KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "EREDIVISIE (HOLLAND ELSŐ OSZTÁLY)"
Ez a PSV hétvégéje volt Hollandiában 2012. február 26. 18:27 Zakaria Labyad végjátékban szerzett góljával tudott nyerni a PSV a 23. forduló rangadóján, hazai környezetben a Feyenoord ellen, és az Alkmaar hazai pontvesztésének is köszönhetően immár egyedül vezeti a tabellát. Az Ajax ismét bizonyította, hogy visszatalált a győztes útra, Rotterdamban leckéztetett, amit az Excelsior bánt. Még így is csak ötödikek az amszterdamiak. A Twente feljött a harmadik helyre.

Németh Krisztiánt dicsérik a hollandok 2012. február 25. 13:20 Németh Krisztián góljával péntek este a Waalwijk 1-0-ra legyőzte a Vitesse együttesét a holland labdarúgó-élvonal 23. fordulójában - a goal.com holland kiadása a magyar csatárnak adta a legmagasabb osztályzatot.

Ezt még Torres is berúgta volna – videó 2011. november 21. 20:50 Fernando Torres chelsea-s pályafutása során már tucatnyi ziccert elszórakozott, de amit a Venlo támadója kihagyott a Groningen ellen a hétvégén, az a Kölyöknek is becsületére vált volna. Ahmed Musa a kapus mellett elhúzta a labdát, a két védő verve volt, de a bal sarkot így sem találta el. A mérkőzésből ekkor már csak öt perc volt vissza, csapata pedig kikapott 2-1-re. Mit kaphatott utána az öltözőben…

Tízgólos meccsen kapott ki az Ajax 2011. november 6. 15:47 A címvédő Ajax hiába rúgott négy gólt Utrechtben, hatot kapott, így pont nélkül maradt az Eredivisie 12. fordulójában.

Őrült meccsen ikszelt a PSV 2011. szeptember 11. 16:41 A PSV Eindhovennek, noha 2-0-ra is vezetett, végül a 3-3-nak is örülnie kellett Venlóban a holland labdarúgó-bajnokság, az Eredivisie 5. fordulójában.

Nulla kettőről jött vissza az Ajax 2011. augusztus 21. 19:12 Az Ajax 2-0-s hátrányból egyenlített Venlóban az Eredivisie 3. fordulójában. Ahmend Musa duplájára Theo Janssen és Kolbeinn Sigbórsson válaszolt két perc leforgása alatt, a hajrában már nem tudtak fordítani. Az amszterdamiak először hullajtottak pontot a bajnokságban, a De Graafschapnak négyet, a Heerenveennek korábban ötöt hintettek. Immár egyedüliként a Twente százszázalékos. A PSV alig negyven perc alatt elintézte a pontok sorsát a Den Haag ellen, ennyi időre volt szüksége ahhoz, hogy három gólt hintsen. Az eindhoveni gárda jelenleg hatodik.

Elmarad a spanyol nyitány, de... - blog 2011. augusztus 20. 14:00 Bloggerünk ismét jelentkezett, a hétközi fejfájást pénteken kipihente, így most újult erővel és reményekkel telve tekint a hétvége elé. Augusztus huszadikát nyereménnyel és sikerélményekkel ünnepelné, ennek érdekében kilenc (!) meccsel lepett meg minket - amik ha jönnek, szép summát hozhatnak a konyhára. A spanyolok sztrájkolnak, így velük nem foglalkozhatott alkalmi jósunk. Sebaj, van másik!

Az Ajax másodjára ötöt lőtt és vezet 2011. augusztus 14. 19:36 Videó! Imponáló magabiztossággal kezdte az új szezont a címvédő Ajax, amely a múlt héten a De Graafschapot verte 4-1-re, vasárnap pedig 5-1-re múlta felül a Heerenveent a holland labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában.

Megcibálták az Ajax bajszát - kár volt 2011. augusztus 7. 20:29 Hiába vezetett a De Graafschap odahaza az Ajax ellen, csúnya vereségbe szaladt bele az Eredivisie nyitókörében vasárnap délután. A bajnoki címvédő az első negyedóra végén került hátrányba, ám hét perccel ezután egyenlített, a 31. percben pedig már vezetett. A vége 4-1 lett, ezzel az amszterdamiak máris a liga élére álltak. A Dzsudzsák Balázst eladó PSV 3-1-es vereséget szenvedett az Alkmaar otthonában.

És csütörtökön is van foci! - blog 2011. május 26. 15:21 Nincs rá jobb szó, bloggerünk szárnyal. Szerdán hatból öt jó, közte a meglepetés is betalált - nagyon örülünk neki, igaz, ezt ő nem nagyon hagyja. Merthogy csütörtökön sem pihen, mert csütörtökön is van foci! Ezúttal svéd és holland összecsapásokkal kapcsoltban írta le véleményét alkalmi jósunk. Egy bajnoki és egy osztályozó került kivesézésre...