KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BAYER LEVERKUSEN"
Ráfagyott a mosoly az Arsenal arcára 2015. február 25. 23:14 A sorsolás után még a hurráoptimizmus jellemezte az Arsenal játékosainak hangulatát, ehhez képest a Monaco a BL egyik legegységesebb csapatának benyomását keltve 3-1-re nyerni tudott az Emiratesben, a nyolcaddöntő első, szerdai felvonásán. Az ASM védelme - amely 540 perc alatt egy gólt kapott a csoportkörben - ezúttal csak 22,5 éves átlagéletkorral bírt, de így is remekelt, a londoniaknak sokáig kapura lövésük sem volt. A kontrajáték is működött a vendégeknél, kétszer is így sújtottak le, különösen sokkoló lehetett, hogy még Oxlade-Chamberlain hosszabbításban elért találatára is volt válaszuk. A Leverkusen egy mesés Bellarabi-Calhanoglu összjátéknak köszönhette, hogy két vállra tudta fektetni a tavalyi döntős Atléticót.

Kétszer is legyőzte a Zenitet a Bayer 2014. november 4. 20:37 A Zenit csak kapufáig és Kerzsakov-ziccerekig jutott az első félidőben, és Szon Hjung Min megbüntette az oroszokat, öt perc alatt duplázott a folytatásban a Leverkusen dél-koreai támadó középpályása a keddi, kora esti, szentpétervári BL-csatán, a C-csoportban. A csereember Salomon Rondón már csak kozmetikázni tudott az eredményen a végén. A németek a legjobb úton haladnak a csoportelsőség felé.

Tűzijáték az éllovas Bayer otthonában 2014. szeptember 12. 23:20 Szebbnél szebb gólokat szerzett a Werder Bremen ellen, mégis elveszítette első pontjait a Bundesliga-szezonban a Bayer Leverkusen, amely 3-3-as döntetlent játszott hazai környezetben a harmadik forduló péntek esti nyitó mérkőzésén. A fordulatos meccsen Hakan Calhanoglu akár a 4-3-as győzelmet jelentő gólt is megszerezhette volna a 90. percben. A Bayer ugyan hadilábon állt a szerencsével (három kapufát is rúgott az első félidőben), de nem csak Fortunát, hanem védelmét is okozhatja a hazai iksz miatt. A gyógyszergyáriakra most két kőkemény meccs vár egy héten belül Monacóban, illetve Wolfsburgban.

A Red Bull sikeredzője Leverkusenben 2014. április 25. 15:21 Roger Schmidt, a Gulácsi Pétert is foglalkoztató Red Bull Salzburg labdarúgócsapatának vezetőedzője a következő idénytől a Bayer Leverkusent irányítja. A 47 éves szakember pénteken jelentette be, hogy kétéves szerződést köt a német klubbal.

Ázsiában halászott a Bayer 2013. december 18. 15:57 Húszéves dél-koreai csatártehetséget igazolt a Bayer Leverkusen - ezt a klub erősítette meg Twitter oldalán szerdán. Rju Szjong Vu egy évre érkezik kölcsönben a Dzsedzsu Unitedtől.

Hoppá! Kisiklott a Bayern-vonat! 2012. október 28. 17:18 VIDEÓ! Huszonhárom év után tudott győzni a Leverkusen Münchenben, ezzel vége a bajorok sokat emlegetett, idei győztes szériájának. Nincs már 100 százalékos csapat a topligákban! A gyógyszergyáriak stabil védekezésüknek és a vakszerencsének köszönhetik a sikert, alig-alig akadtak ugyanis helyzeteik. Ezt a meccset Ribéry, Gomez és Martínez nélkül, Robbennel a kispadon is nyernie kellett volna a hazaiaknak, de csatáraik ezúttal nem remekeltek. Négy pontra zsugorodott az előny a Schalkéval szemben.

Kirúgták a Leverkusen edzőjét 2012. április 1. 13:21 Menesztette a vezetőedzői posztról Robin Duttot a Bayer Leverkusen futballcsapatának vezetősége.

Történelmi Messi-tett, APOEL-csoda 2012. március 7. 23:28 VIDEÓK! Sosem fordult még elő, hogy egy Bajnokok Ligája-összecsapáson valaki ötször legyen eredményes. Lionel Messi pontosan ennyiszer volt eredményes, az argentin vezérletével a Barcelona 7-1-re legyőzte a Leverkusent és természetesen bejutott a negyeddöntőbe. A katalánok pillanatnyi esélyt nem adtak az ellenfélnek. A Barca rekordgyőzelmet aratott a torna egyenes kieséses szakaszában. Az APOEL Nikoszia is csodát tett azzal, hogy tizenegyesekkel végül kiütötte a Lyont!!!

Barca-Leverkusen: mókus az erdőtűzben 2012. március 6. 13:31 A Barcelona tizennégy éve nem kapott ki német csapattól odahaza, ráadásul 3-1-es előnyből várhatja a Nou Campban esedékes visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A Leverkusennek mennyei csodára lenne szüksége ahhoz, hogy továbbjusson.

Ott vesztett a Bayern, ahol 2004 óta nem 2012. március 3. 17:22 Hét év után kapott ki ismét a Leverkusentől a Bayern, és sorozatban negyedszer maradt nyeretlen idegenben a Bundesligában, miután a hajrában megadta magát a szintén BL-résztvevő Leverkusen otthonában, a 27. fordulóban. Ribéry érkezése sem segített, sőt, a hajrában Kroos (és Schweinsteiger) nélkül behódolt a rekordbajnok a BayArenában. Gomez négy meccse gólképtelen.