Gerevich Aladár hétszeres olimpiai bajnok kardvívó 100 éve, 1910, március 16án született és 1991. május 14-én nyolcvanegyéves korában hunyt el. Miskolcon dolgozó vívómester édesapja vezette be a kardforgatás tudományába. Majd a fõvárosba kerülve, Italo Santelli tanítványaként emelkedett a magyar kardvívás virtuózaként az utolérhetetlen világklasszisok sorába. Ellenfelei, vetélytársai véleménye szerint vívásában egyszerûen lehetetlen volt gyengeséget találni.
Három évtizeden át tartozott a legjobbak közé. Elsõ olimpiai bajnokságát 1932-ben Los Angelesben – még huszonkét éves újoncként -, a hetediket magyar rekorderként 1960-ban, Rómában, ötvenesztendõs korában szerezte. S a világháború idején még két olimpia ki is maradt az életébõl. Európa- és világbajnokságokon még huszonkét érmet (tizennégy aranyat kardban és tõrben), valamint harmincnégy magyar bajnokságot nyert. Szerénysége vetekedett a tudásával.
Versenyzõi pályafutása idején a Magyar Nemzeti Bankban dolgozott, majd edzõsködött. Csaknem haláláig lejárt a Vasas Pasarét-i termébe, nagy szeretettel és türelemmel tanítgatta a fiatalokat. Bogáthy Erna bronzérmes tõrvívónõt Los Angeles elõtt, a hosszú utazás alatt ismerte meg és vette el feleségül. Idõsebb fia György sikeres mesteredzõ volt. A pekingi olimpia előtti váratlan haláláig a Vasas szakosztályában dolgozott . A fiatalabb Pál, három olimpián két bronzérmet szerzett, egyéniben egyszer, csapatban négyszer nyert világbajnokságot. Jelenleg Ausztriában edzõsködik.
9-9 bajnoki címet szerzett Paavo Nurmi finn csodafutó, Mark Spitz amerikai úszó, és Carl Lewis amerikai atléta.
8 – 8 bajnoki címmel szerepel a statisztikában Sawao Kato japán tornász, Matt Biondi amerikai úszó és Ray Ewry amerikai atléta.
7 – 7 bajnokságot nyert Gerevich Aladár, és három szovjet tornász Nikolaj Andrianov, Boris Sahlin és Viktor Csukarin .
Az örökranglista élcsoportjában szereplők számára több számban is lehetőség nyílt bajnoki cím megszerzésére és senki nem volt közülük, aki győzelmeit huszonnyolc év alatt, hat olimpián érte volna el. Mindez tovább emeli Gerevich Aladár egyedülálló teljesítményét.
Március 26-án (pénteken) 15 órakor, a Magyar Vívó Szövetség kezdeményezésére Gerevich Aladár nevét veszi fel a régi, Istvánmezei úti Nemzeti Sportcsarnok. Az ünnepi eseményre a Nemzetközi Vívó Szövetség vezetői is meghívást kaptak.
Március 29-én (hétfőn) 18 órakor az Olimpiai Bajnokok Klubja aranyérmes társukra emlékezik. A klubnapon film összeállítást vetítenek és egykori versenyzők , utódok emlékeznek Gerevich Aladár életútjára.
GEREVICH BEMUTATÓ MÉRKŐZÉSEN 1933-BAN