Dráma és Veszprém-továbbjutás a BL-ben!

Szerző: N.K.Létrehozva: 2012. február 25. 18:42
Uros Vilovski a dudaszó pillanatában dobta a veszprémi kézisek győztes gólját az Atlético Madrid elleni, mindenről döntő Bajnokok Ligája-csoportmeccsen, a 28-27-es sikerrel pedig nyomban a második helyre repültek a magyarok a B-csoportban. A honi aranyérmes előtt le a kalappal, hiszen a második félidőben mínusz ötről jött vissza és száguldott be a sorozat nyolcaddöntőjébe. Óriási!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, B-CSOPORT, 10. FORDULÓ:

MKB VESZPRÉM-ATLÉTICO MADRID  28-27 (10-11)

Veszprém, Veszprém Aréna, játékvezetők: Ljubic Peter, Krstic Nenad (szlovénok).

VESZPRÉM: Alilovics, Fazekas (kapusok), Császár 2, Gulyás 2, Ilyés, Iváncsik G. 4, Korazija, Laluska, Pérez 4, Schuch, Sulics 2, Terzics, Urban, Vilovszki 5, Vujin 6 (2). Edző: Mocsai Lajos.

ATLETICO: Sterbik, Hombrados (kapusok), Aguinagalde 4 (1), Canellas 3, Davis 1, Edu Fernandez 2, Garcia Parrondo 6, Guardiola 3, Jurkiewicz 1, Källman 1, Markussen 6, Rodriguez. Edző: Talant Dushebajev.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1.

A másik meccsen: Kielce-Csehovszki 26-26.

A Kielce be akarta juttatni a nyolcaddöntőbe a Csehovszkit, a két csapat "véletlenül" 2-2-os döntetlent játszott egymással, de nem jött össze a tervük. A Veszprém hatalmas szívvel küzdve végül megnyerte a tartalékosan is klasszis kézilabdát bemutatott Atléticót.

A siker kulcsai: Uros Vilovski beállítása, jó kapusteljesítmények, remek közönség, megalkuvást nem tűrő hozzáállás.

Pedig nem kezdődött és nem is folytatódott jól a meccs, 25 percig csak futottunk az eredmény után, hogy aztán a 38. és a 43. perc között rémálomba illő időszakot éljünk át. A spanyol armada ekkor 18-17-ről 22-17-re robogott el, már azt hittük, vége mindennek.

Eközben a másik pályán felváltva vezettek a csapatok, egyszer a Kielce, másszor a Medvegyi. Ekkor felrémlett, a gödörben lévő Veszprém kieshet a BL-ből. Csak az a néhány fanatikus - hívjuk őket veszprémi kézilabdázóknak - hitt abban, van visszaút.

És nekik lett igazuk. Megérezte ezt a publikum is, amely az egyre feljebb jövő kedvenceknek frenetikus hangulatot varázsolt. Hihetetlen izgalmak következtek. Az utolsó öt percre már úgy fordultunk, hogy Charlie Perez vezérletével nálunk volt az előny.

A záró pillanatokban, 27-27-nél, húsz másodperccel a vége előtt jöhetett a Veszprém - Pereznél volta labda, bejátszott Vilovskinak, aki a dudaszó megszólalásának pillanatában nem hibázott. Csoda, ha az emberek minden veszprémit csókolgattak, ölelgettek? Ugye, nem.

Az újabb emlékezetes összecsapást követően az MKB nemhogy kiesett, de másodikként jutott tovább a tizenhat közé, így kedvezőbb pozícióból várhatja a sorsolást.

Mocsai Lajos: Végig szoros meccset játszottunk, amely egy páratlan végjátékban, szerencsére a javunkra dőlt el. Ötgólos hátrányból is visszajöttünk, gyors akciókkal igyekeztünk felkapaszkodni. A végén a lelki plusz nálunk volt, éreztem, a döntetlennél nem lesz rosszabb.

Fazekas Nándor: Nehéz meccset játszottunk, nagyon örülök, hogy a világ egyik legjobb csapata ellen győztünk. Ám nem vagyok teljesen elégedett, mert rengeteget hibáztunk. A közönség buzdítása nagy erőt adott nekünk, köszönet érte.

MEGNYERTÜK, MÁSODIK A VESZPRÉM!

60. Góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóólll!!!! A dudaszó pillanatában! Vilovskiiiiiii!!!! 28-27!

60. Parrondo pörgetett. 27-27!

Terzics kettő perc.

59. Iváncsiiiiik Gergőőő! Egy gyors inbdítás után. 27-26!

58. Markussen nagy gól. 26-26!

57. Pereeez a kipattanó után! 26-25!

Magyar időkérés.

57. Jurkiewicz egy eladott labda után. Ááááj! 25-25!

56. Fernández beállóból. 25-24!

56. Vujin értékesítette a hetest! 25-23!

Guardiolla pirosat kapott! Felrúgta Iváncsikot!

55. Góóóól! Pereeeez! 24-23!

54. Góóóóól! Vilovski beállóból! 23-23!

Guardiolla két perc.

Gulyás kettő perc.

49. Góóóól! Iváncsik Gergő egy gyors kontra végén! 22-23!

48. Iváncsik Gergő balróóól! 21-23!

47. Markussen góljára megint Vilovski válaszolt. 20-23!

46. Vilovskiiii, kipattanóból. 19-22!

45. Vilovski beállóból. 18-22!

A másik meccs nagyon meleg, fej-fej mellett a csapatok. Nem szabad pontot szereznie a Csehovszkinak!

43. Parrondo már megint. 17-22!

42. Parrondo lerohanásból. 17-21!

41. Parrondo jobbról. 17-20!

40. Fazekas fogott hetest!

Sulic 2 perc.

39. Canellas kilencről, ez is beakadt. 17-19!

38. Iváncsik Gergő-gála! 17-18!

38. Markussen átlövőből. 16-18!

37. Császár hozott közelebb minket! 16-17!

37. Parrondo beverte. 15-17!

36. Vujin szépííít! 15-16!

35. Parrondo csapta be Perezt is. 14-16!

35. Markussen a kilencesről! 14-15!

34. Gulyás-bombaaaa! 14-14!

33. Aguinagalde elcsúszott, de gól. 13-14!

33. Iváncsik Gergő ejtett. 13-13!

32. Guardiolla eredményes. 12-13!

32. Előbb Aguinagalde, majd Perez gyors ellentámadásból lőtt gólt. 12-12!

31. Perez 6 méterről! 11-11!

31. Folytatják!

30. Vége a félidőnek! 10-11!

Magyar időkérés!

27. Beállóból Fernández. 10-11!

26. Canellas távolról! 10-10!

25. Vujiiiiin! 9-ről a léc alá! Először vezetünk! 10-9!

25. Vujin betörés, bravó! 9-9!

23. Vujin a kapu bal oldalába vágta a hetest! Jajj, végre! 8-9!

21. Davis balról a rövidbe. 7-9!

20. Császár javított, szép egyéni akciógóóól! 7-8!

19. Császár is kihagyja a hetest. Nem igaz!

18. Aguinagalde beállóból. 6-8!

17. Császár tört beeee! 6-7!

16. Markussen talpról, kilencről. 5-7!

15. Úúú! Vujin dobta mellé csúnyán a hetest.

14. Sulic csavart a hatosról! 5-6!

13. Kallmann ejtett. Ájj! 4-6!

11. Guardiolla a sarokba. 4-5!

9. Góóól! Iváncsik szaladt keresztbe a hatos előtt, oda a jobb alsóba. 4-4!

1. Mi kezdtünk.

Ha a Veszprém győz, csoportmásodik lesz, ha pontot szerez, akkor is biztosan továbbjut a nyolcaddöntőbe, ám vereség esetén - és a Berlin-Silkeborg meccsen hazai siker miatt - a Kielce-Csehov párharc eredményétől függ a sorsa.

Amennyiben az MKB kikap, Kielcében pedig döntetlen születik és a Berlin legalább döntetlent ér el a Silkeborg ellen (nyert), a magyar bajnok kiesik, ugyanis a Csehovval és a Berlinnel szemben is rosszabb az egymás elleni összevetésben.

A Kielce-Csehovszki Medvegyi összecsapást szintén 17 órától rendezik.

A Füchse Berlin 28-27-re legyőzte a Silkeborgot, ezzel már 11 pontos.

A Ciudad Realból Atlético Madriddá átvedlett spanyolok biztosan csoportelsők, a hat együttes közül az első négy lép tovább.