Bosszút álltak a Pick Szegeden

Szerző: shLétrehozva: 2010. november 28. 19:10
Nem sikerült megismételni a szenzációs oroszországi bravúrt a Pick Szegednek a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, az egygólos idegenbeli siker után hazai pályán hét góllal maradtak alul Skaliczki László tanítványai. Az első félidő végén vesztette el a fonalat a Pick, amely hat forduló után megragadt a harmadik helyen csoportjában.

Idegesen kezdett a Szeged, sorra maradtak ki a magyar helyzetek, a Csehovszki ezzel szemben hatékonyan értékesítette ziccereit. A nyolcadik percben, 4-4-es állásnál volt utoljára döntetlen az eredmény, a Szeged emberelőnyből sem tudott betalálni. A Medvék innen egy ötös szériát produkálva 9-4-re léptek meg, ahonnan a magyar csapatnak már nem volt visszaút. Harbok és Selmenko bombái révén 8-16-os eredménynél mehettek öltőbe a csapatok.

A második félidő ott folytatódott a Szeged számára, ahol az első abbamaradt, maradt az orosz szempontból megnyugtató gólfölény. A 35. percben Dibirov letaglózta a ziccerben érkező Zubai Szabolcsot, az orosz szélső egyből piros lapot kapott. A Csehovszki védekezése kissé visszaesett kulcsembere kiesésével, amit a lendületbe jövő Szeged ügyesen használt ki.

A 41. percben a durván szabálytalankodó Harbokot is kizárták a játékvezetők, a hazai csapat pedig extázisba jött: pár perc elteltével már 17-21-re zárkózott fel Lékai Máté vezérletével. Az oroszok azonban nem ijedtek meg, Csipurin minden labdát összekanalazott a hatos vonalon, amiből vagy gól, vagy hetes született. Az utolsó tíz percben a Szeged már az idővel is harcolt, az egyre fáradó orosz bajnok rutinosan használta ki a rohanásból fakadó hibákat és 29-22-re győzött.

A Szegednek sajnos nem sikerült az újabb bravúr, a magyar bajnoki ezüstérmes vereségével harmadik helyen áll csoportjában, melyet a Valladolid vezet egy ponttal a Csehovszki előtt.

Férfi Bajnokok Ligája, C csoport, 6 forduló
PICK SZEGED-CSEHOVSZKI MEDVEGYI 22-29 (8-16)
Szeged, vezette: Lazaar, Reveret (franciák).
SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Bajorhegyi, Beocsanin, Baláz, Butenko 1, Herbert, Katzirz 4 (2), Lékai 6, Stranovsky 4, Sulc 3 (2), Törő 1, Vadkerti 2, Zubai 1. Vezetőedző: Skaliczki László
CSEHOV: Grams, Zenko (kapusok), Aszlanyan, Csernoivanov 3, Csipurin 4, Dibirov 2, Filippov 5 (1), Huszev, Harbok 4, Ivanov, Kamanyin, Kovaljev 2, Rasztvorcev 1, Selmenko 2, Siskarjev 2, Szkopincev 1 (1), Sztarih 1. Vezetőedző: Valgyimir Maximov

59. Mikler védi Filippov hetesét

57. Stranovsky szépít az eredményen, kettős emberelőnyből. A medvék még így is betalálnak. 22-28

55. A Szeged már nem csak a medvékkel, hanem az idővel is harcol. A meccs megnyeréséhez több gólt nem szabadna kapni. Selmenko azonban betalál. 21-27

43. Sztarik lő egy helyből felugrós, Carlos Perezt idéző átlövésgólt, pont a legrosszabkor. 21-26

53. Zubai kap csodálatos passzt Sulctól, be is lövi a helyzetet. 21-25

51. Lékai gyönyörűen cselezi ki a védőket, de Grams megint a helyén volt. Sulc javít indításból 20-25

49. Vadkerti ejti át az orosz kapust, a gyors lerohanásokkal lehetne megfogni a nagydarab oroszokat. 19-25

48. Lékai szerez labdát, az indítást két passz után be is lövi. Csipurin továbbra is tarthatatlan a hatos vonalon, a legrosszabb labdákat is összekanalazza. 18-25

46. Siskarjov okoz egymás után kétszer dermedt csöndet a csarnokban, az oroszok jól használják ki az emberelőnyt. 17-24

45. Csernojvanov szerzi meg a Miklerről kipattanó labdát és kegyetlenül bevarrja. 17-22

43. Stranovsky talál be indításból!!! Tombol a szegedi csarnok, extázisban a hazaiak. 17-21

41. Harbok is piros lapot kap!!! Katzirz Dávidot taglózta le ziccer közben. Sulc belövi a hetest. 16-21

40. Csipurin szerencsés góllal töri meg az orosz gólcsendet, Vadkerti gyors középkezdés után talál be. Filippov ugyanezt teszi a másik oldalon. 15-21

39. Lékai szerez megint egy csodaszép gólt, Grams végre tehetetlen. Butenko forgott jobbra-balra, a labda pedig bekígyózott a kapuba. Maximov edző időt kér, a Szeged kezdi elkapni a fonalat. Dibirov hiánya elsősorban védekezésben jelent gondot az oroszoknak.

37. Stranovsky összeszedi a labdát, ügyesen gólra is váltja. Mikler is elkapja a fonalat a magyar kapuban, Csernovjanov beállóból szerez gólt 12-19

36. Továbbra sem használja ki emberelőnyeit a Szeged, Grams jól véd.

34. Dibirov taglózza le ziccerben Zubait, piros lapot kap a francia bíróktól. Katzirz belövi a megítélt büntetőt. 11-18

33. Ott folytatódik a meccs, ahol az első játékrészben abbamaradt 10-18

II. félidő

30. Harbok megint egyedül maradt, megint gólt szerez. 8-16

29. Kovaljov-ra játsszák ki az emberelőnyös figurát, aki higgadtan, biztos kézzel értékesíti is. 8-15

28. Orosz időkérés, jól jön a Szegednek a félidő, ahol majd rendezni lehet a sorokat.

27. Kevés a jó egyéni teljesítmény nálunk, az oroszoknál Harbok megmutatja milyen egy klasszikus átlövésgól 8-14

26. Csipurint megint nem tudtuk megtartani, gól a vége 8-13

25. Lékai tartja megint a Szegedet, nagy bombát helyez a rövid felső sarokba 8-12

24. Filippov beállítása nem túl jó hír nekünk, hatalmas gólt szerez 7-12

23. Harbokot nem lehet egyedül hagyni a 9-esen. Meg is bosszúlta 7-11

22. Lékai töri meg a magyar gólcsendet, Stranovsky jobbszélről folytatja 7-10

20. Támadásban sokat hibázik a Szeged, egyelőre a ziccereket és heteseket is fogó Tatai a Szeged legjobbja

18. Sulc értékesíti a büntetőt, Filippov válaszol akcióból 5-10

17. Selmenko küldi el gyufáért Katzirzot majd a felsőbe bombáz. 4-9

16. Tehetetlenek vagyunk a nagydarab orosz beállókkal szemben, most Csipurin használja ezt ki és lő gólt a vonalról. 4-8

14. Csernojvanov belemenés-gyanús gólját megadják a francia bírók 4-7

12. Katzirz magabiztosan értékesíti a büntetőt, Filippov is a túloldalon 4-6

10. Dibirov számára nincs lehetetlen szög, balszélről varázsolt Tatai kapujába. 3-5

8. Kovaljov talál be a jobbszélről 3-4

6. Lékai szenzációsan kezd, második gólunkat is a fiatal irányító szerzi. Törő indításból, már döntetlen, éled a csarnok 3-3

5. Selmenko megint túljár a magyar védelem eszén, Törő büntetőt hibáz a túloldalon.

4. Selmenko a másik oldali átlövő pozícióból is szerez egy gólt. Lékai végre megtöri a magyar gólcsendet!! 1-2

3. Lékai gyönyörű passzt adott Vadkertinek, aki kapufára ejt. Bajorhegyi is ziccert hibáz, a kapusba bombáz.

2. Rasztvorcev szerzi az első gólt, vezetnek az oroszok.

1. A Szeged kezdi a mérkőzést, a Medvegyi nyitottat védekezik.

17:20 Hamarosan kezdődik a rangadó, a szegedi sportcsarnok már régóta volt ennyire csordultig teli.

ELŐZETES

Előzetesen még egy hazai döntetlennek, vagyis egy pontnak is örültek volna az orosz bajnok elleni párharcban a Szegednél, persze a múlt heti idegenbeli siker után már mások az elvárások. Lékaiék egy góllal, 25-26-ra tudtak nyerni a medvebarlangban, teljesítményük előtt még az orosz kézilabdapápa, Vlagyimir Maximov is kalapot emelt.

Úgy tűnik, már fél év után beérett az új szakvezető, Skaliczki László munkája a Tisza-parton, amely a BL-siker után a Budapest Bank Ligában is örülhetett: 43-24-re nyertek az újonc Pécs gárdája ellen. A meccs legeredményesbbje a nyolc gólig jutó Maxim Butenko volt, míg az Oroszországban bokasérült szenvedett jobbszélsőre, Tomás Stranovsky-ra nem számíthatott a szakvezetés.

Persze egy ilyen sorsdöntő BL-rangadón minden játékos pályára szeretne lépni, így Stranovsky mellett a védekezőspecialista Herbert Gáborra is számíthat Skaliczki mester. A Medvegyi első orosz csapatként a tavalyi szezonban a BL négyes döntőjéig jutott, Rasztvorcevék nyilván idén sem szeretnének hamarabb kiesni.

Nagy a mérkőzés tétje, hiszen ha a Szeged ismét nyerne a Medvegyi ellen, akkor nemcsak megelőzné őket a tabellán, hanem óriási lépést tenne a továbbjutás felé is. Ráadásul a dán Aalborg - melyet Lékaiék magabiztosan győztek le itthon két fordulóval ezelőtt -  nagy meglepetésre döntetlent értek el a csoport első helyén álló Valladolid otthonából. A sikerrel két pontra közelítené meg a spanyolokat a Szeged, akik februárban még látogatnak a Tisza-parton.