1. Veszprém-Barcelona 33-34 (május 1.)
A Bajnokok Ligája 2009/2010-es szezonjában remekül menetelő veszprémi gárda kezét nem fogta Fortuna a negyeddöntők bécsi sorsolásánál: Mocsai Lajoséknak a katalán óriást, a Barcelonát kellett legyőzniük ahhoz, hogy teljesüljön a nagy álom, a Final Four-ba jutás. Nem túlzás, hogy az év párharcának ígérkezett a csata, melynek külön pikantériája a válogatottságot nem vállaló barcelonai kiválóság, Nagy László személye volt.
Sajnos a kinti odavágó egyáltalán nem a terveknek megfelelően alakult, a 33-27-es vereség után egy hét állt Mocsai Lajos rendelkezésére, hogy csiszoljon csapata bizonytalan támadójátékán és gyenge védekezésén. A csodára készült a Veszprém, mindent egy lapra feltéve, hatalmasat küzdött a május első napján megrendezett visszavágó első félidejében: 19-15-öt mutatott ez eredményjelző a szünetben, így már csak két gól kellett a hátrány ledolgozásához.
A 38. percben Gulyás gyors két góljával meg is lett a meccsnull, a Barcelona önmaga árnyéka volt a veszprémi katlanban. Persze egy olyan világsztárokkal teletűzdelt gárda, mint a gránátvörös-kék innen is fel tudott állni, és a fáradó magyar bajnokot fokozatosan felőrölve eldöntötte a mérkőzés és a továbbjutás sorsát. A Veszprém számára álom maradt a négyes döntő, míg a Barcelona meg sem állt a BL-döntőjéig.
Hiába vezetett az első félidőben hat góllal, a végére elfáradt és kettős vereséggel búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájától a Veszprém. A Barcelona a szünetig gyengélkedett, aztán átszervezte védekezését, a széleken...
Tovább a teljes cikkhez »
2. Csehovszki Medvegyi-Szeged 25-26 (november 18.)
A 2010/11-es szezonnak új edzővel (Skaliczki László) és játékosokkal (Lékai, Törő, Mikler, Tatai, Sulc, Butenko) vágott neki a bajnoki ezüstérmes Szeged gárdája. A Dinamo Minszktől elszenvedett meglepő BL-vereség után ki gondolta volna, hogy a Tisza-parti fiatalok a medvebarlangban hajtanak végre hatalmas bravúrt?
Az első félidő utáni kétgólos (12-10) előny után valószínűleg az orosz játékosok sem, ám a folytatás nem várt meglepetéseket tartogatott számukra. A magyar védelem kitűnően állta a sarat a csehovi nehézbombázók ellen (nyolc perc alatt egyetlen gólt sem kapva), támadásban pedig Lékai, Katzirz és Butenko parádézott. A magyar csapat fokozatosan vette át a játék irányítását, jól élt emberelőnyeivel, a ziccereket pedig könyörtelenül belőtte.
Ki kell emelni a kapus Tatait: szinte megbabonázta a tavalyi szezonban Final Four-ig menetelő oroszokat, akik emberelőnyben sem tudtak betalálni. Hatalmas küzdelemben, egy góllal nyert a Szeged Oroszországban, nagy lépést téve a csoportból való továbbjutás felé. A siker ízét az sem savanyítja, hogy a Medvegyi egy héttel később, a magyarországi visszavágón magabiztosan nyert, esélyt sem hagyva a szegedieknek az újabb bravúr véghezviteléhez.
A Pick Szeged szenzációs, 26-25-ös győzelmet aratott csütörtökön az előző idényben elődöntős orosz Csehovszki Medvegyi otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Ezt a sikert még sokáig emlegetni fogják a Tisza partján....
Tovább a teljes cikkhez »
3. Magyarország-Szlovénia 28-25 (június 20.)
Nem a legjobb előjelekkel várhatta a férfi kézilabda válogatott a Szlovénia elleni sorsdöntő párharcot, melynek tétje a 2011-es svédországi világbajnokságra való kijutás volt. A fárasztó klubszezon után, valamint a Nagy Laci-saga kellős közepén kellett hadba szállni a Celjére és Velenjére épülő szlovénok ellen, ráadásul a balul sikerült ausztriai Európa-bajnokság után (kiesés csoportkörből a csehektől elszenvedett vereség után) egy újabb blama a csalódások esztendejévé tehette volna 2010-et.
Császárék a ljubljanai odavágón sokáig vezettek, ám a második félidőre elfáradtak, így két gólos hátrányból várhatták a veszprémi mérkőzést. A szlovénok rendesen felszívták magukat a visszavágóra, Mocsai Lajos fiai szinte az egész meccsen futottak az eredmény után. A 36. percben már öt gólosra hízott a hátrány, a szurkolók és TV-nézők valószínűleg egyre-másra vették be a nyugtató pirulákat.
A magyar csapat azonban nem adta fel, hősiesen küzdütt és tíz perccel a vége előtt egyenlített. Az utolsó öt percben úgy alakult minden, ahogy azt a szurkolók megálmodták: Fazekas fogott, mint a festék, Iváncsik Gergő 12. (!) góljával pedig kialakult a 28-25-ös végeredmény. Így a válogatott készülhet a januári világbajnokságra (Nagy Lacival vagy nélküle), ahol Izland, Norvégia, Ausztria, Japán és Brazília lesz az ellenfél a középdöntőbe jutásért.
Rég nem látott izgalmak után a magyar férfi kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Szlovéniát, ezzel összesítésben eggyel többet dobva kijutott a januári svédországi világbajnokságra. Az ember szíve majd' megállt, a magyar...
Tovább a teljes cikkhez »
4. Dunaferr-Tatabánya 25-33 (május 26.)
A Bajnokok Ligája és válogatott küzdelmek után érdemes egy kicsit a Budapest Bank Ligában is "kalandozni". A két óriás, a Veszprém és a Szeged aranyéremért vívott harcának árnyékában üde színfolt volt a bronzcsata. 26 év után szerzett újra bajnoki érmet a Tatabánya csapata, miután a bronéremért folyó, három győzelemig tartó csata utolsó mérkőzésén nyolc góllal legyőzte a Dunaferr gárdáját.
Az azóta már a Veszprémet erősítő Nagy Kornél hiába vitte hátán a dunaújvárosi csikócsapatot, a kapus Szente, az egész szezonban kiemelkedően teljesítő Diaz, valamint a Harsányi vezette tatabányai legények ellen nem volt ellenszer. Debre Viktor fiai így hosszú évek után letaszították a dobogóról a Dunaferrt.
A Tatabánya a bajnoki bronz és pezsgő mellé nemzetközi kupaindulást is kapott: Halászék az EHF-kupában is tartják magukat a 80-as évekbeli nagy elődök jó szokásához, februárban már a legjobb 8 közé jutásért csatáznak a spanyol La Rioja ellen.
5. Veszprém-Montpellier 27-26 (október 9.)
Október elején mindenki azt hitte, hogy a Veszprém a Hamburg legyőzésével letudta legnehezebb otthoni mérkőzését a BL 2010/11-es szezonjában. A francia bajnok Montpellier nem így gondolta.
A Karabatic-csal és a Szlovénia elleni válogatott selejtezőkön megismert Kavticnik-kal felálló sztárgárda remekül kezdett, a Veszprém csak futott az eredmény után. A Dunaferr korábbi kapusa, Stochl kottából védte a magyar támadók próbálkozásait, így az első félidő után kétgólos, 13-15-ös vendégelőnnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.
A folytatásban sem változott sokat a játék a képe,a Montpellier még úgy is tudta tartani előnyét, hogy Karabatic sérülés miatt kiszállt a játékból. A veszprémi szurkolók olyat tapasztalhattak, amihez az elmúlt években nem voltak hozzászokva: eltelt 54 perc egy hazai Bajnokok Ligája mérkőzésből és kedvenc csapatuk még egyszer sem vezetett. Jött azonban a magyar kézilabdabarátok számára oly hírhedt 'utolsó hat perc': Császár góljával megvolt az egyenlítés, majd nagy nehezen az egy gólos vezetés is. Az addig parádézó Accambray utolsó lövését nagy bravúrral hárította Perics, így a vártnál sokkal nagyobb küzdelemben, de meglett a győzelem.
A Hamburger SV elleni parádés győzelem után újabb remek sikert aratott az MKB Veszprém, drámai találkozón 27-26-ra győzte le az ötvennégy percen át vezető Montpellier ellen. A vendégeknél mindvégig kiválóan védett az NB I-ből...
Tovább a teljes cikkhez »