KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ZTE_KK"
Edzőváltás Zalaegerszegen 2012. március 6. 12:56 Felmentette a munkavégzés alól kedden Kis Attilát, a Zalakerámia ZTE KK férfi kosárlabdacsapatának vezetőedzőjét a klub ügyvezetője. Az NB I-ben sereghajtó együttest május 31-ig Heinrich Róbert irányítja.

Visszatért a magyar bajnok szponzora 2011. február 23. 18:59 Sikeresen fejeződött be a több hónapos tárgyalássorozat, így visszatért a magyar bajnoki címvédő ZTE kosárcsapatának korábbi támogatja. Ezzel jelentősen javult a régóta nehéz helyzetben lévő klub anyagi háttere – erről a ztekosar.hu számolt be.

Súlyos anyagi gondok a magyar bajnoknál 2011. február 15. 20:23 A klubvezetés erőfeszítései ellenére sem sikerült megnyugtató jövőképet felmutatni a szakmai stáb és a játékosok felé, ezért a bajnoki címvédő ZTE bármelyik kosarasa szabadon távozhat a február 18-ig tartó átigazolási időszakban. A zalaegerszegiek azonban a hivatalos közleményben azt is leszögezték, a súlyos anyagi problémák ellenére az együttes nem lép vissza a pontvadászattól.

Bevehetetlen a ZTE arénája 2010. május 25. 20:37 Remek védekezésének köszönhetően megnyerte a bajnoki döntő harmadik felvonását és 2-1-re vezet az Atomerőmű elleni párharcban a ZTE férfi kosárlabdacsapata. EBben a kiiírásban még senki sem tudott nyerni Egerszegen.

Csupa hazai győzelem a negyeddöntőben 2010. április 21. 20:42 A címvédő Paks idegtépő csatában győzött a Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének első, szerdai összecsapásán, így előnyhöz jutott az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A Körmend több, mint húsz ponttal nyert, a friss Magyar Kupa győztes ZTE és a Szolnok sem hibázott hazai környezetben.

Szombathelyen is veretlen maradt a ZTE 2010. február 13. 20:15 Immár tizennyolc fordulót élt meg veretlenül a ZTE a férfi kosárlabda-bajnokságban, miután biztos, 85-74-es sikert aratott a hazai pályán nemrég még szinte verhetetlen Falco arénájában. A szombathelyiek tizedszer kaptak ki a 2009-2010-es szezonban, de így versenyben vannak a rájátszásba kerülésért.

Újabb zalai csoda a kosarak között 2010. január 30. 21:03 A félidőben még tízpontos hátrányban leledzett az eddig még veretlen Zalaegerszeg, de végül öttel, 89-83-ra győzött a Sopron vendégeként a férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában. A fordulópontot a harmadik negyed hozta, ezt a szakasz a látogató 24-11-re nyerte.

Paksi ötös sorozat: irány a dobogó! 2009. február 28. 18:22 Sorozatban ötödik sikerét aratta a januárban edzőváltáson átesett Atomerőmű csapata a férfi kosárbajnokság 19. fordulójában. A paksiak ezúttal a Zalakerámia otthonában arattak 83-75-ös győzelmet. A hazaiaknak így tovább kell küzdeniük a rájátszásbeli helyért.

Sima zalaegerszegi győzelem Budapesten 2009. február 1. 21:47 Sima győzelmet aratott a Zalakerámia ZTE KK csapata a férfi kosárlabda élvonal (NB I) vasárnapi mérkőzésén az NTE Hegyvidék ellen. Az újonc együttesnek továbbra sem sikerült megszerznie első győzelmét.

Női kosárlabda NB I: zalaegerszegi győzelem Szombathelyen 2008. november 12. 20:09 A Zala Volán harminc ponttal, 85-55-re verte a Savariát Szombathelyen a női kosárlabda NB I-es bajnokság első fordulójából elhalasztott mérkőzésén.