Elsodorta a Bányászt a debreceni gólözön

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 24. 18:32
Két ellentétes félidőt láthatott a közönség a Debrecen-Tatabánya férfi NB I-es kézilabda bajnoki mérkőzésen. Az első játékrészben remekül védekeztek a küzdőfelek, a másodikban viszont potyogtak a gólok. A parádéból elsősorban a hazaiak vették ki a részüket, s a 9. fordulóban végül megérdemelt, 32-25-ös győzelmet arattak.

KÉZILABDA, FÉRFI NB I, 9. FORDULÓ:
DKSE-AIRPORT DEBRECEN – TATABÁNYA CARBONEX KC 32-25 (10-8)

Debrecen, 800 néző, vezette: Baranyi, Szloska

DEBRECEN: DJORDJEVICS – GÚNYA 10 (2), Rédei 3, Frey T. 4, Visnyevszki 2, KELECSEVICS 3, Pálos. Csere: NAHAJ (kapus), Lókodi 2 (1), Ambrus 1, JUHÁSZ K. 4, Farkasovszky 2, Csikós, Mezei 1. Edző: Kovács Mihály

TATABÁNYA: SZENTE – Munkácsi 1, Ferenczi 3, Hódi, Szavics 5, SZÖLLŐSI 4, Halász 1. Csere: Liszkai (kapus), LELE Á. 9 (4), Szögi 1, Kanyó Á. 1, Visy. Edző: Debre Viktor

Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-0. 10. p.: 2-3. 15. p.: 5-4. 21. p.: 7-6. 28. p.: 8-8. 36. p.: 14-11. 45. p.: 21-16. 58. p.: 30 -24.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 7/3, illetve 4/4.

Nagyon felkészültek a csapatok egymás játékából, legalábbis erre utalt, hogy az első játékrészben meglepően kevés gól született. Mindkét gárda a védekezés magasiskoláját mutatta be, és természetesen a kapusok is remekeltek.

Szinte végig a debreceniek vezettek szünetig, és ha nem hibáztak volna el három büntetőt, nagyobb előnnyel térhettek volna pihenőre.

A második játékrész szöges ellentéte volt az elsőnek. Egyik csapat sem védekezett megfelelően, ezért potyogtak a gólok. Az adok-kapokból a hazaiak jöttek ki jobban, és biztosan tartották 3-4 gólos előnyüket, a végére pedig összeroppant a Tatabánya.

EDZŐSZEMMEL:

Kovács Mihály: - Nehéz szülés volt, de megvan a baba!

Debre Viktor: - A jobbik csapat nyert. A debreceniek agresszívebb védekezésükkel nőttek fölénk.