Egyenlített a Pick a bajnoki fináléban

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 6. 20:09
Egyenlített a Pick Szeged a Veszprém ellen a kézilabda bajnoki döntőben. A finálé második összecsapásán végig vezetett a bajnok, különösen a két szélső, Ghionea és Zvizej jeleskedett. A KEK döntő második felvonására spóroló vendégeknél csak Sesum játszott kiemelkedően és ez kevésnek bizonyult az üdvösséghez.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDALIGA, DÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
PICK SZEGED- MKB VESZPRÉM 35–30 (18–13)
Szeged, 3000 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
PICK SZEGED: Puljezevics – GHIONEA 10, KRIVOKAPICS 9(1), Andjelkovics 1, Djukrovics, Petrea 1, ZVIZEJ 8. Csere: MARJANAC (kapus), HERBERT 1, Stamate 1 , Osmajics 4, Vadkerti, Bendó. Edző: Vladan Matics.
VESZPRÉM: Perics – IVÁNCSIK T. 5, Cosma 2, Lapcsevics, Lusnyikov, Ilyés 3, Pásztor 3. Csere: Tatai (kapus), Putics 5 (5), Perez, Markovics , Vujin 3, SESUM 7, Gál 2. Edző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 16, ill. 22 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5.

Mindkét csapat keretéből hiányzott egy-egy klasszis, igaz különböző okok miatt kényszerültek kihagyni a bajnoki döntő második felvonását.

A Magyar Kézilabda Szövetség fellebbviteli bizottsága hétfőn elutasította Bajusz Sándor fellebezését, így érvényben maradt a Pick Szeged játékosának három bajnoki mérkőzésre szóló eltiltása. A veterán klasszis csak a lelátóról szurkolhatott az övéinek.

A veszprémi Eklemovics Nikola még rosszabbul járt: sérülése miatt el sem utazott Szegedre, de az irányító ígéri, hogy a mannheimi KEK visszavágón már csatasorba áll. Eklemovics helyett Zarko Markovics került az MKB keretébe.

A Pick villámrajtott vett az elején, Osmajics három góljára csak Vujin tudott válaszolni (3-1). A remek kezdés nem csupán fellángolás volt a hazaiak részéről, a folytatásban is a Pick akarata érvényesült. Az átlövők mellett a szélsők is jeleskedtek, különösen Zvizej bizonyult tarthatatlannak.

Az MKB kapusa, Dejan Perics ezúttal szürkén játszott, alig-alig akadt el benne a labda. Zvizej babérjait a jobbszélső Ghionea is megirigyelte, többször is remekül viharzott el a szélen, így negyedórányi játék után három góllal vezetett a Szeged (10-7).

A vendégek irányítója, Zarko Sesum egymaga cipelte a hátán a csapatát, átlövésből és betörések után is eredményes volt, de a társai csak figyelték és nem követték az igyekezetét. Ghionea találatával ötgólosra duzzadt a bajnok előnye (14-9), amit a félidő végéig meg is őrzött, pedig Iváncsik Tamás ebben a szakaszban három góllal jelezte, hogy maradt még spiritusz a vendégekben.

A második játékrészt a Veszprém kezdte jobban, sorozatban három gólt lőve 18-16-ra zárkózott fel a Mocsai-csapat. A továbbra is remeklő Zvizej hűtötte le a reményeiket, a szlovén szélső góljával 21-17-re meglépett a bajnok.

Ekkor már mindkét ketrec előtt a cserekapusok álltak, Tatai Péter és Dragan Marjanac közül az utóbbi védett nagyobb hatékonysággal. Herbert cunderből szerzett találata után majd szétrobbant a csarnok, majd Djurkovics és Lusnyikov gyűjtötte be a harmadik kiállítását - mindketten idő előtt mehettek zuhanyozni.

A frissen beszállt Gál Gyula remeklésével egy gólra felzárkózott az MKB (25-24), de a Pick nem ijedt meg saját árnyékától és Krivokapics vezérletével fokozatosan elhúzott. Két perccel a vége előtt Puljezevics a veszprémi kispadnál(!) nyugtatta a felhevült közönséget, pedig ekkor már 34-29-re vezetett a Szeged.

A végére még egy Krivokapics-Cozma gólváltás fért bele, így végül biztosan nyert a bajnok és egyenlített a három nyert mérkőzésig tartó fináléban.