációja lett, ami a turn-re még egy 10-es érkezésével pókerre javult, így nem volt kérdéses a győztes kiléte.