A Szeged nyerte a rangadót

Létrehozva: 2011. október 5. 23:16
A Pick Szeged ugyanúgy tíz góllal győzte le a Csurgót, ahogy korábban a címvédő, listavezető Veszprém is tette. Skaliczki László csapata a második félidő derekán biztosította be győzelmét. A férfi kézilabda Budapest Bank Liga hetedik fordulójának másik szerdai nekiveselkedésén nem kis meglepetésre a Pécs pontot szerzett az esélyesebb Balatonfüred ellen.

A játéknap rangadóján a Csurgó sokáig ott lihegett a Szeged nyomában, az elején vezetett is. A Skaliczki-csapat 5-4 után egy 4-0-ás rohammal meglépett, majd magabiztosan őrizte az előnyét, három gólnál közelebb nem engedte a riválist, a szünetben öttel vezetett.

A Csurgó a második félidőben Pavlovics vezetésével megpróbált tapadni, de ez csak egy ideig sikerült. Lékai gyors egymásutánban több ziccert is elhibázott, a Szeged ezzel együtt a félidő derekán eldöntötte a meccset, miután emberhátrányos helyzetekben is betalált, miközben a Csurgó ziccereket rontott. A 47. percben megvolt a "közte tíz". Tatai a kapuban, Sulc elől parádézott. Utóbbi nagy gólokat szerzett, egyszer 10-ről lőtte ki a bal alsó  sarkot, máskor talpról ért el kapufás gólt. Összesen 12-szer volt eredményes.

BUDAPEST BANK LIGA, 7. FORDULÓ:

SZEGED-CSURGÓ 36-26 (18-13)

Szeged, vezette: Bonifert, Oláh

SZEGED:
Tatai, Mikler – kapusok, Prodanovics 5, Zubai 5, Ancsin 4, Czina, Vadkerti A. 1, Lékai 4, Sulc 12, Bajorhegyi, Buday 4, Pribanic, Törő 1, Nagy. Vezetőedző: Skaliczki László

CSURGÓ:
Paul – kapus, Miss 3, Oláh 2, Pavlovics 7, Katzirz 1, Szöllősi 3, Császár. Csere: Herbert 1, Kos, Simon B. 4, Vadkerti G. 4, Trivkovics, Országh 1. Vezetőedző: Bakó Botond

Hétméteresek:
2/2, ill. 2/2
Kiállítások: 10, ill. 10 perc

PÉCS-BALATONFÜRED 28-28 (15-13)

Pécs, vezette: Hargitai, Markó

PÉCS:
Hudák, Bősz - kapusok, Frey 5, Grünfelder 4, Kekezovics 4, Kurbely 1, Lévay, Papp M. 4, Szepesi 4, Szögi 6, Vajda, Wéber. Vezetőedző: Németh Attila

BALATONFÜRED:
Szathmári, Szabó T. - kapusok, Hornyák 3, Ivanov 1, Kis Á., Kovács Gy. 6, Lókodi 1, Németh L. 1, Pásztor I. 3, Sandrk 3, Salamon 2, Szöllősi  1, Tombor 5, Zdolik 2. Vezetőedző: Sótonyi László