A Pick vereséggel kezdett Dobojban

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 07:31
Vereséggel mutatkozott be a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a negyvenedik doboji torna második napján. Vladan Matics tanítványai a spanyol Leon együttesétől kaptak ki 33-30-ra.

NEMZETKÖZI KÉZILABDA TORNA, DOBOJ, MÁSODIK FORDULÓ
Pick Szeged- Ademar Leon 30-33 (13-16)
Pick: Puljezevics- Ghionea, Krivokapics 8/4, Andjelkovics 4, Herbert 1, Katzirz 9, Zvizej 4. Csere: Marjanac (kapus) Osmajics, Frenczi, Bjelis 2, Petrea, 1 Vadkerti 1.
Leon: Vicente - Da Costa 8/6, Kos 2, Caru, Julian 1, Bicanic 4, Stranovsky 5/2. Csere: Sarimiento 9, Ortigosa 2, Hector 1, Buntic 1, Vega.
Kiállítások: 12 ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4 ill. 10/9.

Villámrajtot vett a Pick Szeged a spanyol Leon ellen a doboji torna második fordulójában (az első napon szabadnapos volt Vladan Matics együttese), 3-0-ra is vezetett a magyar bajnoki ezüstérmes. Puljezevics ihletett formában védett és a támadásokat is gördülékenyen vezette a Pick: Katzirz remek átlövő gólokat lőtt, a beálló poszton foglalkoztatott Herbert pedig rengeteg futással és zárással segítette az átlövőket. A lendület a félidő közepéig tartott, amikor a hispánok előbb egyenlítettek, majd a szünetre 3 gólra elhúztak (13-16).

A szegediek újonnan igazolt beállósa, Mario Bjelis gólokkal igazolta, hogy jó vétel volt. A "régiek" közül Andjelkovics villogott. Az irányító remeklésének köszönhetően a második játékrész derekán egyenlített a Pick a piros lapos kiállítással is tarkított mérkőzésen (Osmajicsot és Hectort zavarták ki a bírók).

25-24-nél az egy híján 10 gólig jutó Katzirz találatával átvette a vezetést a Matics-csapat, majd két góllal meglépett, ám ezzel el is lőtte minden puskaporát. A hajrá a spanyoloké volt, akik 33-30-ra nyerték a csoport rangadóját.