Döntetlennel ért véget a battai mérkőzés

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 18. 20:00
Hatalmas hangulat, nagy iram, szoros mérkőzés, 30 percnyi kiállítás, sok bírói tévedés és 54 gól. Ez jellemezte a Százhalombatta - Kecskemét férfi Budapest Bank liga kézilabda mérkőzést.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, 8. FORDULÓ:
SZÁZHALOMBATTA KE – BB KECSKEMÉTI KC 27-27 (14-9)
Százhalombatta, Sportcsarnok, 500 néző. Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.
SZÁZHALOMBATTA: Kovács – Nagy M. 5 (1), Varga 2, PETŐ 9, Tarnavölgyi 3, Dénes 5, Gábori. Cserék: Vitáris (k), Nikolicza, Barnyák, Kertész 3, Putics, Mészáros, Papp, Pásztor. Vezetőedző: Adorján Gábor.
BB KECSKEMÉT: Edrélyi – Kekezovic 11 (1), Dobardzjev 3 , Janko, Berta 4, Csorba. Cserék: Kovács R., Basaric, Muhl, Veselinov 1, Bíró 5, Vujasin, Dobó 3. Vezetőedző: Skaliczky László.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Kiállítások: 14, ill.16 perc
A mérkőzés alakulása: 5.p.: 2-1, 10.p.: 4-3 , 15.: 6-6 20.: 10-8, 25.: 12-8, 30.: 14-9, 35.: 16-13, 40.: 19-17, 45.: 24-20, 50.: 24-24, 55.: 25-26.

Hatalmas hangulat, nagy iram, szoros meccs, harminc perc kiállítás, rengeteg bírói hiba, pontosztozkodás. Ez jellemezte a Százhalombatta–Kecskemét élvonalbeli férfi kézilabda-mérkőzését.

A hazaiak az első perctől vezettek a mérkőzésen, egészen az ötvenedik percig. A Batta négy-ötgólos előnye akkor apadt el, amikor Tarnavölgyit kizárta a mérkőzésből a játékvezető.

Ekkor feljött a vendégegyüttes, sőt az utolsó pillanatokban a győzelmet is megszerezhette volna. A végén mégis a Kecskemétnek kellett egyenlítenie, ami össze is jött, de csak hat másodperccel az összecsapás lefújása előtt.

EDZŐSZEMMEL:
Adorján Gábor: - Tudtuk hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, azt hisze, hogy győzelmet érdemeltünk volna, de az egy ponttal sem bánkódunk.
Skaliczky László: - Az első félidőben katasztrofális vereség nézett ki. A második félidő végén győzelemre állt a meccs. Gyakorlatilag kétarcú volt a csapat.