Edzőmeccsé silányult a csúcsrangadó

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 11. 18:22
Csúcsrangadónak indult, végül edzőmeccs lett belőle: a címvédő Győri Audi ETO úgy verte 37-20-ra az előző szezonban bronzérmes, KEK-győztes Ferencvárost, hogy a második félidő derekától a fiataljait szerepeltette. Pálinger Katalin földöntúli formában védett. A "csúcsrangadó" 10-7-ig volt viszonylag szoros, ezt követően az ETO átrobogott a riválisán.

"Tudtuk, hogy erős csapat a Győr, de ennél sokkal többet vártam, alulmúltuk magunkat. Mit érzek most? Szégyent és mérhetetlen csalódottságot..." - nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Sport Klubnak Elek Gábor, az FTC edzője, miután csapata hatalmas vereségbe szaladt bele a címvédő otthonában.

A fővárosi zöld-fehérek csupán az első félidő feléig voltak viszonylag méltó partnerei a Magvassy Mihály Sportcsarnokban csaknem hét éve veretlen Győrnek, igaz, ebben a periódusban is futottak az eredmény után. Konkoly Csaba leánysága "közepes lángon égve" is gyorsan megnyugtató, ötgólos előnyre tett szert (7-2). Az FTC-nek 10-7-nél többször is volt lehetősége kétgólosra csökkenteni a hátrányát, de hiába kapott hetest, hiába kért időt Elek Gábor, nem sikerült közelebb férkőznie a Győrhöz - miután támadásban lassú és pontatlan volt -, ehelyett egyre nagyobbá vált a különbség...

Ezek után teljesen szétesett, hitehagyottá vált a Fradi, és könnyen megadta magát az ETO-nak, amely 10-7 után egy 12-2-es rohammal állva hagyta, hovatovább a földbe döngölte. A félidőben 22-9-re (!) vezetett a Győr - s a szünet is hengerelt. Orbán és a szélről is többször eredményes Görbicz, valamint a szezonbeli első bajnokiján a kapuban paradézó Pálinger vezetésével még inkább meglépett, mivel a Ferencváros közel 13 percig képtelen volt betalálni, csakhamar meg volt a "közte húsz" (31-11)!!!

Konkoly Csaba, a hazaiak vezetőedzője a második félidő derekára Pálingeren kívül a teljes csapatát lecserélte. A fiatalok játéka ugyan döcögött-pöfögött, ám a különbség nem csökkent. Pálinger ugyanis továbbra remekül védett. A hajrára hangulatában és színvonalában is edzőmeccs jelleget öltött a "rangadó", amelynek végén Kovacsicz találataival a Ferencváros legalább húszon belülre került...

NŐI NB I, 2. FORDULÓ:
GYŐRI AUDI ETO-FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 37-20 (22-9)

Győr, vezette: Horváth, Marton

GYŐR: Pálinger - kapus, Amorim 4, Görbicz 9, Hornyák Á. 1, Kovacsics 2, Lekics 3, Löke 7, Orbán 6, Palkó, Planéta, Radicsevics 4, Schatzl 1, Vérten. Vezetőedző: Konkoly Csaba

FTC: Abramovics, Pastrovics - kapusok, Cifra 1, Dajka 2, Deáki 1, Kovacsicz 7, Such, Szamoránsky, Szarka 2, Szucsánszki 4, Szádvári 1, Tomori, Zsivkovics 2. Vezetőedző: Elek Gábor.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3