BL: ritka nagy verést kapott a Veszprém

Szerző: SHLétrehozva: 2011. november 27. 18:24
Váratlanul súlyos vereséget szenvedett a Veszprém kézilabdacsapata a BL-csoportkör hatodik fordulójában, egy híján tíz góllal maradt alul hazai pályán a Füchse Berlinnel szemben. Terzic rögtön a meccs elején megsérült, s nem volt, aki pótolja, Vujin későn ébredt, amikor már nem volt tét. A németek alaposan visszavágtak a berlini hőstettért (akkor szenzációs játékkal, 29-24-re nyert a Mocsai-legénység).

BAJNOKOK LIGÁJA, B-CSOPORT, 6. FORDULÓ:

MKB VESZPRÉM-BERLIN 24-33 (10-15)
Veszprém, Veszprém Aréna, vezette: Dentz, Reibel (szlovákok).

VESZPRÉM: Alilovic, Liszkai (kapusok), Császár 4, Gulyás, Hud, Ilyés 5, Iváncsik G., Iváncsik T., Korazija 1, Laluska, Pérez 4, Schuch, Sulic 3, Terzic, Vilovszki, Vujin 7 (1). Edző: Mocsai Lajos.

BERLIN: Heinevetter, Stochl (kapusok) Bult, Christophersen 5, Jaszka 3, Laen 7, Löffler 6, Nincevic 2, Petersson 6, Pevnov 1, Richwien 1, Sellin, Spoljaric, Stenbäcken, Voss, Iker Romero 2. Edző: Dagur Sigurdsson.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 0/0.

Az elején még nem sejthettük, hogy 5-4-nél vezetnek utoljára a bakonyiak, Pérez sajnos hamar elveszítette a fonalat, az izlandi Petersson pedig megtalálta, s ebből már az első félidőben baj lett. 10-11 után már csak a vendégek szóltak hozzá a meccshez a szünet előtt, Löffler kétszer sem kegyelmezett lerohanásból (10-15).

A hazai szélsők láthatatlanok maradtak, az átlövőjátékban pedig nem volt puskapor, Ilyés és Császár csak ideig-óráig tudta tartani a lépést  a bombaformában játszó Laen vezette Rókákkal, akiknél Löffler volt a titkkos fegyver. A balszélső a második félidőben is tartogatott néhány szép húzást a végére, ez is hozzájárult ahhoz, hogy nagyon csúnya verés lett a vége.  Vujin későn ébredt. Emberemlékezet óta nem kapott ki kilenc góllal a Veszprém a királynék városában.

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

60.: Löffleré a slusszpoén. 24-33. VÉGE.

55.: Vujin kozmetikázott, 22-28

55.: Christophersen, 21-28, ez a hajó elúszni látszik.

54.: Löffler megint kezd beindulni a bal szélen, gyönyörűen cunderezett el Alilovic alatt. 21-27

53.: Császár vágta be emberhátrányban! 21-26

53.: Laennek tették le, ketten voltak rajta, még is ráfordult, s elhelyzete a kapu bal oldalában. 20-26

52.: Vujin, szépen pattintott a jobb alsóba 20-25

51.: Romero, szabálytalanul sem lehetett megállítani. 19-25

51.: Sulic vágta be bentről, középről. 19-24

50.: 18-24, Laen szedte fel a labdát a földről, a félpályán, és begyalogolt vele. Veszprémi időkérés.

50.: Löffler szélről a rövidre, beakadt. 18-23

49.: Laen fordult be, ez viszont gól. 18-22

48.: Vujin lövése, nem igaz!

47.: Laen, 18-21

46.: Császár csuklóból láb közé, bent van, 18-20!!

44.: Korazija a szélről villant, 17-20

43.: Christophersen a fal fölött zúdított a kapuba, emberhátrányban. 16-20

42.: Laent állították ki Császárról. Aztán éppen Császár rontott, a jobb kapufa mellé lőtt.

41.: Nincevic maradt üresen a bal szélen, 16-19

40.: Vujin, szinte nullszögből. És a Veszprémnél a labda! 16-18

39.: Laen kapott egy gyors indítást emberelőnyben, 15-18

38.: Császár karolta át Jaszkát, kettő perc.

31.: Folytatááss!!!

30.: Időn túli szabaddobás. Romero, vége. Szünet. Petersson hatgólos, Pérez négynél jár.

30.: Löffler lekopírozta az előző gólját, sajnos nem lassítás volt. 10-15

29.: Lerohanás, Löffler, 10-14, magyar időkérés.

29.: 10-13. Petersson, ki más. Aztán Pérez belemenés emberelőnyben.

28.: Kettő perc, Christophersennek, Iváncsik Tamást borította fel.

28.: Christophersen lőtt, 10-12

27.: Az első kiállítás, Ilyés. Közben időkérés a Füchsénél.

26.: Heinevetterrről kijött egy lövés, Sulic ott termett, és bepofozta, ebbe is beleért a kapus. 10-11

20.: Pérez hetesből, 7-7

19.: Nincevic ejtését fülelte le Alilovic.

17.: Császár keze sült el a falban, 6-7

16.: Jaszka is kinézte magának a bal felsőt, 5-7

15.: Richwien, 5-6

14.: Christophersen pattintott a job alsóba. 5-5

14.: Vujin fent, aztán a labda bent, Stochl asszisztált. 5-4

12.: Nincevic remek testcsellel ment be a bal oldalon, és bevarrta a bal felsővbe. 4-4

12.: Petersson csípőből tüzelt a jobb alsóba, takarásból lőtt, Alilovic csak későn vette észre. 4-3

11.: Pérez harmadszor, balátlövőből, laposan a kapu közpébe. 4-2

10.: A Veszprémmel van a kapufa!

8.: Pérez fejbebombázta Stochlt. Ápolják.

7.: Ilyés szedett fel egy kipattanót, és nem kegyelmezett Stochl-nak. 3-2

6.: Laen rögtön válaszolt. 2-2

5.: Pérez rontott kapura egy az egyben, ott a gól, és a vezetés!!! 2-1

4.: Alilovic bravúr, néhány másodpercre rá Pérez bombázott a léc alá a túloldalon!!! 1-1!!!

3.: Terzic megsérült, az egyik nagy lövő kidőlt, kórházba szállították kivizsgálásra.

2.: Pettersson játszott be, Laen pattintotta be. 0-1

1.: Pettersson blokkolta Laluska lövését.

1.: ELKEZDŐDÖTT!!!!