A Kaposvár megtette az első lépést

Szerző: shLétrehozva: 2008. április 30. 00:19
Egy lépéssel közelebb került a bajnoki aranyéremhez a Kométa Kaposvár férfi röplabdacsapata. A somogyiak a döntő első mérkőzésén a vártnál nagyobb küzdelem végén 3-0-ra verték a Kecskemétet, így 1-0-ra vezetnek a három győzelemig tartó párharcban. Az aranycsata csütörtökön folytatódik a hírös városban.

Kométa Kaposvár SE - Phoenix-Mecano Kecskeméti RC 3:0 (22, 26, 23)
Kaposvár, 250 néző. V.: Hóbor, Mezőffy.
Kaposvár: Laszczik 2, Czintula 9, CHACON 10, SCHULCZ 16, KÁNTOR 18, Kovács Z. 5. Csere: Molnár D. (liberó), Bánhegyi 1, Nagy J., Csala. Vezetőedző: Zarka Péter.
Kecskemét: Tóth I G. 1, Tóth II G. 11, Hoffart 7, BOKOR 9, Mutapcsija 10, SOMODI 6. Csere: Szabó T. (liberó), Németh F., Csoma 6. Vezetőedző: Karagics Mátyás.
A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Kométa javára.

A vendégek alaposan felkészültek a kaposváriakból, és igyekeztek annyira kevés hibával játszani, mint a márciusi Magyar Kupa-elődöntőben. Az első szettben a Kecskemét kezdett jobban, a Kométa 2-6-os állásnál, Zarka Péter vezetőedző időkérését követően kezdett eszmélni. A címvédő 11-11-nél érte utol ellenfelét, aztán izgalmas csatát követően a végjátékban fordította a maga javára az eredményt.

A térfélcsere után mindkét csapat sok hibával játszott, főleg a felugrásos nyitásokkal akadt gondjuk a pályán lévőknek. A vendégek végig ott loholtak a címvédő nyomában, és némi meglepetésre még a szettlabdáig is eljutottak. A ráadásban viszont megrázta magát a nemzetközi porondon edződött Kométa, és Chacon ütésével 28-26-ra nyert.

A kecskemétiek még 2-0 után sem adták fel, és ameddig csak bírták, partiban voltak ellenfelükkel. A nehéz helyzetben a 38 éves Kántor vette vállára a somogyi együttest, és fontos pontjai újabb lendületet adtak a házigazdának. A játszma sorsa 23-22 után dőlt csak el, ismét a kaposváriak javára.

A bő egy órás mérkőzés 3-0-s végeredménnyel zárult, de szinte biztos, hogy a Kecskemét otthonában sem lesz könnyű dolga a tizedik bajnoki címére készülő Kométának

EDZŐSZEMMEL
Zarka Péter: Sajnos sok hibával játszottunk, de a győzelemnek örülök. Kecskeméten is nehéz mérkőzésre számítok, és ott is nyerni szeretnénk.
Karagics Mátyás: Csalódott vagyok, mert a végjátékokban nem összpontosítottunk eléggé. Otthon újra megpróbáljuk.