Továbbjutást érhet a magyar győzelem

Szerző: shLétrehozva: 2010. december 7. 20:00
Összességében magabiztos teljesítménnyel, 28-19-re nyert a magyar női kézilabda válogatott az Európa-bajnokság első mérkőzésén. Folytatás holnap, a franciák ellen.

IX. NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, D CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG-SZLOVÉNIA 28-19 (16-10)
Lillehammer. Vezette: Guszeva, Vartanjan (oroszok)

MAGYARORSZÁG: Pálinger, Herr (kapusok), Ábrahám, Bódi 1, Bulath 6 (1), Kovacsicz 3, Kovacsics, Sopronyi 1, Szabó 1, Szamoránsky 4, Szekeres, Szucsánszki 4 (2), Temes, Tomori 3, Vérten 5, Vincze. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

SZLOVÉNIA: Pandzic, Stefanisin, Zec (kapusok), Ahlin, Djurovics, Ferfolja, Gregorc, Gros, Irman 2, Jericsek 2, Mavsar 3 (1), Mitrusevska 1, Oklescsen, Oven 6, Pus, Zrnec 5 (3). Szövetségi kapitány: Ivica Rimanic.

Kiállítások: 10, ill 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/3
Remekül kezdett a Mátéfi-csapat, Bulath és Szucsánszki góljaira válaszként csak szlovén kapufák érkeztek. (3-1) Amíg Pálinger megbabonázta Ana Gros-t, kihúzva az ellenfél méregfogát, addig mi eredményes és fantáziadús támadójátékot muattunk (7-3) Bár a szlovénok a következő percekben felzátkóztak, Sopronyi góljaival és kiharcolt büntetőivel ismét elhúztunk: 11-5-ös állásnál Ivica Rimanic kénytelen volt időz kérni. Azonban a fejmosás sem segített csapatán, Vértenék biztató játékkal, 16-10-re nyerték az első játékrészt.
A szünet után sem lehetett ok panaszra, három perc után már 18-10-at mutatott a lillehammeri csarnok eredményjelzője. A nagy különbség azonban inkább Vértenéket zavarta meg, elvesztették a játék ritmusát, a szlovén csapat pedig  gólokkal  használta ezt ki (23-18). Jött azonban támadásban Szamoránsky  és Tomori, akik góljaikkal visszaterelték a válogatottat a helyes és erdményes útra. A támadójáték mellett a védekezés is összeállt, a szlovénok mindössze egy gólt tudtak dobni az utolsó tíz percben, miközben mi fürge lábú szélsőink jóvoltából szétsziláltuk a szlovén védekezést.
Sokan féltették a magyar a csapatot a mai mérkőzéstől, Pálingerék frappáns választ adtak a kétkedőknek. Rég láttak már a szurkolók olyan meccset a lányoktól, ahol végig vezetve, magabiztosan gyűjtötték be a győzelmet. A mai teljesítmény kellő lökést adhat a holnapi, franciák elleni folytatáshoz.
AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
Vége a mérkőzésnek.
60. Húsz gól alatt tartjuk a szlovén válogatottat, 9 góllal nyertünk az első Eb-meccsünkön!!! Ez a siker a későbbiekben akár középdöntőt is érhet a lányoknak. 28-19
59. Herr érkezik a magyar kapuba, Pálinger 33/16-os, vagyis 48 százalékos védési hatékonysággal búcsúzik. Mavsar talál be büntetőből, Szamoránsky gyorsan válaszol. Egyetlen kérdés van már csak hátra, hogy meglesz-e a tíz gól a két csapat között a végén. 28-19
58.  Vérten megszerzi a labdát, végigrobog a pályán és megszerzi ötödik gólját. Mátéfi Eszter lányai ritmust váltottak, zsinórban három gólt lőttek. 27-18
56. Szamoránsky ejti át a szlovén kapust, Bulath jó ütemű bejátszása után. Bódi is megszerzi első gólját, jó védekezés utáni gyors indulásból! 26-18
55.  Egyik válogatottnak sem használt a fejmosás, de legalább marad a hat gólos magyar vezetés.
54. Grundkézilabdára emlékeztet most a mérkőzés, számos ziccer és helyzet marad ki mindkét kapu előtt. Rimanic edző meg is szakítja ezt időkérésével.
52. Ha a szlovén beállók remekelnek, akkor Szamoránsky is, csak a másik oldalon. 24-18
50. Az utóbbi pár percben ismét hatékonyabbá vált a védekezésünk, a kapuig eljutó lövéseket Pálinger biztos kézzel fogja. Tomori tért vissza támadásba, egyből be is köszön a kapusnak. A szlovén beálló gyorsan válaszol, megtörve a gólcsendet. 23-18
48. Vérteeen!! Saját szaggatott vonaláról indult meg, négy szlovén játékos kicselezése után szépen pattint a kapuba! Mavsar megint elenged egy test melletti lövést, sajnos ismét betalál. 22-17
46. Bulath szépen kígyózott végig a falon, pár nőies pofon után kilövi a jobb alsó sarkot.  Irman lövését Pálinger fogja a túloldalon. 21-16
44. Zec védése után Zrnec megszerzi első akciógólját is. A szlovén cserekapus elkezdett fogni, 40 százalék feletti a védési hatékonysága. 20-16
42.  Végre kivédekezünk egy támadást, Szamoránsky pedig végre gólt zserez. Öt perc után találunk be megint. 20-15
40. Jericek robog végig a pályán, majd nagy erővel lövi ki a pipát. Gyerünk lányok, ne hagyjuk felzárkózni a szlovénokat, akik eddig nyerik a második játékrészt.  19-15
39. Vérten szerzett ügyesen labdát, de a helyzetet nem tudta sajnos értékesíteni. Szekeres Klára első ízben lép pályára, de pár másodperc után a bírók már küldik is ki két percre. Oven megállíthatatlan beállóból, a meccs legeredményesebbje eddig. 19-14
37. Mavsar megint megtalálta a beállót, a magyar fal nem tudta elhalászni az átadását. Gregorc pedig magabiztosan pattint a hálóba. Tomori pedig egy jó zárás után lő át! 19-13
35. Mavsar test mellett ereszt el egy lövést, a kapufáról bepattan Pálinger kapujába. Kovacsics Anikó is a pályán, ő irányít. Rossz lövése után a szlovénok leindítanak minket 18-12
34. Vérten Pálinger pontos indítása után lövi a pipába indításból, ahogy szokta. Ugyanúgy kezdjük a második játékrészt, ahogy az elsőt: remekléssel 18-10
33. Tomori újabb lövése már kapuba talál, a kapus tehetetlen volt. 17-10
32. Tomori életerős lövését a szlovén kapus bravúrral szedi ki a bal alsóból. Pálinger továbbra is fog, mint a festék.
31.  A magyar válogatott kezdi a második félidőt, még emberhátrányban. Kovacsicz Mónikát Bódi Bernadett váltja a jobbszélen. Tomori lő hatalmas kapufát passzív kéznél.
II. félidő
30. Oven töri meg a szlovén gólcsendet, kettős hátrányban vagyunk. 16-10
28. Gros újabb kapufája után Sopronyi harcol ki újabb hetest és kiállítást, Bulath megtáncoltatja a kapust, majd a jobb alsó sarokba talál be. Nem sokáig vagyunk emberelőnyben, a bírók lökésért küldik ki Szucsánszkit, majd sajnos Szabót is. Gros azonban a büntetőt is kihagyja!! 16-9
27. Irman már másodszor jár tól a magyar fal és Pálinger eszén, Mátéfi Eszter időt is kér. Az utóbbi percekben kicsit lazult a magyar védekezés, amit Gros-ék ki is használtak. 15-9
25. Emberhátrányban húzzuk össze a falat, Vérten belövi, de a szlovének gyorsan válaszolnak. 15-8
24. Irman a szlovénok első szélsőgólját szerzi, szépen kipókhálózta a bal alsót. Kovacsicz ugyanezt teszi a túloldalon. 14-7
22. Bulath megint lendületből érkezett, már harmadik bombagólját szerzi. Gros sok lövés után betalál Pálingernek. 12-6.
21. Sopronyi! Micsoda bemutatkozás, első gólját is megszerzi a kiharcolt büntetők után. Kovacsicz másodpercekkel később gyorsindításból terheli meg a szlovén kaput. Ivica Rimanic időt is kér, már hat góllal vezet a magyar válogatott. 11-5
20.  Vérten megindult a balszélen, de Stefanisin védi a ziccert. Sopronyi már a második hetest hozza nekünk össze, Szucsánszki azonban a felső kapufára bombáz.
19. Az utóbbi percekben csak büntetőből eredményesek a csapatok, a sormintának megfelelően a szlovénok kapják a legújabbat. De Pálinger a ziccerek, átlövések után büntetőt is véd!!!
18. Sopronyi első támadásából hetest harcol ki, Szucsánszki megint nem ismer kegyelmet. 9-5
17. Az újabb szlovén büntetőre Herr Orsi jön be, de sajnos neki is bedobja Zrnec. Büntetőkkel kapaszkodik az ellenfél. 8-5
16. Páááálinger!!! Hatalmas bravúrral védi Jericek ziccerét!!
15. Temes állított meg egy szlovén lerohanást, sajnos kétperces büntetést érően. Emberelőnyben hetest harcolnak ki a szlovének, Zrnec megint belövi. 8-4
14. Bulath óriási lendülettel közelített a kapu felé, Stefanisin tehetetlen! Eddig minden álomszerűen alakul. 8-3
12. Kiválóan védekezünk eddig, a szerzett labdából Kovacsicz is góllal mutatkozik be! 7-3
11. Szabó gyönyörű zárás-leválás után szerzi első gólját! Csak így tovább lányok! 6-3
10. Gros újabb lövését hárítja biztos kézzel Pálinger, teljesen megbabonázta győri klubtársát! De a másik oldalról Jericek sem tudott kifogni a magyar hálóőrőn.
9. Emberhátrányban támadunk, pályán van Temes Bernadett is. Vérten pedig megtáncoltatja a szlovén védőt és Stefanisin lába között a kapuba talál!! Gregorc azonban másodpercekkel később gólt szerez a vonalról. 5-3
8. Az első kétperces büntetést Bulath kapja, a megítélt büntetőt Zrnec értékesíti. 4-2
7. Szucsánszki már harmadik gólját szerzi, most balszélről vette be a szlovén kaput. 4-1
5. Egymás után két átlövésünket is védi Stefanisin, Jericek góljára Szucsánszki adott gyors választ. 3-1
4. Gros lövését Pálinger védi biztosan, a szlovének egyelőre nem tudnak mit kezdeni a védekezésünkkel.
3. Bulath révén megszerezzük az első akciógólunkat is. Remekül kezdett a válogatott. 2-0
2. Gros csattanó kapufája után, hetest harcolunk ki, Szucsánszki be is lövi gond nélkül. Vezetünk!! 1-0
1.  A szlovénok vezették az első támadást, de jól védekeztünk. Szucsánszki irányít, Bulath Anita a kezdő jobb, Tomori a ballövő.
18:10- Hamarosan kezdődik a magyar-szlovén meccs Lillehammerben, mely akár a továbbjutásról is dönthet. Egyelőre nincs sok néző a csarnokban, a szurkolók a mi meccsünk utáni norvég-francia meccsre "tartalékolhatnak."Hajrá magyarok

Már az Európa-bajnokság nyitómeccse sorsdöntő lehet a magyar válogatott számára: a szlovén válogatott legyőzése gyakorlatilag középdöntőt érhet, ha kikapunk, bravúr kell a norvégok vagy a franciák ellen.

Mátéfi Eszter lányai a Tunézia és Ukrajna elleni győztes Telenor-kupa meccsel hangoltak a kontinensviadalra, sajnos vezéráldozattal: Görbicz Anita hüvelykujj sérülése miatt nem tarthatott társaival Norvégiába. Pálingerék így ma este a szlovénok ellen bizonyíthatják a nemzetközi élmezőnynek, hogy nem egy játékosra épül a magyar válogatott.

A szlovénok klubszinten idén már megmutatták a Bajnokok Ligájában, hogy a legjobbak közé tartoznak, a Krim Ljubljanából négy játékos is tagja Ivica Rimanic keretének. A legnagyobb ászuk mégis egy légiós, a Győrben játszó Ana Gros.

A jobbátlövő fiatal kora ellenére igazi húzóembere lehet a válogatottnak. Parázs küzdelem várható közte, valamint klubtársai, a vele szemben védekező Vérten és Pálinger között.
Nem lesz ott viszont a szlovén csapatban a másik balkezes bombázó, Barbara Varlec, aki inkább a szerb nemzeti csapatot választotta, a 2013-as világbajnokságon debütálva.

Jó előjel lehet a mai mérkőzés előtt, hogy délnyugati szomszédunk még soha nem tudott nyerni a magyar válogatott ellen, igaz, a 2005-ös szentpétervári világbajnokságon döntetlen eredmény született. A 18:15-kor kezdődő találkozót a kezilabda.hu élőben közvetíti.

A MAGYAR KERET
Kapusok: Herr Orsolya (SYMA-Vác), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsaba), Kovacsicz Mónika (FTC Jógazdabank)
Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-KORVEX), Sopronyi Anett (DVSC-KORVEX)
Irányítók: Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC Jógazdabank), Temes Bernadett (SYMA-Vác)
Beállók: Ábrahám Szilvia (Veszprém Barabás), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Szamoránsky Piroska (FTC Jógazdabank)
Balátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC Jógazdabank); Szekeres Klára (Budapest Bank-Békéscsaba)
Balszélsők: Vérten Orsolya (Győri Audi ETO), Vincze Melinda (Alcoa FKC RightPhone)
Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
A SZLOVÉN KERET
Kapusok: Amra Pandzic (Krim Ljubljana), Sergeja Stefanisin (Krim Ljubljana), Branka Zec (Olimpija)
Jobbszélsők: Nives Ahlin (Celje), Neli Irman (Olimpija)
Jobbátlövők: Ana Gros (Győri Audi ETO), Vesna Pus (Olimpija)
Irányítók: Neza Mitrusevska (Zajecsar), Nina Jericsek (Olimpija), Tamara Mavsar (Krim Ljubljana)
Beállók: Sanja Gregorc (Krim Ljubljana), Ursa Oven (Zagorje)
Balátlövők: Teja Ferfolja (Olimpija), Spela Oklescsen (Olimpija)
Balszélsők: Maja Zrnec (Krim Ljubljana), Teja Djurovics (Zagorje)
Szövetségi kapitány: Ivica Rimanics