Első félidei parádéjával nyert a Pick

Szerző: shLétrehozva: 2008. december 6. 18:48
Az első játékrészben remeklő Pick-Szeged 41-33-ra győzte le a Debrecent az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában. Vladan Matics csapatában Zvizej hétszer volt eredményes, a legnagyobb taps mégis a combsérülése után visszatérő „professzornak”, Danijel Andjelkovicsnak szólt. A címvédő Veszprém kiütéses, 18 gólos (!) győzelmet aratott Győrben. A Tatabánya kétgólos vereséget szenvedett Mezőkövesden, a PLER egyólos sikert könyvelhetett el Csurgón. Éles Józseffel a kispadon első bajnoki győzelmét aratta a Százhalombattát hazai pályán két góllal verő Gyöngyös.

FÉRFI NB I, ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ:
PICK-SZEGED – DEBRECENI KSE-AIRPORT 41-33 (24-12)
Szeged, Újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
SZEGED: Marjanac – GHIONEA 6/2, Katzirz 4, PETREA 6, GYURIS 3, OSMAJICS 7, Vadkerti 2. Csere: Andjelkovics 3, Vancsics 2, ZVIZEJ 8/3. Edző: Vladan Matics.
DEBRECEN: Djordjevics – Gúnya 1, RÉDEI 9, Frey 5/3, Visnyevszkij 1, Kelecsevics 1, PÁLOS 4. Csere: Nahaj (kapus), Ambrus, Juhász 4, Mezei 1, Lókodi 3, Farkasovszky 2, Csikós 2. Edző: Kovács Mihály.
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Az eredmény alakulása: 4.p. 4-1, 9.p. 8-2, 13.p. 11-2, 20.p. 16-7, 25.p. 19-9, 37.p. 28-18, 45.p. 32-22, 54.p. 35-28, 58.p. 38-30.
A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI:
  • Budapest Bank-Kecskemét - Dunaferr SE 26-30 (14-14)
  • Győrhő ETO KC - MKB Veszprém 21-39 (12-21)
  • Mezőkövesd - Tatabánya-Carbonex 29-27 (16-16)
  • Csurgó-PLER 21-22 (8-12)
  • Gyöngyösi Főiskola - Százhalombatta 31-29 (17-14)

Igazi Mikulás-ünneppel várták a fiatal szurkolókat a Szeged Debrecen elleni összecsapására: a 14 éven aluliak ingyen tekinthették meg a mérkőzést, valamint a Pick Télapójának jóvoltából egy-egy szaloncukorral gazdagodtak a belépéskor. Nem csak a gyermekek, minden hazai szurkoló mosolyogva foglalhatott helyet, hiszen több hónapos kihagyás után először volt ott a keretben Danijel Andjelkovics, a szegediek klasszis irányítója.

A „professzor” becenevű játékos a padon kezdett, nem úgy Osmajics, aki négy hatalmas bombával ijesztett rá a Debrecenre. Nem akart tőle lemaradni a román Petrea sem, aki háromszor volt eredményes, 8-2-nél kénytelen volt időt kérni Kovács Mihály. Sokat azonban nem segített a szakmai szünet a DKSE-n, Ghionea szélsőgóljaival a már Andjelkovicsot is a pályán tudó Pick 13-3-nál tíz találattal vezetett.

Zongorázni lehetett a különbséget, a felszabadultan játszó Szeged 19-7-re is vezetett, a Debrecenből Rédei három találatával emelkedett ki. A szünetre duplázott a Szeged, a hazai gólparádé 24-12-es vezetést eredményezett. Petrea és Osmajics párbaja a félidőben öt-ötre állt.

A fordulás után Andjelkovics is megszerezte első találatát, alig akadt elhibázott szegedi támadás, ám a Debrecen is feléledt, Csikós beállóból szerzett két góljával tartották a lépést. Zvizej megrázta magát, a negyvenedik percben már hétnél járt, míg Marjanacon is nehéz volt kifognia a hajdúsági játékosoknak.

A félidő közepén kicsit leült a meccs, kevesebb gól esett, de a tíz gól körüli különbség nem változott. Rédei István kitartóan próbálkozott, bombái rendre beakadtak a hazai hálóba, mellette Pálos volt még többször eredményes, 35-28-nál már csak hét volt a Debrecen hátránya. Közelebb azonban nem zárkóztak Gúnyáék, a hajrában pedig még Andjelkovics szerzett egy remekbe szabott gólt, amellyel 41-33-ra nyertek a hazaiak.