KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DKSE DEBRECEN "
Zöld-fehér ünnep arannyal a nyakban 2009. május 31. 19:42 Már bajnokként állt ki és nyert 27-25-re a Győri Audi ETO KC együttese a Debrecen ellen a női kézilabda NB I rájátszásának hatodik - utolsó - fordulójában. A harmadik helyet már korábban bebiztosító hajdúságiak ugyan nagyon igyekeztek a megfiatalított zöld-fehérek ellen, ám nem tudták győzelemmel befejezni a szezont.

Négy között a Szeged és az FTC az MK-ban 2009. március 11. 21:30 Az MKB Veszprém és Gyöngyös után harmadikként a Pick Szeged, negyedikként az FTC férfi kézilabdacsapata jutott be a Magyar Kupa négyes döntőjébe. A Tisza-partiak kettős győzelemmel búcsúztatták a DKSE Airport-Debrecen együttesét, a másodosztályú népligetiek egy mérkőzésen az élvonalbeli PLER-t.

Komlón égett meg a Debreceni KSE 2009. február 28. 21:27 Hatalmas meglepetésre otthagyta a fogát a Debreceni KSE a Komlói Bányász otthonában a férfi kézilabda NB I 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A középcsapatok rangadóján a Mezőkövesd otthon tartotta a pontokat a Gyöngyössel szemben, a Győr nagy lehetőséget szalasztott el, hogy megszerezze idénybeli első győzelmét, a Csurgó ellen bukott el hazai pályán.

Atomcsapást mértek a Debrecenre 2009. január 21. 19:48 Nem hagyott esélyt a vendég Debrecennek az Atomerőmű együttese, amely 94-60-ra győzött a férfi kosárlabda NB I-es bajnokság 11. fordulójában.

Első félidei parádéjával nyert a Pick 2008. december 6. 18:48 Az első játékrészben remeklő Pick-Szeged 41-33-ra győzte le a Debrecent az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában. Vladan Matics csapatában Zvizej hétszer volt eredményes, a legnagyobb taps mégis a combsérülése után visszatérő „professzornak”, Danijel Andjelkovicsnak szólt. A címvédő Veszprém kiütéses, 18 gólos (!) győzelmet aratott Győrben. A Tatabánya kétgólos vereséget szenvedett Mezőkövesden, a PLER egyólos sikert könyvelhetett el Csurgón. Éles Józseffel a kispadon első bajnoki győzelmét aratta a Százhalombattát hazai pályán két góllal verő Gyöngyös.

Éles József: Hokiban gond a finn-magyar 2008. november 25. 14:31 Három győzelemmel, hibátlan teljesítménnyel nyerte meg a hétvégi, szombathelyi Pannon-kupát az Imre Vilmos szövetségi kapitány által irányított, decemberi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott. A szakember azóta már ki is jelölte a kontinensviadalra utazó keretét, amelybe öt olyan játékos is bekerült, akik első felnőtt világversenyükre utazhatnak. Érdekesség: a korábbi gyakorlattal ellentétben a kapitány ezúttal három kapust is nevezett.

Összesorsolták a Dunaferrt és a Szegedet 2008. november 25. 11:43 A férfi kézilabdázók Bajnokok Ligájában az MKB Veszprém a középdöntőben a spanyol Real Ademar León, illetve a francia Montpellier ellen folytathatja szereplését. A kvartett negyedik tagja a Flensburg, a német csapat ellen elért eredményét a Mocsai Lajos irányította együttes magával viszi. A PLER búcsúztatását követően ismét magyar rivális ellen kell megküzdenie a nemzetközi porondon a Dunaferr férfi kézilabdacsapatának, amely a BL-től búcsúzó Pick Szegeddel játszik a nyolcaddöntőben. Az EHF-kupában a nyolc közé jutásban bízik a DKSE Airport-Debrecen, amely a szlovén Gorenje Velenje ellen harcohatja ki a továbbjutást. Az első mérkőzést február 14-én vagy 15-én, a visszavágót 21-én vagy 22-én rendezik.

Kézilabda, férfi EHF-kupa: 11 gólos előnyt szerzett a Debrecen 2008. november 22. 19:37 A férfi kézilabdázók második számú nemzetközi kupasorozatában, az EHF-kupa küzdelmeiben a Debrecen együttese hazai pályán tizenegy gólos előnyt szerzett magának az ukrán Portovik Juzsnyij elleni visszavágóra, amelyen a pályaválasztói jog felcserelése miatt ugyancsak hazai környezetben léphet pályára.

Elsodorta a Bányászt a debreceni gólözön 2008. október 24. 18:32 Két ellentétes félidőt láthatott a közönség a Debrecen-Tatabánya férfi NB I-es kézilabda bajnoki mérkőzésen. Az első játékrészben remekül védekeztek a küzdőfelek, a másodikban viszont potyogtak a gólok. A parádéból elsősorban a hazaiak vették ki a részüket, s a 9. fordulóban végül megérdemelt, 32-25-ös győzelmet arattak.

Jól játszott és nyert a Debrecen 2008. október 8. 20:25 Gond nélkül gyűjtötte a két bajnoki pontot a DKSE-Airport Debrecen a Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I 12. fordulójában. A hajdúságiak szinte végig vezettek, a vendégek mindössze kétszer tudtak egyenlíteni.