KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MAGYAR_JEGKORONG_VALOGATOTT"
Kiütöttük a románokat 2015. február 6. 20:16 A magyar válogatott 8-0-ra nyert a román csapat ellen a lengyelországi Torunban zajló jégkorongtorna nyitómérkőzésén. Erdély Csanád két gólpasszal mutatkozott be a nemzeti együttesben.

Kanadai játékos a magyar válogatottban 2015. január 19. 16:31 Kijelölte bő keretét a lengyelországi Torunban február 6-8-án sorra kerülő tornára Rich Chernomaz, a magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya.

A lengyelek nyerték a Négy Nemzet Tornát 2014. november 9. 11:42 A magyar jégkorong-válogatott második harmadbeli gyenge védekezése miatt 6-4-re kikapott a lengyel csapattól, amely így a vasárnapi fordulótól függetlenül megnyerte a káposztásmegyeri Jégpalotában zajló Négy Nemzet Tornát.

Győztes búcsú a hokiválogatottól 2014. április 26. 11:42 A magyar válogatott szétlövés után 5-4-re legyőzte a japán csapatot a dél-koreai Kojangban zajló divízió I/A osztályos jégkorong-világbajnokság szombati, utolsó fordulójában, ezzel a negyedik vagy az ötödik helyen végez. A szlovénok és az osztrákok jutottak fel a világelitbe.

Nem juthat fel a magyar válogatott 2014. április 24. 12:34 A magyar válogatott hosszabbításos mérkőzésen 5-4-es vereséget szenvedett csütörtökön az osztrák csapattól a dél-koreai Kojangban zajló divízió I/A osztályos jégkorong-világbajnokság utolsó előtti fordulójában, ezzel eldőlt, hogy nem juthat fel a világelitbe.

Bemutatkoztunk, elpáholtuk a házigazdát 2014. április 20. 15:09 A magyar válogatott jó emberelőny-kihasználással, hullámzó teljesítménnyel 7-4-re legyőzte a végsőkig küzdő házigazda dél-koreai csapatot a Gojangban zajló divízió I/A osztályos jégkorong-vb vasárnapi nyitó fordulójában. Egészen a 3. harmad elejéig ellenfelüknél sokkal jobban, magabiztosabban játszottak a magyarok, aztán következett egy komolyabb visszaesés, ekkor sorozatban háromszor voltak eredményesek a hazaiak. Bartalis három, a vb-újonc Azari két góllal, míg Hári három, Vas Márton két gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Következik Ukrajna.

Szoros vereség a fehéroroszoktól 2014. február 6. 18:27 Egy góllal, 2-1-re kikapott a világ élvonalába tartozó fehérorosz válogatottól a magyar csapat a gdanski nemzetközi jégkorongtorna csütörtöki nyitómérkőzésén.

Bronzérmes a magyar válogatott 2013. április 20. 22:22 A harmadik helyen végzett a magyar jégkorong-válogatott a Papp László Sportarénában rendezett divízió I/A világbajnokságon, miután a szombat esti záró mérkőzésen 1-0-ra legyőzte a japán csapatot. A hazaiak már az 5. percben vezetést szereztek Sofron István révén, míg a folytatásban a kapusok jeleskedtek. Főleg a magyarok voltak mezőnyfölényben, ám Rajna Miklósnak is sok védeni valója volt. A bronzérem az előzetes erőviszonyok alapján reális - hiszen a feljutó kazah és olasz együttes előrébb van a világranglistán -, még akkor is, ha ezúttal sikerült legyőzni a torna győztesét. Mihály Árpád az All Star-csapatban.

Nem jutott fel Magyarország 2013. április 20. 18:36 Eldőlt, hogy nem jut fel a világ legjobb 16 csapata közé a magyar jégkorong-válogatott, mert a kazahok 3-0-ra legyőzték az olaszokat a Papp László Arénában zajló divízió I/A világbajnokság szombati zárónapján. A magyarok csak abban az esetben tarthatták volna meg feljutási reményeiket, ha a kazahok kikaptak volna.

Olaszok a világelitben, a remény maradt 2013. április 19. 21:35 Szoros csatában kikapott a magyar válogatott az olaszok legjobbjai ellen a Papp László Sportarénában zajló divízió I/A jégkorong-világbajnokság pénteki, utolsó előtti fordulójában. Ez azt jelenti, hogy az olaszok jutottak a világelitbe Budapesten, és a mieink már csak akkor kerülhetnek a legmagasabb osztályba, ha mostani legyőzőnk - számára tét nélküli meccsen - a kazahokat is legyűri, majd a magyarok felülmúlják Japánt szombaton.