Fölényes vb-siker Brazília ellen

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 17. 18:34
Magabiztosan, 36-24-re múlta felül a magyar válogatott Brazíliát a svédországi kézilabda világbajnokság hétfői játéknapján. Tíz percig izgulhattak a szurkolók, Császárék a folytatásban hengereltek, a félidőben már hétgólos volt az előny. A második játékrészben lehetőséget kaptak az eddig kevesebbet játszók is, de az örömjáték így is összejött. Folytatás kedden Japán ellen, a magyar csapat 4 ponttal várhatja a találkozót.

FÉRFI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG-BRAZÍLIA 36-24 (18-11)

Linköping. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 4, Gál 3, Gulyás, Harsányi 10 (3), Ilyés 3, Iváncsik G., Iváncsik T., Katzirz 1, Lékai, Mocsai T. 6, Nagy K. 2, Schuch 1, Törő 3, Zubai 3 Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

BRAZÍLIA: Nasciento, Tercariol, Vasconcelos (kapusok), Bonfim, Bortoloni 6 (3), Cardozo 4, Chiuffa, Kojoroski, Oliveira 1, Pacheco 1, Pires 2, Pozzer, Ribeiro 2, Santos 2, Teixeira 4, Tupan 2 Szövetségi kapitány: Javier Cuesta.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3

Szakértőnk, a korábbi világklasszis irányító, Éles Józef a mérkőzés előtt nem várt könnyű mérkőzést a papíron leggyengébb csoportellenfélnek tartott Brazília ellen. Igaza is volt, hiszen az első öt percben a magyar csapat több technikai hibát is vétett támadásban, míg védekezésben a brazilok ügyesen játszották át a hatosfalat.
Gál Gyula nyiotta a magyar találatok sorát a hatodik percben, míg az egyenlítés csak a 9. percben jött össze. (2-2) Fokozatosan jött lendületbe a Mocsai-legénység, a vezetést és a játék irányítását tíz perc játék után sikerült átvenni.
Negyed óra elteltével gyújtotta be igazán a rakétákat a válogatott, Ilyés és Mocsai Tamás révén távolról, gyönyörű átlövésgólokkal sikerült növelni az előnyt, de a szélsők (Törő, Harsányi) is szép befejezésekkel örvendeztették meg a linköpingi csarnok maroknyi magyar szurkolóit.
A brazilok főleg büntetőkből tudták megtréfálni a remekül védő Fazekast, de a különbség így is nőtt. A csapat hamar rendezte a sorokat és a kezdeti bizonytalan játék után több, mint megnyugtató, 18-11-es vezetésről várhatta a második félidőt.
A játék képe a szünetet követően sem változott, Fazekas fogott, mint a festék, a szerzett labdákból a két szélső, Törő és Harsányi termelte a gólokat, de Katzirz is bombákkal mutatkozott be.
A 45. percben 10 gólosra nőtt különbség, a szurkolók így végre - világbajnokságon először, de remélhetőleg nem utoljára - rászámolhattak az ellenfélre. Zubai ugyanolyan labdabiztos volt beállását követően, mint Norvégia ellen, a szegedi beálló gólokat szerzett, heteseket és kiállításokat harcolt ki.
Tíz perccel a vége előtt Ilyés állította meg a kelleténél határozottabban a brazil gólzsák Bortolinit, a bírók piros lapos büntetéssel díjazták a megmozdulást. A védekezés egyik alapemberének kiesése sem tudta megtörni a magyar lendületet és örömjátékot, Nagy Kornél is szép megoldásokkal bizonyította Mocsai Lajosnak, hogy lehet rá számítani.
A vége 36-24 lett, a magyar válogatott a játék minden elemében felülmúlta Brazíliát és szép délutánnal örvendeztette meg a szurkolókat. A keret tagjai nem sokat pihenhetnek, kedden következik az utolsó előtti csoportmeccs Japán ellen.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
60. A brazilok még szereznek egy gólt a végére, de ez már nem változtat a lényegen: a magyar csapat gyönyörű és eredményes játékkal örvendeztette meg a szurkolókat, minden játékelemben magasan felülmúlta Brazíliát. Végeredmény: 36-24
59. Nagy Kornél lövése után a brazil kapus még mindig nem tudja, hogy ez hogy mehetett be. Császár is gólt lő, azt csinálunk, amit akarunk. 36-23
58. Fazekas a jobb után baloldalra is indít egyet, Harsányihoz hasonlóan Törő is úgy talál be, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Pires szépít az eredményen, Schuch kap kiállítást lökésért. 34-23

57. Harsányi megint egy tökéletes Fazekas indítás után talál be, már 10 gólos a kiváló jobbszélső! 33-22

55. Oliveira  töri meg a hosszú brazil gólcsendet, egy váratlan, ütemtelen találattal Fazekas bal lába mellé. Mocsai Lajos időt kér, lehet gyakorolni Japán ellen! 32-22

54. Zubai ma is jól játszik, mindent összed, ami felé megy. Schuch Timuzsin kap kétperces kiállítást. 32-21

53. Mintaszerű magyar támadás: egy húzást követően Harsányi már 9. gólját lövi. 31-21

52. Bonfim sózott oda Katzirznak, emberelőnyben a magyar csapat. Nagy Kornél rossz passz után szerez gyönyörű gólt a jobbátlövő pozícióból. 30-21

50. Zubai szedi össze a kipattanót, Pires azonban szabálytalankodik vele szemben. Harsányi jön és ahogy a mai napon szokta, bevarrja a büntetőt. 29-21

49. A brazilok gyorsan góllokkal büntetik a magyar emberhátrányt. 28-21

48. Bortolininél elgurult a gyógyszer egy Ilyéssel való ütközést követően, de gyorsan lehiggad a brazil játékos. Ilyést ugyanis piros lappal kiállítják a bírók, kissé szigorúan.

46. Nagy Kornél érkezik Mocsai Tamás helyére.

45. Hihetetlen, Bortolini lövése megint Fazekasról pattan a gólvonal mögé. 28-19

45. Először van tíz közte, Fazekas rajzolta oda a labdát az induló Harsányi kezébe. 28-18

44. Zubai rendkívül agilis ma is, újabb beállósgól. 27-18

43. Harsányi érkezik hihetetlen lendülettel, nincs egy brazil se, aki megakadályozza, gól a vége. 26-18

42. Visszaáll a 8 gólos különbség, Törő robogott végig a pálya bal oldalán egy szép labdaszerzést követően. Bortolini emberhátrányból lövi újabb gólját. 25-18

41. Hááát... Zubai gyönyörű svédcsavarját szabálytalannak ítélik a bírók, de Harsányi ellentmondást nem tűrve lövi be a hetest. 24-17

39. Zubai szedi szépen össze a labdát és be is varrja a ziccert, ahogy azt tanítják. 23-17

38. Ilyen gól van? Cardoso lövése a kapufa után Fazekas hátára, majd megint a kapufára és onnan a hálóba gurul be. Mocsai már hatodik találatát szerzi a túloldalon. 22-17

37. Pozzer száll ki két percre a játékból mezhúzásért. Katzirz góllal mutatkozik be. 21-15

36. Teixera révén zsinórban hármat szereznek a dél-amerikaiak. 20-14

34. A labda megint ott, ahol sokszor szeretjük látni: a brazil kapuban. Császár átlövése révén. Cardoso jár túl Fazekas eszén a túloldalon. 20-13

34. Ilyés számára szokatlan helyről, balszélről szerzi meg a magyar csapat első gólját a második játékrészben. 19-12

33. Fazekas gyönyörűen védi Tupan ziccerét a jobbszélről!

31. Zubai 36 másodperc után kap kétperces kiállítást lökésért. Cardoso használja ki a létszámfölényt. 18-12

31. A magyar csapat 67 százalékkal értékesítte helyzeteit, Fazekas 40 % felett védett az első játékrészben.

II. félidő

30. Egyszerű játék ez, Mocsai megint a 9-esről felugorva pókhálózza ki a rövid felsőt. Nascimento kapus tevékenyége csak a hálóból való labdakiszedésre korlátozódik szerencsére. A kezdeti bizonytalanság után hamar rendezte a sorokat a magyar csapat és megnyugtató előnnyel várhatja a folytatást. 18-11

30. Harsányi szerez újabb szép találatot, a brazilok azonban nem hagyják, hogy hétgólosra nőjjön a két csapat közti különbség. Mocsai Lajos időt kér. 17-11

28. Eddig Mocsai meccse a mai, a szép passzok mellett a góllövésből is kiveszi a részét! Bortolini szabálytalannak tűnő gólját megadják a bírók. 16-10

27. Szépen játszik a magyar csapat, Mocsai találta meg ismét a beállóst, most Gál lő gólt Nascimentonak. 15-9

26. Bortolini hetesei tartják a lelket úgy-ahogy a brazil csapatban. Legközelebb a büntető védése is meglesz! 14-9

25. Gyönyörű és hatékony koreográfia: Fazekas védés, hosszú passz Mocsainak, aki szépen találja meg Schuchot a hatos vonalon. 14-8

23. Császár megszerzi második gólját is, egy halálpontos átlövéssel a bal alsó sarokba. Mocsai is beköszön megint, nem unatkozik a brazil kapus. 13-8

22. Húúúú, mekkora gól. Ilyés gondolt egyet és hatalmas löketet ragasztott a pipába. Megint érkezik a brazil válasz a túloldalon, ennyire azért nem jók a dél-amerikaik, csak figyelni kellene védekezésben is. 11-8

21. Megint három a magyar előny, Fazekas szép védése után indítja Harsányit a jobb oldalon, aki nem hibázza el a ziccert. 10-7

19. Törőőő! Micsoda egyéni megmozdulás! Passzív kéznél verte meg védőjét és szerzett hatalmas gólt. Riberiro azonban megint gyorsan válaszol. Császár is góllal teszi le névjegyét. Nem a védekezésről szólnak az utóbbi percek. 9-7

17. Tupan egy szép húzás után a kapu rövid jobb alsó sarkába talál. Már csak egy gól van a két csapat között. 7-6

15. Széép! Ilyés talpról, ritmustalanul engedte el löketét, ami ellen a brazil kapusnak nem volt ellenszere. Gál Gyulát szórják ki szabálytalanságáért a bírók, két percig emberhátrányban vagyunk. Gólt is kapunk átlövésből. 7-5

13. A brazilok továbbra is tanácstalanok a magyar kapu előtt, védekezésben változtatnak a hatosfalon: 5-1-re jönnek ki. Harsányi kifelé cselezi ki védőjét és szép gólt szerez jobbszélről. Bortolini megint hetesből hozza közelebb csapatát. 6-4

12. Mocsai is felzárkózik góllövésben Gálhoz, távoli átlövéssel lövi második találatát! 5-3

11. A brazilok eladják a labdát emberhátrányban, a gyors ellentámadásból Gál szerzi meg második gólját! Először vezetünk! 4-3

10. Tupan löki meg Törőt ziccer közben, kétperces kiállítás a jutalma. A büntetőt Harsányi lövi be. 3-3

9. Bortolini test melletti lövése nemcsak a védőinket, hanem a kapuban Fazekast is becsapja. 3-2

9. Mocsai Tamás megy el szépen kiféle és a brazil kapus hálójába talál. Megvan az egyenlítés! 2-2

7. Támadásban mi sem brillírozunk, megint technikai hibát vétünk. Sajnos most védekezésben is kihagyott a figyelem, gólt kapunk. 1-2

6. Újabb brazil támadást védekezünk ki, kezd összeállni a hatosfal. A brazilok nem tűnnek túl acélosnak a magyar kapu előtt. Reméljük ez így is marad!

5. Ez az!! Császár gyönyörű átadása után Gál szerzi meg első gólunkat beállóból! 1-1

4. Pacheco lövését blokkoljuk védekezésben, de támadásban egyből eladjuk a labdát. Nincs még gólunk, ne kapkodjunk fiúk!

3. A brazilok is büntetőt harcolnak ki beállóból, amit hidegvérrel, Fazekast megtréfálva értékesítenek. 0-1

1. Első támadásunkból egyből hetest harcolunk ki, amit Császár a felső lécre durrant. A kipattanó marad a miénk, de Mocsai Tamás lövését blokkolják a brazilok.

16:50  Hamarosan kezdődik a magyar kézilabda-válogatott 3. csoportmérkőzése Brazília ellen. Papíron a legkönnyebb mérkőzés lehet, de ne felejtsük, hogy az athéni olimpián mindössze egy góllal, 20-19-re sikerült legyőzni a dél-amerikaiakat.

A hétfői mérkőzésen már új csarnokban szerepel a magyar csapat: a linköpingi centrumban két napja még hokimérkőzést rendeztek, a jégre szombaton fektették le a kézilabdához használatos borítást, így a szünnapon egy kicsit még hullámos pályán edzettek a fiúk.

Remélhetőleg ez nem látszik majd a Brazília elleni játékon, fontos lenne az újabb győzelem megszerzése a csoportkör harmadik fordulójában. Bár a dél-amerikai ország két vereséggel kezdett a világbajnokságon, cseppet sem lebecsülendő ellenfél.

A brazilok a női mezőnyben már megmutatták, milyen ütemben fejlődik a dél-amerikai kontines kézilabdázása, a férfiak reméjük nem hétfőn, a magyarok ellen szeretnék ezt megtenni. Eddigi legjobb vb-eredményüket még 1999-ben, Egyiptomban érték el, ahol a 16. helyen végeztek. A keret egyébként már hetek óta Európában készül, Norvégiát le is győzték egy góllal egy felkészülési tornán. Kimagasló játékosuk Felipe Borges Ribeiro, a Pinheiro bombázója, aki az előző világbajnokságon 3. volt a góllövőlistán.

A csoportból való továbbjutás érdekében nemcsak a brazilok, hanem a Japán és Ausztria elleni meccseket is hozni kell, így a középdöntőbe (a legjobb 12 közé) pontokkal mehetne a magyar válogatott.

Valószínűleg Mocsai Lajos szövetségi kapitány is az utolsó két csoportmérkőzésre tartalékolja a "tervezett csere", vagyis Pérez Carlos játékát, aki klubja, a Veszprém és a szövetség megállapodása szerint 3 mérkőzésen léphet csak pályára a világbajnokságon.

Az első biztos nem hétfőn, Brazília ellen lesz, így Iváncsikáknak a 39 éves nehézbombázó nélkül kell győzniük, ami - ha a norvég meccs második féliejét vesszük alapul - akár örömjátékba is fordulhat.

A MAGYAR VÁLOGATOTT BRAZÍLIA ELLENI ÖRÖKMÉRLEGE
2 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség
A MAGYAR VB-KERET
Kapusok: Fazekas Nándor (MKB-Veszprém), Mikler Roland (Pick-Szeged)
Jobbszélsők:
Gulyás Péter (MKB-Veszprém), Iváncsik Tamás (MKB-Veszprém), Harsányi Gergely (Tatabánya-Carbonex)
Jobbátlövők: Mocsai Tamás (Flensburg), Nagy Kornél (MKB-Veszprém) Irányítók: Császár Gábor (MKB-Veszprém), Lékai Máté (Pick-Szeged)
Beállók: Gál Gyula (CO Zagreb), Schuch Timuzsin (Constanta), Zubai Szabolcs (Pick-Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (Lemgo), Katzirz Dávid (Pick-Szeged)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-Veszprém), Törő Szabolcs (Pick-Szeged)
Tartalék (a helyszínen): Ancsin Gábor (Friesenheim)
Tervezett csere: Carlos Pérez (MKB-Veszprém)
Tartalékok (itthon): Tatai Péter (Pick-Szeged), Liszkai Szilveszter (MKB-Veszprém), Vadkerti Attila (Pick-Szeged)
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
A BRAZIL VB-KERET
Kapusok: Alexandre Vasconcelos (UNOESC), Leonardo Tercariol (Metodista), Luiz Ricardo Nascimento (Unopar)
Beállók: Alexandro Pozzer (Pinheiros) Vinicius Santos Teixeira (Metodista)
Átlövők:  Fernando José Pacheco (Pinheiros), Thiagus dos Santos (Pinheiros), Gustavo Nakamura Cardoso (Metodista) Jaqson Luiz Kojoroski (Unoesc)
Irányítók: Leonardo Bortolini (Unopar), Daniel Bomfim (Unitau)
Szélsők: Fábio Chiuffa (Metodista), Felipe Ribeiro (Pinheiros), Gil Vicente Pires (Metodista), Guilherme Oliveira (Pinheiros) Renato Tupan (Metodista)
Szövetségi kapitány: Javier Cuesta