BL-halálcsoport Győrrel, Fradival?

Szerző: SHLétrehozva: 2012. november 17. 19:51
A világ legjobb nyolc csapat közé jutott az FTC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, de csak csoportmásodikként, így könnyen összekerülhet a Győrrel a keddi sorsoláson (ahol a középdöntő két négyescsoportjára derül fény). A ferencvárosiak legfeljebb három góllal kaphattak ki Larvikban, ez nem sikerült, így az egymás elleni összevetésben is alulmaradtak a norvégokkal szemben. Szamoránsky volt a meccs legeredményesebbje.

Az FTC eddig százszázalékos volt, míg a Larvik csak egyszer, még október 21-én Dabason kapott ki 28-24-re. Így a mostani találkozó döntött a kvartett első helyéről, ehhez a skandinávoknak legalább öt góllal kellett nyerniük (vagy néggyel és minimum 28 dobott találattal).

Az első félidőben csak hárommal mentek a dánok, ez az eredmény elegendő lett volna a Fradinak, amelynek a második félidőben egyenlőre is sikerült alakítania az állást (17-17).

A hajrát jobban bírta a Larvik, a magyar csapatból nagyon hiányzott a sérült Zácsik, és Tomori sem jöhetett visssza a hajrára harmadik kiállítása után.

A másik magyar BL-érdekelt, a Győr hibátlan mérleggel lépett tovább - szombaton 37-26-ra nyert a vendég kolozsvári Jolidon ellen -, így csoportelsőként várja a középdöntő keddi sorsolását. A két középdöntős kvartettbe két-két csoportelső, illetve -második kerül.

Érdemes lesz figyelni a vasárnapi eredményekre, ha a címvédő is második helyen végez, akkor akár egy Győr, Valcea, Fradi, Podgorica horrornégyes is összejöhet!

Női Bajnokok Ligája, C-csoport, 6. forduló:
LARVIK-FERENCVÁROS RAIL CARGO HUNGARIA 30-23 (16-13)
Larvik, vezette: Nabokau, Kilik (fehéroroszok).

LARVIK: Leganger, Rantala (kapusok), Bille Hansen 1, Blanco, Breistol, Breivang 5, Edin 2, Hammerseng 2, Larsen 1, T. Mörk 5, Riegelhuth-Koren 3 (1), Sando, Sulland 3, Wibe. Edző: Ole Gustav Gjekstad.

FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra, Dajka, Deáki, Kovacsicz 2, Pena 2 (1), Such, Szamorásnky P. 7, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 1, Tomori 1, Vérten 4. Edző: Elek Gábor.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/1.