Csúnyán elpáholták a Veszprémet!

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 14. 20:11
Az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata játszi könnyedséggel nyerte eddigi nyári felkészülési meccseit, a Lemgóban rendezett torna döntőjében azonban nem bírt a Német Kupa-győztes, klubvilágbajnok THW Kiellel, amely nagy zakót "varrt" az itthon egyeduralkodó bakonyi gárdára, amely így a második helyen zárta a viadalt.

Az első félidőben még jól állta a sarat a Veszprém. Igaz, a Kiel svéd beállója, Marcus Ahlm kedvére fickándozhatott, ezzel együtt a szünetig kiegyenlített küzdelmet vívtak a felek, egyik sem tudott két gólnál többel elhúzni. Harminc perc után 19-18-ra vezetett a Kiel.

A második játékrészben beállt Thierry Omeyer kapus valósággal megbabonázta a veszprémieket, akárcsak elől Ahlm, vezetésükkel fokozatos elhúzott a Kiel, amely végül magabiztosan, kilenc góllal diadalmaskodott, ezzel megnyerte a lemgói centenáriumi vidalat.

A felkészülési torna legjobb játékosának Ahlmot, legjobb kapusának Nils Dreisrüssét (Lemgo) választották, a gólkirálynak járó elismerést pedig Momir Ilics (Kiel) vehette át.

CENTENÁRIUMI TORNA, LEMGO, DÖNTŐ:
THW KIEL (német)-MKB VESZPRÉM 38-29 (19-18)

KIEL:
Palicka, Omeyer - kapusok, Ahlm 11, Andersson 6, Dragicevic, Ilics 13 (5), Klein 1, Lundström 1, Narcisse 1, Palmarsson 1, Reichmann 4, Sprenger. Vezetőedző:  Alfred Gislason

VESZPRÉM:
Fazekas, Alilovics - kapusok, Császár, Ilyés 5, Iváncsik G., Iváncsik T. 1, Korazija 1, Perez, Schuch, Sulic 8, Terzic 5, Vilovszki 2, Vujin 7 (3). Vezetőedző: Mocsai Lajos

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA
5. perc: 4-3, 10.: 8-7, 15.: 11-10, 20.: 14-13, 25.: 16-16, 30.: 19-18, 35.: 22-20, 40.: 26-21, 45.: 30-24, 50.: 33-25, 55.: 36-27.